Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves kisfiam az oviban...

Recsy kérdése:

5 éves kisfiam az oviban hisztizik, visít és bánt másokat, én ezt az oldalát nem is ismerem. Mi lehet a baj? Már a harmadik pszichológushoz járunk, eddig eredménytelenül.

Figyelt kérdés

Először 2 és fél évesen a bölcsődében indok nélkül több alkalommal hisztizett, épp akkor váltunk apával. Felkerestünk egy szakembert, aki néhány alkalommal foglalkozott a gyerekkel, majd megállapította, hogy korcsoportjához képest igen értelmes, érzelmileg több odafigyelésre van szüksége, több közös foglalkozásra nincs szükség. Telt az idő, és eleinte az oviban sem volt probléma, de közösségben az indok nélküli visítás nem maradt el, sőt fokozódott. Új pszichológust kerestünk, aki megállapította, hogy értelmileg jelentősen kortársai előtt jár érzelmi intelligenciája viszont elmaradott, igazán nem vett komolyan minket. Most ott tartunk, hogy az oviban számomra hihetetlenül viselkedik: visít, indok nélkül bántja a többieket, nem fogad szót az óvónőknek, stb. itthon meg egy segítőkész, vidám, játékos örökmozgó. Most a harmadik pszichológushoz járunk, eddig eredménytelenül, mert ő is csak a "jó fiút" ismerte meg, a nagy létszámú közösségen kívüli nyitott, barátságos, jólelkű és nagyon okos kisfiút. Kérlek segitsetek mit tegyek, sokszor értetlenül állok az óvónők és a többi szülő előtt, mert hihetetlen miket művel a fiam, és már nem bírom lelkileg. Egyéb jellemzők, amik fontosak lehetnek: szereti a számokat, nagy számokkal is fejben számol, verset és mondókát könnyen tanul, viszont könnyen fárad és nagy az alvásigénye. Beszédében hiányosságok vannak, melyek a rendszeres javítások ellenére megmaradtak, pl szó végi toldalékok (ideadnéd) vagy félreértett szavak (pörög helyett förög) Az is probléma, hogy a ceruzát vagy evőeszközt még mindig nem megfelelően tartja.

Amikkel eddig próbálkoztunk: folyamatosan kisebb közösségekbe járunk, lovagolni jártunk, illetve irányított relaxáciòkat hallgatunk. eredménye eddig semminek nem volt.



2014. máj. 30. 01:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
A hiszti nevelési gond. Meg kell érte bóntetni. Nem véletlen, hogy otthon mem csinálja, nyilván te nem tolerálod, az ovodában meg vagy tesznek rá, vagy nem mernek hozzányúlni.
2014. máj. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

A valas a problema. A gyerek ugy gondolja, hogy ha apát nem szereti tovább anya vagy fordítva mert rosszul viselkedett, akkor lehet, hogy ot se fogja szeretni, ha rossz lesz. Ezért otthon kifogástalanul viselkedik, hiszen egyebkent elvesztené a szeretetet. Az oviban viszont mindegy, vagy legalábbis nem olyan fontos, hogy szeretik e, ott kitör belole a visszatartott, felhalmozódott feszültség.

Beszélgetni kell vele, a válásról is. El kell mondani, hogy a társ es a gyerek iránt érzett szeretet nem ugyanaz, a gyerek iránt érzett nem múlik el.

2014. máj. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy keress megint másik pszichológust. Szüksége van rá a kisfiadnak.

Az enyém 5,56 éves, mi is járunk. Vele itthon is voltak gondok, az oviban pedig szeptemberben, csoportváltáskor kezdődtek. Nála is kiderült a magas iq (125), ezen kívül a testvérféltékenység, apahiány és a szorongás.

Az oviban beszéltem az óvónőkkel, és megkértem, hogy hozzák össze egy olyan kisgyerekkel, aki szintén előrébb jár a kortársainál. Ez nálunk bevált, nagyon jó barátok lettek. 2 hetente járunk pszichoterápiára. Ez és az új barát csodát művelt vele. Az itthoni gondjaink is szépen, fokozatosan javulnak.

A félreértett szavak a kisfiadnál ne lehet hallásprobléma? Logopédus nem nézte még az oviban? Fülészeten voltatok vele?

2014. máj. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én meg azt gondolom, hogy ő szimplán csak nem szereti az óvodát. És ritkán mondok ilyet, de úgy vélem, nem kell megkeresni a sokadik pszichológust ezzel, mert mind-mind ugyanazt fogja mondani. Semmi, amit írsz, nem utal kezelendő patológiára nekem, és három szakember egyszerre ritkán téved. A relaxációt gyereknél én elhagynám.
2014. máj. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Megvizsgáltatnám a hallását. A fülkürthurut gátolja a beszédértést, ami különösen nagy háttérzaj (sok gyerek) esetén lehet kifejetett. Plusz egyes frekvenciákon túlhallást: intenzív fájdalmas hangélményt jelenthet számára.

Egy ilyen eltérés szinte mindent megmagyarázna a leírt panaszaidból.

2014. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
bocs: kifejezett
2014. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 08.45-kor válaszolóval. Ahogy elolvastam a problémákat, én is valamilyen hallás problémára gondoltam. Érdemes lenne egy fül-orr-gégészeti és egy audiológiai vizsgálat.
2014. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a válást kihúznám a kiváltó okok közül, mert apával kialakult egy közeli baráti viszony és a gyerek sem érzi nagy hiányát (néha ő megy érte, és vannak hármasban közös programjaink is). A hallását is vizsgáltattuk, az rendben van. Az ovin is gondolkodtunk, mert ott vannak gondjaink. Amíg 1-2 gyerek van addig nincs gond, ha sokan vannak körülötte, akkor vannak ezek a kitörései.
2014. máj. 31. 07:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Zűr-zavaros gyermek című könyvet, Carol Kranowitz a szerzője. Most olvasom a fiam miatt, szerintem nektek is segítene.
2014. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ennyi infó alapján persze csak tippelni tudok, de szerintem nézz utána az autizmus spektrum zavarnak. Más furcsaságok nincsenek?
2014. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!