Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen derül ki és...

Mennyi idősen derül ki és honnan lehet tudni, ha értelmi fogyatékos egy gyerek?

Figyelt kérdés
2014. jún. 12. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szakember méri fel, szerintem legkorábban beiskolázási kor körül lehet megállapítani.
2014. jún. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

mivel az agy a mozgással indul be, ezért már a mozgások elmaradásakor lehet tudni. tehát az 1 éves, még nem ül, nem kúszik, stb.

aztán jön a beszéd hiánya, szobatisztaságra képtelenség, de 2-3 éves korban már mérhető is.

konkrétan iq tesztet 3 éves kortól csinálnak, ez egy játék, nem kell hozzá beszélnie sem

2014. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Unokatesóm lánya enyhén értelmi fogytékos. Igazából először azt vettük észre rajta kiskorában, hogy alig akart megszólalni, a beszéd nagyon nehezen ment neki. Mikormár mondott szavakat azt is nagyon nehezen lehetett érteni, mert nagyon rosszul formálta a betűket. Olyan érdektelen volt- aki nem ismerte ránézésre azt látta, hogy olyan "buta" gyerek, mert nem válaszolt a kérdésekre, nem figyelt semmire, tényleg nem érdekelte igazából semmi. Nem figyelt a mesékre, nem lehetett vele tanulni egy versikét, mondókát, stb. Évvesztes volt, de mégegy +évre visszafogták az ovodában- már abszolút lehetett érezni rajta, hogy gond van nála. Most 16éves, és 8-os. Pár tantárgyból felmentése van. Nagyon nehezen olvas és számol, de azért úgy-ahogy elvégzi az iskolát. Egyébként meg viszonylag normális, érdekli pár dolog, pl fodrász szeretne lenni, és ehhez még oda-oda is ül, hogy csinálja. Ugyhogy azért szerintem ha el tud végezni egy szakmát és el tud helyezkedni, ha nem is egy zseni- azért képes magát ellátni és ugymond nincs terhére másoknak.

Valamilyen szindrómás betegsége van-ha jól tudom.

2014. jún. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom sérült... én már fél éves korában mondtam az orvosnak, hogy nem tetszik, hogy el van maradva a mozgás fejlődése, de a doki csak nyugtatott, hogy csak lusta... na aztán 1 éves korában már ő is belátta, hogy ez nem normális... neurológushoz küldött minket, ő vizsgálta meg... és küldött tovább minket anyagcsere vizsgálatra, akkor azt a diagnózist kaptuk, hogy anyagcserezavara van ami kihat az idegrendszerére és emiatt sérült... (5 év kemény diéta után kiderült, hogy semmi köze hozzá... nincs is anyagcserezavara de ez most lényegtelen, igazából mai napig nincs diagnózisunk mert nem találnak nála semmit most 14 éves) ahogy előttem is írták először a mozgásfejlődése nem indul be, ha mozgásban is fogyatékos, utána jön hogy nem figyel, nem beszél, nem válaszol a kérdésre, nem úgy játszik mint a kortársai... stb... rengeteg jele van... csak figyelni kell és nem szabad homokba dugni a fejünket mert a korai fejlesztés rengeteget segít mint mozgásban mint értelmi fejlesztésben... vinni kell orvoshoz ahogy úgy érezzük, hogy valami nem stimmel...
2014. jún. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, a legtöbb esetben már a korai mozgásfejlődés elmaradása is jelzés lehet, bár sok minden másra is utalhat. Ezzel párosul (mivel összefüggenek a mozgással), a beszéd, beszédértés, egyéb kompetenciák lemaradása, vagy meg sem jelenése. Sokan három éves kor körül eszmélnek fel, amikor oviba kellene beíratni a gyermeket, de még nem beszél, nem megfelelő a szociális kommunikációja stb. Természetesen megfelelő diagnózist szakemberek állítják fel, és fejlesztésre küldik a gyereket. Az én kislányom is le van maradva, de értelmileg nem sérült, generalizált hypotóniája van, mozgásfejlődése lemaradt, így egyéb képességei is. Viszont szociális kommunikációja, interakciója jó, értelmével nincs gond, és az autizmust is kizárták. Tehát gyanú már egészen babakorban is felmerülhet.
2014. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem volt pontos a válaszom, de sokan idekeverik a mozgással kapcsolatos visszamaradást, pedig értelmi fogyatékosságra vonatkozott a kérdés.
2014. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sokszor együtt jár a két dolog, összefügghetnek.
2014. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A "sokszor" és a "-het" nem elég indok arra, hogy keverjük a kettőt.
2014. jún. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azaz az értelmi fogyatékosság is együtt járhat mozgásbeli lemaradással, az esetek többségénél ez így is van. Azért kell erre odafigyelni, mert mivel kisded korban az értelem visszamaradását nehéz egyértelműen megállapítani, a kísérő tünetek adhatnak gyanúra okot. A mozgáslemaradás, mint írtam, sok más miatt is lehet, konkrét értelmi fogyatékosságról csak később, az életkor előrehaladtával lehet beszélni, de iskolás kor előtt is egyértelművé válhat. A többi hozzászóló is azért említette a mozgásbeli, beszédfejlődési különbséget, mert ez volt az első tünet, jel, amire felfigyeltek. Természetesen nem minden mozgásban lemaradt gyermek értelmi fogyatékos.
2014. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem keveri senki.
2014. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!