Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az a vizsgálat, vérvéte...

Milyen az a vizsgálat, vérvétel, amellyel kiszűrik a rendellenességeket? Hol végzik, és mennyibe kerül? Mikor lehet elvégezni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 14. 06:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt érted? A 12. héten az orvosod megméri a pici tarkóredőjét, ebből lehet következtetni az esetleges down kórra. A 18. héten AFP vizsgálat van, ezt az anyai vérből nézik, sima vérvétel történik, ha túl alacsony, vagy ha túl mgas az AFP érték, abból küéönféle fejlődéi rendellenességek szűrhetők ki, mint pl. a nyitott gerinc. Ha az előbb említett vizsgálatoknál aggasztó eredményt kapnak, akkor javasolják a magzatvízvizsgálatot, vagy a korionboholy-mintavételt. Mindkettő hasonló, egy tű segítségével a hasfalon át mintát vesznek. A vizsgálatnak van egy viszonylag csekély vetélési kockázata, de elég pontosan meghatározza, van-e baj tényleg a babával. Létezik úgynevezett genetikai ultrahang is, erről keveset tudok, az összes felsorolt vizsgálat közül csak ez a fizetős - lehet, hogy ez sem, azért nem tudom, mert én ilyenen nem voltam - de az orvos teljeskörű felvilágosítást tud adni róla.

Ha biztosított vagy, tehát fizetsz tb-t, akkor gyakorlatilag semmibe se kerülnek a különféle vizsgálatok. Ha nem vagy biztosított, akkor érdeklődni kell, mennyibe kerülnek. De ha így lenne, megéri fizetni magad után havi nem egészen 5000Ft-ot, amivel te is biztosítottá válsz. Ez elég.

Nem tudom, arra kaptál-e választ, amit kérdeztél. Remélem, tudtam segíteni.

2008. máj. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit az előttem szóló leírt az a kötelező.

Viszont:

Ajánlom figyelmedbe pesten az Istenhegyi magánkórházat, ott is végeznek down kór szűrést sok mindennek kiegészítve.Alegjobb időpont a 12. hét, ott is történik majd egy tarkóredő mérés erről kapsz dvd-t is utána vesznek vért és 1.5 óra múlva meg van az eredemény.Hogyha rossz az eredmény akkor muszály menni amnioncentézisre.28.000. ft volt a vizsgálat, és ebben benne van az is, hogy a 16. hétnél vesznek még vért ingyen, hogyha szeretnéd.Nekem annyira jó lett, hogy nem mentem vissza, nagyon ajánlom mert hatalmas nyugalom került rám.Azért az istenhegyi a legjobb, mert ott helybe végeznek minden vizsgálatopt, máshonnan meg még el kell juttatni a mintát oda az aistenhegyibe.

Hogyha meghaladtad a 12. hetet akkor nem tudsz kombinált tesztet csináltatni, de még mindig van integrált teszt stb...keress rá a googleben.

2008. máj. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a négyes tesztet csináltattam meg a 16.héten, ebben AFP és Down szűrés is volt (15e Ft volt). De lehet még csináltatni ezeket: tripla teszt 16.héten (9e Ft), kombinált teszt a 12.héten (19e Ft), integrált teszt 12.héten (25e Ft).

Én a III.ker.-ben voltam, de van Dunakszin is rendelőjük: www.hepinet.hu

2008. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!