Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Asperger szindrómás gyerekek...

Asperger szindrómás gyerekek anyukái! Kellene aggódom?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves, 1 hónapos kora óta rossz evő és rossz alvó. Rengeteg helyre elvittem már a problémával, rengeteg vizsgálatot csináltak már, de a laktóz érzékenységen kívül más nem derült ki. Nem hajlandó mást enni csak sinemilt es pirítós kenyeret, ez a két étel amit megeszik, semmi mást, ha más van a tányérban elkezd hisztizni, ha nem adok neki azt amit ker inkább nem eszik... Egyszer felvetette egy orvos az aspergert mint problémát, de nem találtam gyanúsnak, most sem lóg ki szerintem a sorból, bár viszonyítási alapom sincs. Most viszont elkezdtem figyelni. Lábujjhegyen jár sokat, sorba rakja az autókat, kártyákat, csipeszeket, ezeket szín szerint ki is válogatja, de nincs gond ha összekeverem, viszont van hogy ujra kirakja. Minden játékával egyféleképpen jatszik, mármint ezt úgy értem, hogy ha legobol egyszer felépítem a tűzoltó állomást, azt onnantól máshogy nem lehet mert hisztizik. Ha valami nem sikerül kiborul ( nem mindig). Ha valami odébb kerül hisztizik, de nem minden alkalommal. Imádja a vonatokat, rengetegszer ki kell menni az állomásra, de fel nem ül csak nézi, itthon az elektromos vonatot nem lehet bekapcsolni csak nézni, ill csak ha o akarja. A 20 db fa vonatból megvan a 6 kedvenc, a többit nem tehetem rá a sínre. Beszéde nem késett, mondatokban beszél, szépen ragoz, én-t nem használ, rengeteget ismétel, van hogy egy szót, kifejezést 20-szor, kérdést megismétli, nem-et használja, igen-t soha. Nem szereti a játszóteret, csuszdat, maszokat, hintat. Kissé ügyetlen a mozgása, viszont motorozasban profi. Nem eszik egyedül, inni csakis kék cumisuvegbol akar, csak kék cumit használ. Számol, rengeteg mondókát tud, memóriája nagyon jó. Kapcsolatteremtéssel nincs gond, inkább túlzottan barátkozó mindenkivel. Nem alussza át az éjszakát, ha felkel ki kell jönni a szobából, fel kell kapcsolni a lámpát, de 3 perc után nincs gond, mehetünk vissza, mindig ugyanakkor kel éjjel. Volt egy idő, mikor állandóan kekszet evett, abból is csak barnat es kizárólag szív formát, ropibol csak egészet, ha nem az volt bekithetetlen sirasba kezdett. Akaratos, nehezen fogad el szabályokat. Vannak tárgyak amihez ragaszkodik. Ne értsetek félre, nem akarom bebeszélni a tuneteket, csak tudni, hogy kizárjam e vagy vizsgaltassam ezirányban! Köszönöm!

2014. júl. 7. 15:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Minden féleképpen vizsgáltasd meg ez irányban.
2014. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 7. 15:19
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Igen, kezdjetek neurológusnál, ő tovább fog küldeni.
2014. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm!
2014. júl. 7. 17:39
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Vidd el szerintem is vizsgálatra!

Az Aspergert felejtsd el mint diagnózist, mert megszüntették, gyerekkori autizmus alá vonták az aspergert is.

2014. júl. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. júl. 7. 20:30
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Valamelyik anyuka azt írta a minap, hogy a gyerekét számtalan helyre elvitte (nevtan, pszichológus, stb) de sehol nem tudták diagnosztizálni, csak a Vadaskertben. Azt ajánlotta, hogy ha valakinek autizmus gyanús a gyereke az egyből ott kezdjen, mert sehol máshol nem mondják meg biztosra.
2014. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Még magam sem tudom hogy is kéne hozzafogni. Rendszeres kontrollra járunk a SOTE l klinikára a laktóz miatt, talán ott is próbálkozhatnek, aztán ha nem megyünk semmire akkor mennénk tovább.
2014. júl. 7. 22:25
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Lehet magatartásprobléma is. Én első körben a nev. tanácsadóba kérnék időpontot, szülő is kezdeményezheti. Pszichológus majd gyógypedagógus.
2014. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek az előbbi válaszolóval, ez bőven még más is lehet. Vizsgálatot mindenképp érdemel.

Gyógypedagógus

2014. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!