Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet javítani a...

Hogyan lehet javítani a kétlaki gyerekek életén?

Figyelt kérdés

A 3 éves kisfiam anyjával néhány hónapja már külön élünk. Minden második hétvégét tölt nálam, ill. hétköznap 1-1 napot, ilyenkor én hozom-viszem bölcsődébe.

Az anyukája szerint, amikor visszaviszem, több napig is nagyon zaklatott, nehezen kezelhető, eltart egy darabig, amíg visszanyeri a formáját. Nyilván felkavarja, hogy pár napig velem van, aztán megint eltűnök.

Az a kérdésem, hogy az ilyen helyzetet milyen ötletekkel, megoldásokkal lehet kezelni, illetve jobb lenne más arányban megosztani az együtt töltött időt, hogy ne legyen annyira nehezen emészthető neki?


2014. máj. 12. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem lehetne, hogy elvitel helyett (most még) többször mész hozzájuk, hogy a megszokott környezetben találkozhassatok? Talán ez állandóságot, biztonságot adna neki.


Az én férjem hamarosan elköltözik, 2 éves a gyermek. A pszichológus ilyesmit javasolt nekünk.

2014. máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt a megoldást azért vetettem el (én is gondoltam rá), mert a gyerek és az exem új párja már eléggé jól összebarátkoztak, és egyetértettünk, hogy jó megszabni a határokat: ő és anyáék laknak ott, apa pedig itt. Persze, néha van úgy, hogy én ugrom át hozzájuk, ha váratlanul adódik valami és célszerűbb a saját lakóhelyén vigyázni rá. De alapvetően el akarjuk különíteni a két helyet, hogy ne keveredjen benne össze, ki hol, mikor van éppen.
2014. máj. 12. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként ugyanazok a szabályok mindkét helyen? Vagy te többet engedsz meg neki?
2014. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A szabályok ugyanazok, és ha valami újdonság van, mindig egyeztetünk is, hogy a gyerek ne zavarodjon össze, lássa az állandóságot.
2014. máj. 13. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!