Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan neveljem meg az 5 éves...

Hogyan neveljem meg az 5 éves húgomat? SOS!

Figyelt kérdés

Most fogja tölteni a húgom az 5 öt.

Nagyon szeretem , de rettenetesen ki tud készíteni , például:nagyon rendetlen álladóan én takarítok utána mivel nem nagy a házunk muszáj megcsinálnom,ahová csak nyúl ott baj és rosszaság történik ha eszik nem tudom neki elmagyarázni hogy egy meg a konyha asztalnál mert ha bemegy áll a bál.A szüleimnek is elmondtam a problémámat de nem is figyeltek rám , már állandóan a sírás kerülget miatta ,és mivel a szüleim egész nap dolgoznak és nyári szünet van így nekem kell vele lenem , e mellet még van egy kis baba szintén a húgom , nagyon féltem tőle de ha a picivel foglalkozok akkor rosszalkodik semmivel nem lehet lekötni a figyelmét mert mindig csinál valamit , a fürdőben a vegyszereket piszkálja pedig magasan vannak és mégis , széket visz be és megoldja vagy a wc papír gurigákat fejti le vagy beáztatja,vagy a wc kefét nyomja be a klotyóba és rám fogja a szülők előtt h én miattam szaros a kefe...

A szekrényemben tartok már mindent , de azt is kiberheli állandóan,kiborongatja a tusfürdőimet , a laptopot állandoan piszkállja pedig rengeteget veszekedek vele miata a telefonomat is es meg el is rontja,meg nem tudom elaltatni delután , eseroszakos rancigal meg ha nem ugy van ahogy ö akarja akkor egy duhongo orult lesz, a hirtelen helyesirasi problemakert meg bocsi de jelenleg is cibal mert nem engedem ki a szakado esobe hanem vinnem elaltatni ,de tudom h ugysem fog!

És még sorolhatnám a rosszasagait de ez már így is eleg h tanacsot tudjatok nekem adni , légyszi segitsetek okos válaszokkal mertebbe bele fogok orulni!!

(15L)


2014. júl. 11. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tündéri 15 éves csajszi lehetsz, hogy a hugicákra vigyázol. A fürdőt zárd be, és rakd el a kulcsot. A hisztijét ne vedd fel, és ne csinálj meg helyette semmit. Én a helyedben ami játékot széthagy bezárnám egy szobába, aminek a kulcsát elraknám olyan helyre, ahol nem tudja megszerezni. Egy nap úgyhagynám a lakást, ahogy ő szétrombolta, és megmutatnám az anyukámnak, mit művelt. Biztos megdícsérné.
2014. júl. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jah azt elfelejtettem mondani hogy,amikor meg próbálom rendre igazítani úgy hogy ne kupizzon vagy ne a szoba közepén szedje szét a pogácsákat, meg ha össze próbálom vele szedetni,vagy,:elkezd velem veszekedni és nagyon csúnyán is beszél , meg ezt sem említettem tehát a csúnya szavakról hogy ,állítsam le úgy h ne kelljen szájon verni , mert nem akarom bántani , vagy összeesik és azt mondja h nem bír vagy most beteg ,szóval még ezeket csinálja.....stb...és iszonyat bosszú álló természete van képes egy széken bosszút állni vagy egy élő lényen (nem merem mondani hogy,miken) , vagy odalép és megüt ,de szó szerint.Én ettől függetlenül tekintettel vagyok arra hogy , még kicsi s a testvérem és én vagyok a nagyobb de ez így nem mehet tovább...

És mivel holnap után tölti az 5-öt , ebből az alkalomból érdemes lenne lépni a dologban!Csak nem tudom hogy csináljam :(( !A válaszokat meg előre is köszi!

2014. júl. 11. 13:37
 3/14 A kérdező kommentje:

Sziia kedves első kommentelő , tudod ezt megcsináltam nem egyszer!és anyu azt mondta hogy , nem tud vele mit kezdeni én akartam annyira hugit , még annó...

anyut is kikészíti amikor a család eggyut van akkor az estenket es a hétvégéinket is tönkre tudja tenni...

ha nem takaritanék akkor a nagyobbik noverem piszkáll h attol meg meg kell csinalni mert nem változik meg .Ráadásul én nagyon szeretem a tisztaságot és nem tudnék kupiban élni a kicsi ház ellnére!

2014. júl. 11. 13:41
 4/14 anonim válasza:
100%
En is 15 eves vagyok nekem is van hugom.Az a legjobb ha lenyugodsz es higgadtan beszelsz vele.Magyarazd el neki hogy ha ugyes lesz es rendrakas utan lefekszik es egy kicsit alszik(te is fekudj le vele amikor elalszik felkelsz)akkor utana te is szinezel vele ,elviszed a jatszoterre vagy viragot szedni,esetleg megengeded h segitsen sutni valami sutemenyt vagy ilyenek.Lehet ha igersz neki valamit akkor cserebe ő is jó lesz. Fel a fejjel,kitartast.
2014. júl. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és meg fogadom , a fürdőt meg már be is zártam.Második kommentelő teljesen egyet értek remélem be is fog jönni!Elég érdekes de a hugim olyan mintha félne elhagyni a világot , nem tudom megmagyarázni de szerintem azért nem alszik mert nem akarja abbahagyni a életet vagy nem tudom , de kipróbálom a tanácsodat!:))aranyos vagy és neked is kitartást a hugival!
2014. júl. 11. 13:50
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak. Nem neked kellene 15 évesen nevelni a testvéreidet. Szerintem a szüleidnek kellene határozottabban odahatni a húgodra, mert téged nem fog komolyan venni. Az is lehet, hogy unatkozik.

Nem tudjátok a nővéreddel felosztani a kisebbeket?

Mondjuk ő foglalkozhatna az 5 évessel, hátha őt komolyabban veszi.

Minden esetre nekem ez az egész szituáció nagyon fura.

2014. júl. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A nővérem már 21 éves és pesten lakik csak most jött haza hétvégre es most már el is ment dolgozni,delutan jon haza.Amíg itthon van addig ugy csináljuk ahogy mondtad de nagyon keveset tud itthon lenni , igy kénytelen vagyok vigyázni rájuk , dehát ez a dolgom mert a testvére vagyok,apáék meg nem tudják kezelni én tudom hogy már próbálták sokszor meg leultunk beszélni is egy hónapja de nem igazán volt hatásos és velem van itthon mindig tehát nekem érdemesebb lenne segiteni neki változni , és nem akkarok felette anyáskodni csak mint a nővére változtatni rajta , a szüleim pedig nem hibásak , én csak akissaszonyon változtatnék és ehhez kértem segitséget!
2014. júl. 11. 13:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocs, de akkor hogy érted, hogy anyukád azt mondta te akartad? Egy gyerek nem kéredszkedik a világra, én 34 éves vagyok, de ha szülök azt magamnak teszem.
2014. júl. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tényleg én akartam nagyon testvért meg azert anyáék is nyugi , meg koszi a segitsgeket megfogadtam es mostmar sokkal jobban kijovunk egymassal a hugival mostmár nem kerek segitseget megoldottam egy kis segitseggel a dolgot , koszi az elso kommenteloknek!!!
2014. júl. 12. 12:30
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, Te szegény! Valóban nem neked kellene gyereket nevelned, te a testvére vagy, nem az anyja. "Te akartál kistestvért"! Úristen, akkor neked kell felnevelned? Ők nem is akarták, csak úgy szívességből, áááááááááááá. A pénzt is neked kellene kapni utána esetleg. Jaj, de felidegesítettem magam. :D Nagyon inkorrekt a szüleid részéről. Nem tudom, hogyan segíthetnék, mert nagyon bonyolult a dolog. Adhatnánk gyereknevelési tanácsokat, de hát mégsem a te dolgod a nevelése. :(
2014. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!