Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5 éves gyereknek értenie...

3,5 éves gyereknek értenie kéne, hogy 3 percig csendbe kell maradnia, mert büntetésben van?

Figyelt kérdés
vagy az én lányom gyenge elméjű? 45 perce hisztizik a sarokban.

2014. júl. 12. 13:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok, szerintem ennyi idő alatt már annyira belelovallta magát a hisztibe, hogy nem is emlékszik, miért kellett odaállnia.
2014. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
38%
A 10-esnek igaza van, a kutatások bizonyítják, hogy a poroszos neveléstől kevésbé lesz figyelmes, ügyes a gyerek az iskolában, és az EQ-ját is leépíted, így a személyes életében jóval sikertelenebb lesz később.
2014. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Babeli Zurzavar ***** válasza:
87%
ha duhos vagyok es szeretnem valamit megertetni a masikkal, idestova 28 evesen sem tudok 3 percig csenben maradni... soha nem fogom megerteni ez a fajta buntetes miert jo, mi a celja!meg ha csendben is marad, a kimondatlan feszko benne ragad, es a csend utan ujra felszinre tor. en inkabb megtanitom a fiamnak, hogy nem baj ha ideges, meg kell tanulnia onmagat es masokat bantva kezelni azt! ha ehez neki az kell hogy orditson 45 percig, tegye azt, csak lehetoseg szerint Tolem es a hugatol fuggetlen helyen pl a szobajaban! soha nem zarom be, soha nem ultetem sarokba (mondjum ehez pici is meg, 2,5 eves)! sokszor eleg ha tudatom Vele, hogy megertem a duhet, de most xy dologban nem engedek, nyugodtan hisztizzen, szivesen meghallgatom a mondandojat, es majd ha lehiggadt, es ertem is amit beszel majd itt leszek es keresunk ra megoldast!
2014. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%
visszaolvasva kicsit hibas a mondandom:-) a lenyegi hiba hogy onmagat es masokat nem bantva higgadjon:-)
2014. júl. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

kiegyeztünk 30 mp-ben.

kiszabadult.

és egyébként ha üvölt és kiveszem, akkor hogy tanulja meg hogy sírással nem ér el semmit? várok akkor hasznos tanácsokat egy extra hisztis gyerekhez! Ne vegyem észre? hideg zuhany? különböző dolgok ideiglenes megvonása? Több odafigyelés? próbálni megbeszélni? már túlvagyunk mindenen...

2014. júl. 12. 13:56
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is hisztis, néha beválik a megbeszélés, néha a zsarolás, néha ráígérek valamit, néha pedig nem figyelek rá. Még soha nem állt sarokba csendben.
2014. júl. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
71%
A hideg zuhanyon is? Durva...
2014. júl. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért túl sokat ne várj. Ez egy folyamat, feszegeti és kéri a határokat. Nem lehet megspórolni ezt az időszakot, de sebaj, minden itt alapozódik meg. Kb. 5 éves korára megtanulja, amit meg akartál tanítani és jön egy nyugodtabb időszak.

Ezt a másfél évet meg akár fél lábon is...! ;-)

Sok okosat nem tudok mondani. Nyilván a következetesség nem lenne rossz. Ami nem azt jelenti, hogy akkor is ragaszkodnod kell a hülyeségedhez, ha történetesen nincs is igazad. szerintem ennek valahogy úgy kell eltelnie, hogy a végén egyértelmű legyen, hogy Te vagy a főnök, de nem akarod megalázni, figyelsz az igényeire és ésszerű határokon belül kielégíted azt... Vagy vmi ilyesmi. :)

2014. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

még másfél év? ???????

14 hónapos kora óta szinte kibírhatatlan, nem telik el 1 óra égbekiáltó hiszti nélkül! ÉS MOST NEM VICCELEK! !!! Ja de Bocsánat, mikor alszik akkor csend van.de rendszeresen álmában is kiveri a balhét.rendszeresen azt hiszem baja van, de nem... alszik és álmában hisztizik.

2 év alatt 15 kilót fogytam mert annyi ideget nyelek. egyszerűen tanácstalan vagyok. kíváncsi vagyok az óvodában mi lesz!!!

2014. júl. 12. 14:40
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

4 éves a kislányom és ő is nagyon hisztis. Ha büntibe megy nem kell csöndben maradnia, elég büntetés az neki, hogy ott kell állnia. Nem percekre állítom oda, hanem "csak" addig, amíg lehiggad.

Az, hogy 45 percig büntibe rakod, az neki végtelenség. Tuti, hogy érzi rajtad az idegességet, mert az itt leírt pár mondatodból is süt. Én nem figyelek oda rá, amíg kiabál, sír, stb. és beválik, de nem 1 nap alatt lett ilyen. Ne perceket mondjál neki, hanem amíg a hisztizik, addig bünti van. Egy 3,5 évesnek a 3 perc nem sokat jelent (bár tudom, Jo Frost szerint beválik, nálunk sem vált be).


Az oviban valószínűleg jó lesz. Nem akarlak elkeseríteni, de a lánykám azóta lett még hisztisebb, amióta ovis. Ott nagyon jó, szófogadó, itthon meg tombol, néha bevetve az oviból hozott "szuper" dolgokat (köpködne, rugdos, stb.).

2014. júl. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!