Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi számít rossz gyereknek?

Mi számít rossz gyereknek?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, hol van a határ? Mikor mondjátok egy gyerekre, hogy rossz? Én fiam aránylag ritkán hisztizik. 2 és fél éves, igen csak dac korszakban is van. De már tudjuk kezelni a hisztit, elég figyelmeztetnem és két szipogás után abba is hagyja, azóta meg már ritkán is van van, talán napi 1 alkalommal. Bünti helyet alakítottunk ki, és ahogy írtam elég megkérdeznem, h menjünk-e a bünti helyre, szépen válaszol, h nem és ennyi. Ezután megbeszéljük, h mit szeretett volna. Szépen eljátszik egész nap, néha kiabál nekem, h menjek be mert épp mutatni akar valamit. Délutánonként játszunk, szépen el lehet vele játszani, mindent meg ért, örömmel mutogat és tanul. Közvetlen, bárkivel pillanatok alatt képes össze barátkozni. Édesanyám azt mondja, hogy rossz gyerek, túl sokat hisztizik. Pedig, ha náluk vagyunk akkor ott is be vonul a szobába és játszik csendben, néha ki jön inni kérni vagy enni. Néha az ölembe ül, kukucskál ki az ablakon. Szerintetek ő rossz gyereknek számít? Hozzáteszem, h anyukám azt mondja, h azért is rossz, mert túlságosan hangoskodik, de istenem, hát ő még gyerek! Nem ülhet csendben egy helyben.... Néha futkározik, síkongat, de úgy gondolom minden gyerek ezt csinálja. Anyukámnak 4 gyereke van, mind a 4en lányok vagyunk... Az én fiam mindenben segít a házimunka körül, sok mindent engedek neki és dicsérem, nagyon kis ügyes, segítőkész. Igaz kicsit lassabban haladok, de engem nem zavar. Anyukám soha semmit nem engedett nekünk, h segítsünk gyerekként, így mikor nagyobbak lettünk mást sem hallgattunk, h mi soha semmiben sem segítünk neki. HA egészen kicsi korunk óta úgy foglalkozott volna velünk akkor biztos, h segítőbb készek lettünk volna. Lehet ez a gond? Hogy fiú unoka lett? Köszönöm, hogy el olvastad "rövid" történetemet.
2014. febr. 12. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Hű. A mi lányunk igazi tejbetöknek van minősítve, hasonló tulajdonságokkal, mint a fiad. :)



Ő nagyon nyugis természetű, szívesen lapozgat könyveket akár egész nap, velem is szuperül játszik (játékkonyha, duplo, és persze-persze könyvek minden mennyiségben)? de önállóan is nagyon jól feltalálja magát. Sok szerepjátékot talál ki, egész nap jön-megy, segít nekem, amiben tud, sétálunk, kérdez-tanul. Nem egy feje tetején állós, egész nap rohangálós kisgyerek, inkább csendes-üldögélős, de gyerektársaságban szuperül elvan (most kezdi a bölcsit), játszik, feltalálja magát, élénk, vidám, csak éppen nem rohangál ész nélkül. Sokszor visongat ő is, főként ha nagyon vidám, meg ha mi nyomorgatjuk picit, akkor meglehetősen hangosan kacag, sikongatva, de hát gyerek...


Előfordul hiszti, mindig olyan jellegű, hogy nem tudta megcsinálni ezt vagy azt (pl. önállóan bekötni a cipőjét :P - még nincs két éves, hogy is tudná, de nagyon szeretné), ilyenkor nálunk is van büntisarok, duzzog picit, utána elmúlik.


Soha nem pakol ki semmit, nagyon régóta tudja, mit honnan vehet ki, mihez nyúlhat - egy szó mint száz, nálunk meg az van, hogy ő túl jó. És én meg ettől borulok ki. :)))



Mindegyikőjük jó, ahogy van szerintem. Egyéb elvárásokat nem érdemes rájuk projektálni, elfogadni kell és szeretni - nagyszülőként meg pláne ennyi a teendő, nálunk anyumék hála Istennek ilyenek is. A barátok szokták mondogatni, hogy juuuj, ez a kiscsaj milyen kis csendes... Hát én nem bánom, őszintén szólva: okos, nagyon-nagyon okos, szép, vidám, és akit ismer-kedvel-szeret, azzal aztán remekül el is van, és kiereszti a hangját is. :)) Úton-útfélen, utcán, boltban valóban nem.

2014. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, h ezt leírtad nekem. Anyukám nem akarja bevállalni a fiamat, mármint akár 1-2 órára sem, mert szerinte rossz gyerek. Én nem tartom annak. Meg vagyok vele elégedve, olyan amilyen. De nem verekszik, nem beszél csúnyán, vagy esetleg nem köpköd, nem dobálja a játékait se. Fiammal van egy egy idős kislány, aki szerintem a létező összes csúnya szót ismer és használ, sőt nem olyan rég mesélte ismerősünk (aki az apuka), h azt mondta neki a lánya, h: mindjárt leköplek! Ott a szülők nincsenek együtt és az apuka próbálja a jóra nevelni, de nem megy neki, mikor egész héten az anyja meg a rosszra tanítja. A lényeg, h szerintem a fiam nem tartozik a rossz gyerek kategóriába.... Egyszerűen másképp nevelem mint édesanyám minket...
2014. febr. 12. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem rossz a fiad, inkább anyukád türelmetlen.
2014. febr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy itt nem a fiaddal van a gond (nagyon kis cuki lehet), hanem édesanyád veled való kapcsolatával. Rivalizáció a köbön. Nagyon sajnállak ezért, mert egy jó anya feltétel nélkül elfogad és nem akarja a másikat megváltoztatni. Egy jó nagymama pedig kényeztet és kényeztet, a nevelést pedig rábízza a szülőkre. Emellett hogy lehet azt mondani, hogy egy 2 éves rossz? Rosszul működik benne valami? Eltér valami a korosztálytól? Vagy csak nekünk felnőtteknek más az ideális gyerekről alkotott elképzelésünk?

Nehéz az ilyen nagyit nem szívre venni, de én mégis megpróbálnám neked ezt javasolni. A mama lehet, hogy féltékeny, mert neked fiad lett, vagy csak arra, hogy felnőtt, önálló nő vagy.

A nevelés mindig a szülő dolga és, ha a mama csak kritizálni képes, vagy úgy érzed, hogy nem szereti annyira az unokát, akkor csak a legszükségesebb időt kell vele tölteni.

2014. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet kövezni, de szerintem rossz gyerek nincs.

Van sajnos sok neveletlen gyerek,de az a szülők hibája. Van nehéz természetű fióka, de azzal meg kell békélni, hogy ilyen jutott, és igyekezni megtalálni a személyre szabott nevelési módot.

A fiad egyik sem. Amit leírtál az alapján egy normál kisfiú még ráadásul a könnyebbik természetű fajtából.

Nálunk is ez van: anyukám lányos mama, én fiús. Sose mondata őket rossznak, de sok olyan dolgot nem ért, ami egyszerűen a fiúkkal másképp van.

Valahol az anyukáddal való kapcsolatodban érzem én is a gondot. Ha neked ennyire fáj ez a rosszgyerekezés, megjegyzem joggal, akkor anyukádat kérd meg, hogy ha nála vagytok szóljon közvetlenül a gyerekhez, és kérje meg, hogy beszéljen halkabban, futkosson az udvaron stb...

Te is tanítgathatod arra, hogy nagyi erre-arra érzékenyebb. De igazán csak akkor tudnának egymáshoz csiszolódni, ha nélküled is lehetne a nagyinál. A gyerekek így tudják meg hogy pl. amit otthon szabad, azt a nagyinál máshogy kell csinálni, de azt is, hogy más esetleg, amit otthon nem tehet meg, az meg a nagyinál lehetséges.

És nagyon fontos, hogy egyikőtök se írja át a másik "várában" érvényes szabályokat. Mindig a házigazda a főnök.

2014. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Így már kicsit másképp látom én is a dolgokat. Másképp fogom kezelni. Anyukám, mikor megszültem, nem jött át segíteni, 5-6 km-re arrébb laktunk egy másik faluba, de kb. 15 perc busszal, ráadásul pont a házunk előtt volt a buszmegálló. Na mind1, ezt az időszakot lenyeltem, vissza költöztünk ebbe a faluba, ahol ők is laknak. 10 percre vannak biciklivel tőlünk. Ebben a házban rég óta nem laktak, teljes takarítást és fertőtlenítést igényelt. Egyedül voltam a fiammal, még 1-2 órára sem vitte el a fiamat, h picit könnyebben haladhassak, el sem jött megnézni, h milyen házat fogunk megvásárolni. Barátnőm jött át, aki szintén 5-6 km-re lakik tőlünk, 4 hónapos terhesen srgíteni.... Csak akkor jött el megnézni a házat, amikor édesapám is rá ért. Akkor már itt laktunk 1 hónapja... Azóta is kb. 3szor voltak itt, de nem azért mert jajj de kíváncsi volt az unokájára, hanem azért mert valami ünnep volt.... Azt még megérteném, ha túl öreg lenne, de csak 50 éves, vagy túl messzi laknánk, de mondom, biciklivel 10 perc. Munkahelye sincs, bőven lenne idehe rá, h egy picit átugorjon megnézni az unokáját.
2014. febr. 15. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!