Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5 éves gyereknek értenie...

3,5 éves gyereknek értenie kéne, hogy 3 percig csendbe kell maradnia, mert büntetésben van?

Figyelt kérdés
vagy az én lányom gyenge elméjű? 45 perce hisztizik a sarokban.

2014. júl. 12. 13:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
81%

egy 3,5 évesnek gőze nincs arról, hogy mennyi az a 3 perc...

Nálunk ami bejött, hogy elmagyarázzuk hogy mit miért nem szabad. És több figyelem, több törődés és beszélgetés. Ha ezt megkapja, sokkal kezelhetőbb. A büntetés nálunk nem jött be. 2,5 éves izgága kisfiam van, szóval értem én, hogy mi a bajod.

2014. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

18-as vagyok. ühüm, olyan másfél. :) Az első csendes cuki volt mindig is, nade a másik kettő. Igen, a második az 5-dik szülinapja után pár nappal ébredt úgy, mintha kicserélték volna, a kicsi két héttel előtte, jupiii. Nagy olt az öröm. :)

A kicsi az oviban annyira édes, figyelmes és szabálykövető volt, hogy az már hátborzongató! Aztán, ahogy bezártuk az ovi kapuját, jött a földönfetrengős. Egy ilyen alkalommal - már hazaértünk, innen volt még egy másfél óra őrület. Hiába mondtál, tettél bármit semmi nem volt jó. Így csak vártunk. Amikor már a hüppögős résznél tartott és kezdett visszatérni a valóságba, mondtam neki: "Megértelek, drágám. Tudom, hogy nagyon nehéz egész nap jónak lenni, és nagyon büszkék vagyunk rád. És megértem, hogy kell egy hely, ahol néha szabad egy kicsit nem olyan jónak lenni..."

A következőt válaszolta: "Igen, anya, hüpp-hüpp, kell egy hely, hüpp-hüpp, ahol mondhatom hüpp-hüpp, hogy KAKAFEJ!"

:D

Utána szervezett keretek között, mondtuk, hogy kakafej...

2014. júl. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

kaja fej. .

:-D

végem van

2014. júl. 12. 18:01
 24/25 anonim ***** válasza:
71%
ha hisztizik a lányom akkor irány szoba becsukom az ajtott és ott hisztizhet egyedül ha lehigadt akkor kijöhet .
2014. júl. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Látom, régebbi a kérdés, azért válaszolok.


Szoktad nézni a TV-ben a Szuperdada című műsort? Nagyon sok hasznos tanácsot ad.


A legfontosabb szerintem az, hogy következetesnek kell maradni. Nem szabad engedni abból, amit mondtál, mert így azt tanítod neki, hogy elég hisztizni egy kicsit ahhoz, hogy mérséklődjön a büntetés.

Ő még nem látja át, hogy 3 perc csendben sokkal rövidebb, mint 45 perc hisztizve + 30 mp csendben. Csak azt látja, hogy büntetést kapott, amit nem akar --> hisztizik --> te engedékenyebb leszel, mérsékled a büntetést.


Az ajánlatom a következő (a Szuperdadából ihletet merítve): nevezz ki egy pontot a lakásban/házban, ami lesz a büntető VALAMI. Tehát büntetősarok, vagy büntetősámli, vagy büntetőlépcső, satöbbi. A büntetés pedig az, hogy ha tesz valami rossz fát a tűzre, akkor X percig ott kell ülnie és elgondolkodnia, mit csinált. Közben nem szabad hisztiznie, ordibálnia.


Szerezz be egy konyhai órát, vagy visszaszámlálót, vagy valami hasonló dolgot. A lényeg az, hogy lássa. Feltekered mondjuk 3 vagy 4 percre, és megmutatod neki, hogy ő is lássa, ahogy számol vissza. Ha a csengetésig kibírja hiszti nélkül és a fenekén ülve, "kiszabadul". Ha elkezd hisztizni, vagy dobálózni, vagy elmászkálni a helyről, akkor elölről indul a számolás.


A legfontosabb tényleg az, hogy következes legyél. A büntetés előtt guggolj le hozzá (ne felülről kiabálj/beszélj). Világosan mondd el, miért kapott büntetést és hogy mit vársz tőle. Pl. "Rozi, többször megkértelek, hogy ne dobáld a játékaidat. Nem hallgattál rám, úgyhogy most büntit kapsz. 4 percig itt kell ülnöd a széken csendben, és el kell gondolkodnod azon, hogy mit tettél."

Aztán lerakod a székbe.

Ha elmászkál, hisztizik, satöbbi, SZÓ NÉLKÜL visszarakod és jól láthatóan újraindítod a számlálót.

Ha végül sikerül, megint odamész hozzá (de azonnal, amint csengetett az óra, nem egy perc múlva) és azt mondod: "Most már tudod, hogy nem szabad dobálni a játékokat? Mit kell ilyenkor mondani anyának?" Ha beismeri, hogy hibázott és bocsánatot kér, akkor mondd azt, hogy semmi baj és öleld meg. Ebből tudni fogja, hogy ha megbüntetted, utána már nem haragszol rá.


Az elején piszok nehéz lesz, lehet, hogy eltelik 1-1,5 óra, amíg sikerül az egész parádé. De ahogy haladsz, egyre jobb és jobb lesz, és ő is meg fogja tanulni a leckét.


Itt vannak más szülők tapasztalatai:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


sok sikert!

2014. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!