Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megérte visszatartani az...

Megérte visszatartani az iskolából figyelemzavaros fiamat, bővebben lent?

Figyelt kérdés

8 éves lesz szeptemberben, már egy éve folyékonyan olvas, chatel az unokatestvérével, kezdetben kiejtés szerint válaszolt, de mára már szépen, helyesen ír, ügyesen számol.

Mindezt tudja... viszont továbbra is nyugtalan, izgága, mindenen nevet :-\

Mivel az óvónők és az óvodai fejlesztőpedagógus is ódákat zengtek róla ezért normál általános iskolába megy.

Augusztusban megyünk vissza pszichiátriára ahol felmérik szükséges e a figyelemzavar miatt gyógyszer az iskolában néhány évig.


2014. júl. 14. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már megtörtént mi a kérdés értelme?
2014. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a nyugtalanságát nem tudtuk javítani, viszont mivel már ír és olvas a tananyag sem foglalja majd le, semmivel sem lesz jobb a helyzet mintha tavaly kezdett volna.
2014. júl. 14. 13:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam enyhe figyelemzavaros, 6 és fél éves lesz szeptemberben, gyakorlatilag már olvas, a feladatokban (ha épp van hozzá kedve) ügyes, mégis tartják egy évet még...


Én örülök neki. Így valóban ô maga is akarni fogja majd a sulit, mire elkezdôdik, és nem kényszerbôl megy majd... Egy év alatt rengeteget érik, komolyodik, és jobban hozzászokik a szabályokhoz is. (Közben harcmûvészetet tanul, hogy megtanulja kontrollálni az energiáit, de közben le is tudja vezetni azt.)


Szerintem ez az egy év egy olyan elôny, amire az ilyen eleven srácoknak igenis szükségük van... plusz egy évig lehetnek gyerekek, és már úgy mennek iskolába, hogy a hozott tudásuk miatt garantált a sikerélmény.

Nyugodtabbak nem lesznek, de mivel érettebbek, jobban fogják tudni kezelni a saját izgágaságukat.

2014. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az én fiam 7 évesen ment suliba enyhe figyelem zavara van gyógyszer nem kell neki de türelmes tanito,igen mert néha rá kell szolni hogy figyeljen oda amit csinálni kell.
2014. júl. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted, hogy visszatartottad.Az én kisfiamnak részképesség zavarai vannak,utólag derült ki,hogy nem volt iskolaérett, ezért most újra járjuk szeptembertől az első osztályt. :(
2014. júl. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én fiam is figyelem zavaros, 7 éves lesz, de őt elküldték ősztől suliba(először nem akarták, aztán belátták, hogy kinőtte az ovit). Ő is már betűz, egyszerűbb szavakat. leír, szépen számol, okos fiú, csak nem tud egy helyben megülni. Én is félek, hogy fogja viselni az iskolai kötöttségeket és szabályokat.

Lehet, hogy kellett még fiadnak az az egy év az oviban, az én fiamat már ott nem nagyon kötötte le semmi.

2014. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!