Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vannak itt CP-és gyermek...

Vannak itt CP-és gyermek anyukák? Külföldön élünk, nincs valami nagy választék a terápiákban, szeretném a kislányomat Budapestre vinni.

Figyelt kérdés

#fejlesztés #Agyvérzése koraszülött
2014. júl. 28. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Koraszülött trikreink közül az egyik kislány érintett a témában,halmozottan sérült. 4,5 évesek,és a Pető Intézet Óvodájába járnak. A tesóknál is van lemaradás,de ők már majdnem utolérték kortársaikat. Ők külön csoportban is vannak a hozzájuk hasonlókkal. A sérültebb kislányom pedig a hozzá hasonlókkal van együtt. Most ő nagyjából ott tart,hogy járókerettel segítséggel lépeget,és néhány szót ki tud mondani. Két évet jártunk eddig,nemsokára kezdődik a harmadik.Én úgy látom,hogy a legjobb helyen van ami csak lehet,mert szuper konduktorok dolgoznak vele mindennap,és neki erre van szüksége. Korábban is jártunk fejlesztésekre heti 2-3 órában,de neki ez kevés.Itt viszont naponta keményen tornáztatják,és ennek van eredménye,még ha lassú is,de haladunk. Ezen kívül fontos,hogy minden egyébre tanítják őket,a bilizéstől az evésen át a fogmosásig. Egyébként nagyon sok CP-s gyerek van még rajta kívül az oviban.
2014. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
...Ja és még annyi,hogy iskolája is van az intézménynek,nem írtad hány éves a kislányod.
2014. júl. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 piroska és a farkas ***** válasza:
Én konduktor vagyok, és én is a Petőt javaslom :)
2014. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. júl. 28. 16:52
 5/5 anonim ***** válasza:

TSMT?

Ismerősömék is ezt a diagnózist kapták, ők is külföldön élnek. Ők Skype-on keresztül kapják a tornasort! Már lassan egy éve csinálják, és fantasztikusan sokat fejlődött a kicsi. Ahhoz képest,hogy két és féléves koráig mennyire le volt maradva, most már szabályosan mászik, és elkezdett felállni!

2014. júl. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!