Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez neveletlenség, vagy valami...

Ez neveletlenség, vagy valami baj lehet?

Figyelt kérdés
Vendégségben volt egy 4 éves gyerek és a házigazda ráföremdt,hogy ne ugráljon a kanapén.A gyerek a füle botját se mozgatta.Bennem az van,hogy ha "idegen" helyen egy "idegen" rászól a gyerekre,az meghúzza utána magát és visszább vesz a rosszaságból.

2014. aug. 1. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
A probléma ott van, hogy anyuci-apuci nem szól rá a saját gyerekére. Nyilván, mivel sose szólnak rá semmiért, nem is tudja, hogy ilyenkor esetleg szót kell fogadni, persze, hogy az idegent leszarja...
2014. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rászólnak,de kineveti őket.Még akkor is ha van retorzió.
2014. aug. 1. 11:12
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Ilyen az én gyerekem is, 4 éves. Nincs semmi baja! Csak elevenebb az átlagnál! Van tesója is, ő nem ilyen, nyugisabb, szófogadóbb tipus, pedig ugyanúgy nevelem őket!!

Az első válaszólónak üzenem, én mindig rászólok, sőt büntetem is, ha nem fogad szót, mégis bepróbálkozik állandóan!

2014. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Jelen, lányom pár napja töltötte a 4-et. Kábé ugyanez, habár úgy nem nevet ki, csak nem csinálja. 20x rá kell szólni. És már ég a pofám, mert arra gondolok, hogy ha más ezt látja, neveletlenségre gondol, hogy nem neveljük. Megnyugtatott az egyik válaszoló, hogy tesó nem ilyen. Most jön nálunk a tesó-majd karácsonykor- és remélem, hogy kicsit kevésbé lesz eleven a második. Talán van remény.
2014. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen, elég neveletlennek tűnik a kicsike. Valószínű hogy a szüleiről tudja hogy nem gondolják komolyan, vagy ha megis büntetik gyorsan engednek és ezt kihasználva magasról tojik a fejükre, illetve ha a szüleinek nem fogad szót, biztos úgy van vele a gyerek hogy akkor egy vadidegennek miért fogadna szót...
2014. aug. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
amúgy meg lehet hogy csak a határokat feszegeti, hogy meddig mehet el, a hugom is csinálta ezt. mindennap én hordtam oviba és minden oké volt, aztánideiglenesen anyu kezdte el hordani a sulim miatt és teljesen tönkretette, a gyerek azt csinált amit akart, tudta hogy anyu nyilvános helyen nem fogja le szídni, aztán jött a nyári szünet és ismét én hordtam/ kb 2 hónapig hordta anyu/ és a gyerek mintha egy teljesen másik kislány lenne, egész úton hisztizett hogy márpedig nem és így és úgy...és hogy vegyek ilyen cukrot, olyan cukrot / anyu hozzászoktatta hogy minden reggel van egy kis gumicukor/ mivel én nem vettem első nap még beletörődött majd utána kezdődött előről, mikor a kisbolthoz értünk elkezdett toporzékolni, leült a földre hogy nem jön tovább amíg nincs édesség, hisztizett, sikongatott, kiabált, sírt, műsírt...a járókelők csak néztek hogy mit művel, én meg karbatett kézzel álltam és vártam hogy abba hagyja, mikor látta hogy nem ér el vele semmit befejezte de másnap előről kezdte, akkor volt hogy a vállamra kaptam vagy ölembe vettem és úgy hogy rugkapált meg hisztizett vittem oviba, kb 2 hétig játszotta el velem, és utána nem kellett neki édesség ahhoz hogy oviba menjen. türelem kérdése minden, és van aki nem "csak " nagyon eleven vagy hiperaktív.
2014. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem is nehéz természetű.Mások szerint szófogadatlan,de ő ebben a szituációban csöndben lenne.Idegen helyen még nekem is jobban szót fogad.Igaz ő már 5 éves ha ez számít.
2014. aug. 1. 12:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 éves a fiam. Nagyon nehezen irányítható, nem fogad szót bárkinek csak azért, mert felnôtt az illetô.

Jártunk vele pszichológushoz, ahol semmi konkrét problémát nem találtak nála. Nem hiperaktív, csak enyhe figyelemzavar valószínûsíthetô nála, de ez sem biztosan. Kaptunk nevelési tanácsokat, és beirattuk harcmûvészetre, hogy önkontrollt tanuljon. (Fél éve jár, de máris látszik a pozitív hatása.)


Vannak ilyen gyerekek. Tele vannak energiával, kérdésekkel, és ha rájuk szól a felnôtt, érvelnek, magyaráznak, megkérdôjeleznek.

Az én fiam mindig bevallja, ha rosszat csinál. De nem feltétlenül okul a büntetésbôl. Tucatnyi nevelési módszert kipróbáltunk már. Mindig rászólunk, ha rosszul viselkedik. De minél jobban meg akarja törni valaki (volt már, hogy hagytam egy "apukát", hogy próbálja meg megnevelni, mert szerinte neki "menne"), ô annál dacosabbá válik. Félig agyonverhetné valaki, csak azt érné el, hogy meggyûlölné. De nem változna... nem fél se a fájdalomtól, se a felnôttektôl. Ô arra hallgat, akit tisztel. Azt pedig ki kell érdemelni nála...

Talán az a baj, hogy túl sok "h*lye felnôttet ismer...

2014. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is visszább vesz ilyen helyzetben! Viszont nálunk eleve nem sokáig lenne ilyen szitu. Mármint,hogy olyat csinál vendégségben, ami a házigazdát zavarja. Akármilyen is otthon, az "idegen" hely más. Azt tiszteletben kell tartani!
2014. aug. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerkőcöm figyelemzavaros. Ez azt jelenti, hogy vannak szituációk (amikor túlpörög), hiába szólok rá én vagy akárki más, meg sem hallja. Ugrál és mondja a magáét, függetlenül attól, hogy otthon van, vagy máshol.

Ilyenkor nagyon rosszul tud esni, ha valaki azt mondja, hogy nem neveltem meg, mert ez egy olyan dolog, amit pusztán neveléssel nem lehet megoldani.

2014. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!