Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tanítsam meg a testvére...

Hogyan tanítsam meg a testvéremet tanulni?

Figyelt kérdés
17éves a hugom.Egyszerűen képtelen 5 percnél tovább koncentrálni az adott feladatra.Már nem csak a bukás fenyegeti, de az is hogy kirakják a suliból, egyszer már vissza bukott.A matematika tragédia nála,egyébként minden más is.Hetek óta próbálom nála elérni hogy figyeljen,és segítek neki megoldani a feladatokat, de mire levezetem neki a számítást,és leírva mutatom neki hogyan kell kiszámolni ezt vagy azt,nem csak nem érti,azt se tudja megmondani nekem hogy mit mondtam neki az előbb.Képtelen koncentrálni.Anyánk szigorúan bünteti,nem mehet suli után ,és hétvégén sem sehova,zsebpénze sem kap,a barátai sem látogathatják,és még sorolhatnám...az egyetlen ami érdekli az a művészettörténet. Ha művtöris kérdést teszek fel neki ,mindent tud.Egész nap rajzol,firkál, egészen ügyes,csak éppenséggel kertésznek tanul :( nem is tanulnak művtörit.Kértem anyánkat hogy irassa át másik suliba ahol grafikát,vagy valami ilyesmit tanulhat, de nem engedi, mert szerinte olyan szakmát kell tanulnia amiből megél, és ha lesz rendes munkája, azt csinál amit akar.Ha kirúgják a suliból anyám elzavarja dolgozni ,én meg hiába próbálok segíteni neki nem tudok.Hogyan segíthetek neki felkészülni a következő matek dolgozatára,hogy legalább 3-as legyen? Nem tud tanulni...vagy nem akar.A zsarolás fenyegetés nem válik be.Mit tehetek még?
2010. jan. 14. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sem hagynám magam a helyében.Anyukád komolyan gondolja,hogy a kertészkedésből meg lehet élni?Ezzel csak elcseszi a tehetségét.
2010. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért tnaul kertésznek ha nem is érdekli? had menjen akkor müvészeti iskolába,ha azt szereti tanulni.
2010. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Na igen. A művészeti iskola nem azt jelenti hogy festésből, rajzolásból kell megélni ahogy szerintem az anyukád gondolja. Millió máshoz is kellhet. múzeumba, szinházba főiskolához. Ha ez érdekli tök fölösleges kertészetibe járni.

Vedd rá anyukádat hogy kezdjen másik iskolát. Ez a tesód jövője, nem anyukádé.

2010. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Harcolj a húgodért! Ne engedd, hogy anyukád tönkretegye az életét! Beszéljétek rá, hogy engedje, hogy átiratkozzon a másik iskolába. Így volt az öcsémnél is, hogy nem engedték, h másik suliba menjen. Egy rakás sz..r az élete! Otthon él anyám nyakán, (28 éves), nem dolgozik, segélyt kap (magyar!), mindez azért mert elcseszték a középiskolás éveit. A suliból kivágták, és vagy 4 évvel később érettségizett levelezőn. Azóta semmit se tanul, ki sem mozdul otthonról. Mi a többi tesómmal feladtuk a reményt, semmit sem tudunk tenni, hiába próbálunk.

Szóval állj ki a húgod mellett!

2010. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!