Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megkésett mozgásfejlődésű,...

Megkésett mozgásfejlődésű, hypoton gyerekek szülei! Mennyire hozta be a gyerkőc lemaradást?

Figyelt kérdés
Kisfiam időre született, császárral, oxigénhiányról nem tudunk, de valószínűleg volt... 8 hónaposan forgott, 11 hónaposan kúszott, 14 hónaposan mászott, 15 hósan kapaszkodva felállt, oldalazva lépeget. 18 hónapos most, 1-2 lépést megtesz kapaszkodás nélkül és elzuhan. Csak pár másodpercig áll egyedül, segítség nélkül. 3 és fél hónapos kora óta hordjuk tornára ( nagyrészt Dévény ), 2 hónapja TSMT-zünk vele itthon. Neurológus látta, vizsgálta, hypotónián kívül elvileg nincs más baja. Behozza a lemaradást minden téren? Van bárki, aki hasonló cipőben járt?

2014. aug. 24. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 38 hétre született, nem egész négy óra alatt, nem volt rizikóbaba, mégis érhette oxigénhiány. Már a születése után említette a neonatológus, hogy nem veszi fel a babapózt, lóg, mint egy rongybaba, és nagyon sokat aludt. A fejét középre sem tudta fordítani, hason fekve egyáltalán nem tartotta. Két hónapos kora óta járunk dévényre, egy éves kora óta TSMT-zünk. Hat hónaposan tudott két kézzel fogni, 10 hónaposan forgott stabilan mindkét irányba, egyéves kora körül rendesen kúszott, kb 15 hósan indult a mászás, felült. Most 20 hónapos, mászik, kapaszkodva feláll, bútor mellett lépeget. Most tanult meg leülni is. :) Nagyon lazák az ízületei, és az izomtónusa sem az igazi még, de azzal biztatnak, teljesen utol fogja érni a kortársait- Remélem, igazuk lesz :)
2014. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Remélem én is. Nekem is mondták már, hogy 3 évesen minden gyerek "egyforma", de ez most még olyan távoli. A mozgás miatt csúszik minden, januárban kezdjük a bölcsit, remélem a többi gyerkőctől is sokat tanul majd...
2014. aug. 24. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is pont ezt mondták, hogy 3 évek korukra kell ugyanazt tudniuk, remélem én is, hogy igazuk lesz. A bölcsi szerintem jót fog tenni, a gyerekek jó hatással vannak egymásra, mi is most gondolkodunk, hogy megpróbálunk legalább heti egy-két alkalommal egy családi napközit. Az én pici lányom más téren is elmaradt, a beszédfejlődésének is jót tenne. Remélem veletek minden rendben lesz, minden jót kívánok! :)
2014. aug. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az én fiam 12 éves hypoton gyerek volt ,sokáig jártunk tornára iskolás korába is ,mert annyira rossz volt nagy és finom motorikája.
2014. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3.: Én is minden jót kívánok nektek! :)

4.: Hát igen, hosszú dolog, ez nálunk is látszik sajnos... Mára nyoma sincs, "kitornázta" teljesen? Más területen nem maradt el?

2014. aug. 25. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!