Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Magánúton mennyibe kerül egy...

Magánúton mennyibe kerül egy óra logopédusnál?

Figyelt kérdés
Kisfiam még csak 4 éves, de sokszor én sem értem, hogy mit mond. Az oviba viszont nem járhat logopédushoz, mert a nagyobbak sem kerültek be mind a csoportba, neki meg ugye még van egy éve a felmérésig is. Most arra gondoltunk a férjemmel, hogy ha olyan 2000 körül kijönne egy óra, akkor elvinnénk maszekba. De ha sokkal többet mond, nem akarok ott viszakozni, hogy bocsi, ez nekünk sok.

2014. szept. 8. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Minimum 3-4000 ft, de inkább 5.
2014. szept. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hol! (egy logopédus)
2014. szept. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pannonhalmán lakunk, de igazából szívesen beviszem Győrbe is, ha ott találok logopédust.
2014. szept. 9. 18:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd, sokkal olcsóbb most javítani, mint később kínlódni.
2014. szept. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Először vidd el egy felmérésre. 4 éves gyereknél még nem javítunk hangokat, ill. attól is függ, hogy éppen betöltötte a 4-et vagy már jóval közelebb van az 5-höz. 5 éves korig ugyanis sok hang spontán javul, valamint egy éppen 4 éves gyerek észlelése még nincs azon a szinten, hogy érdemes lenne foglalkozni az artikuláció javításával. .

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de feleslegesen ne adjatok ki pénzt. Azért még egyszer írom, vigyétek el logopédushoz vizsgálatra, akár a szakszolgálathoz, még akkor is, ha ott most még nem tudnak vele foglalkozni. Megítélik mennyire súlyos, esetleg valamilyen mozgásterápia javíthatna-e a helyzeten. Amit otthon is tudtok végezni játékosan, az a nyelv és ajaktorna, erre kaphattok otthoni feladatokat, és így előkészítitek a későbbi fejlesztésre.

2014. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Hallásvizsgálat, csokipapírteszt megvolt?
2014. szept. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Vagyis elvihetem úgy is logopédushoz, hogy csak egy felmérésre? Mert nálunk mindenkit megnéztek 5 éves kortól felfelé, a kicsikkel viszont azt mondták, hogy nem foglalkoznak, meg ez a felmérés különben is túl nehéz nekik, majd egy év múlva. (Bocsi, néha úgy érzem, hogy a két óvónéni is mást mond.) Márciusban töltötte be a 4-et.

Hallásvizsgálaton voltunk, azzal nincs baj. A csokipapírteszt micsoda?

2014. szept. 10. 13:58
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
:) Amikor nem látja, a háta mögött kibontasz egy csokit. Ha a zacskó csörgésére felfigyel, akkor jó a hallása, csak direkt szimulál. Ezt a trükköt minden gyerek beveszi, ha nincs baj a hallással, vagy ha jó a készüléke.
2014. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jött 6 válasz, a kérdésre onkrétan csak én válaszoltam, mégis az én válaszom a leghaszontalanabb. Hát gratulálok.
2014. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, felfigyelt a zörgésre. :)

Utolsó (és gondolom az első) nem tudom, nekem szólt-e, de nem pontoztam le senkit, nekem a nem pontosan a kérdésre adott válasz is hasznos volt valamilyen szinten.

2014. szept. 10. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!