Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyibe kerül egy komplett...

Mennyibe kerül egy komplett meddőségi vizsgálat magánúton?

Figyelt kérdés

Ha nem magánban végeztetjük, akkor mennyit kell várni, és mi a menete?

Tudok esetleg ajánlani 'jó' helyet?


2014. júl. 16. 19:52
 1/2 Manka68 ***** válasza:
100%

A tb-s verzió sajnos sokszor zsákutcának bizonyul. :-(

A menete : 3-ik és 21-ik napi hormonlabor a nőnek, ha találnak eltérést, kezelgetik, hátha bejön. (sajnos sokszor félrekezelik a hormonproblémákat, mert ez nem igazán nőgyógyászati probléma, akármelyik hormonról is van szó) Ha nem találnak semmit, akkor a férfit spermavizsgálatra küldik. Mint az előzőnél, ha találnak valamit, kezelgetik, ha nem akkor jön a nőnek az átjárhatósági vizsgálat. Ha itt is minden rendben, akkor vagy ismeretlen eredetű meddőség címmel meddőségi klinikára küldik a párt, vagy azt mondják, türelem, majd csak sikerül. Ez a "menet hónapokba, évekbe kerülhet.

Én így csinálnám : bejelentkeznék egy jó endokrinológushoz, (nekem a mens mentis vált be, ott értenek a dolgukhoz), és átjárhatósági vizsgálatra, ezzel egy időben apát elküldeném andrológushoz (spermavizsgálat).

Elvileg a mensben már mindegyikre van lehetőség, bár én még csak az endodokinál jártam, a többiekről nem tudok nyilatkozni.

Így akár egy cikluson belül túl lehet esni az alapvizsgálatokon, ha kibírja az ember a két hónapos várólistát az endodokihoz. Laborba max pár nap alatt be lehet jutni. Van még sok más meddőségi vizsgálat, de azokat csak akkor érdemes megcsináltatni, ha minden más rendben, mert nagyon kicsi az esély, hogy ott a gond.

2014. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi a Versys-be jártunk, mire az ember eljut a lombikig, a vizsgálatok, kontroll, kb. 500ezer Ft. Utána a lombik még kb. 1 millió.
2014. aug. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!