Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha valaki ilyeneket csinált...

Ha valaki ilyeneket csinált gyerekkorában, akkor ő később pszichopata, szociopata lesz?

Figyelt kérdés

Már feltettem a kérdést a mentális egészség témakörben, oda írtam többek közt, hogy már fiatal felnőttről volt szó. Nem nagyon kaptam hasznos választ. Kifelejtettem, hogy gyerekkorában autizmus gyanús volt. Lentre linkelem a másik kérdést. Valaki tapasztalt már ilyet saját gyerekénél, mi történt? Egy aggódó anyuka.


Nagyon agresszív volt, ha kihozták a sodrából, nekiment az ovistársainak (még kisiskolás korában is néha). Máig agresszív, de visszafogja magát. Lopott az óvodából (nem tudom, hány éves korig normális ez). Nem bánta meg, mikor megmondták neki, hogy nem helyes, csak azt bánta, hogy vissza kellett adnia. Gyűjtötte a babákat, de mindig csak kínzósat játszott velük. Dobálta őket, kiszúrta a szemüket, felvágta őket, lenyúzta a bőrüket. Általában azt játszotta, hogy a babák egy árvaházban vannak, ahol bántalmazzák őket. Állatokat nem kínzott, viszont ha valaki feldühítette, elképzelte, ahogy például szétrobban a feje, levágják valamijét (kisiskolásként).


Máig szereti a véres dolgokat, de nem tudok kiigazodni rajta, olyan, mintha nagyon keveset árulna el abból, milyen is ő.


2014. szept. 10. 12:13
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
2014. szept. 10. 12:13
 2/54 anonim ***** válasza:
100%
Ha már 20 éves akkor csak látod,hogy milyen lett.Most hogyan viselkedik,hogyan él?
2014. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%
Írtam a másikhoz.
2014. szept. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Párkapcsolata hosszabb még nem volt, akik próbálkoztak nála, azokat lerázta. Barátai hol vannak, hol nincsenek, ha ráun valamelyikre, kizárja az életéből. Nem sokat tudok róla, mivel tölti a szabadidejét, eljár, bulizik, volt már, hogy veszélybe sodorta magát, de erről is csak utólag szereztem tudomást. Távolságtartó, mintha csak megjátszaná a velünk való jó kapcsolatot, másokra jól tud hatni, a bajból kibeszéli magát, az iskolában jól teljesít...
2014. szept. 10. 12:25
 5/54 A kérdező kommentje:
Családi összejöveteleken is, mindenkivel kedves, mindenkivel vált pár szót, de igazából a közelebbi-távolabbi rokonaival magától egyáltalán nem tartja a kapcsolatot. Nem hiányoznak neki, nem igényli. Ha több napig nem tud egyedül maradni a gondolataival, ingerlékennyé, bántóvá válik. Nem tartja tiszteletben mások érzéseit, igényeit. Semmi gondoskodási vágy nincs benne.
2014. szept. 10. 12:30
 6/54 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező! Ez nagyon kevés információ, amit írsz. Ez alapján nem lehet diagnosztizálni senkit, mert több lehetőség is van. A pszichopátia egy genetikai rendellenesség, az agyban az amygdala nevű központ másképpen működik. A beteg nem tanul a hibáiból, tehát mindig elköveti ugyanazokat, nem szorong (itt lelkiismereti szorongásra kell gondolni) és képtelen a szeretet érzésére. Tehát senkit nem képes szeretni. Nincsen bűntudata, nem érti az érzelmeket, nincsen lelkiismereti funkció. Ezek a dolgok alacsonyabb társadalmi státuszban hajlamosítanak a bűnözésre, antiszociális magatartásra, pláne, ha impulzivitás is társul hozzá, ami elég gyakori. Magasabb státuszban jönnek létre az ún. fehérgalléros bűnözők, akik gazdasági, politikai stb bűncselekményeket követnek el, mert egyszerűen nincsen gát, nincsen belső fékrendszer, ami ezt megakadályozná.

A kínzásnál úgy van, ha egy átlag ember látja, hogy a másik szenved, akkor visszavesz. A pszichopata nem vesz vissza, hanem tovább csinálja. Emiatt semmi rossz dolgot nem él át belül. Szándékosan kárt okoz másoknak, csak öncélúan él, kihasznál mindenkit és mindent, mivel kaméleon módjára képes arcot változtatni, látszólag alkalmazkodni, jó modort felvenni. Ezt azonban másolja, mert belülről nem jön. Kisgyermekkortól kezdve van eltérés a kötődésben és a magatartásban, mivel ez egy betegség, idegrendszeri okai vannak, nem a szülő tehet róla. Az antiszociális személyiségzavarban (bűnözői csoport) szenvedők pár százaléka pszichopata. Tehát nem annyira gyakori a társadalomban. A pszichopaták profin képesek manipulálni intellektustól függően, mindent a maguk javára fordítani.

Ha bármi gyanú merül fel, akkor szakemberhez kell fordulni (nálatok már kellett volna), aki megfelelő vizsgáló módszerekkel, tesztekkel meg tudja állapítani, hogy erről van-e szó, vagy másról, ami hasonló tüneteket okoz.

2014. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az autizmust tutira kizárták? (Asperger szindrómát?)
2014. szept. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
74%

Nem lesz pszichopata,mert már az volt,születésétől fogva .

Én nem vagyok orvos , de az empátia hiánya , a jó szinészi képességek , magas iq ,hát elég gyanús .

A véres dolgokat sok ember szereti,hiszen ha nem így lenne nem lenne igény horrorfilmekre,játékokra stb .

A kommunikációról nem írtál,mikor tanult meg beszélni pl ? Az autistákra ugyan jellemző lehet a gyűjtögetés,de ez céltalan,mivel játszani nem tudnak ,ezért szokták sorba rakosgatni .


Az ,hogy ő ovódásként elképzelte azt a szituációt,hogy árvaházban vannak a babák ,és bántalmazzák őket ,valamint a nagyfokú agresszió másokkal szemben szerintem ki is zárja nagyjából az autizmust . Lehetnek agresszív kirohanásaik,de ez nem célirányos,az autista örül ha nem kell másokkal semmiféle kapcsolatot felvennie ,nem kezdeményez konfliktust ,vagyis kivételek biztosan vannak,de..


Egy pszichiáter tudna biztosat mondani ,ha a fiad együttmüködő . A manipulációval hogy áll ?

2014. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon sajnálom!!! De felmerül bennem egy kérdés: ha gyerekkorában ilyen volt, miért nem vitted pszichiáterhez, azonnal? No és még valami: egy - még babákkal játszó -kisgyerek honnan veszi az árvaházas sztorit? Ilyet senki nem talál ki magától. Elsőre azt gondolom, hogy még kicsi volt, amikor olyanokat látott a tv-ben, amiket nem tudott feldolgozni. Sajnos nagyon sérült lelkileg a leírtak alapján.
2014. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
76%
Az autizmusnak van olyan magasan funkcionáló formája, ami nem zárja ki a szerepjátékot. Ettől még lehet auti. Agresszióra is lehet hajlamos autista. A különbség az, hogy az auti nem érti a szociális elvárásokat, ezért van a viselkedés zavara, a pszichopata érti, de nincsen fékrendszer, ami a hedonizmusát fékezné.
2014. szept. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!