Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki ilyeneket csinált...

Ha valaki ilyeneket csinált gyerekkorában, akkor valószínű, hogy felnőttként pszichopata/szociopata lesz?

Figyelt kérdés

Nagyon agresszív volt, ha kihozták a sodrából, nekiment az ovistársainak (még kisiskolás korában is néha). Máig agresszív, de visszafogja magát. Lopott az óvodából (nem tudom, hány éves korig normális ez). Nem bánta meg, mikor megmondták neki, hogy nem helyes, csak azt bánta, hogy vissza kellett adnia. Gyűjtötte a babákat, de mindig csak kínzósat játszott velük. Dobálta őket, kiszúrta a szemüket, felvágta őket, lenyúzta a bőrüket. Általában azt játszotta, hogy a babák egy árvaházban vannak, ahol bántalmazzák őket. Állatokat nem kínzott, viszont ha valaki feldühítette, elképzelte, ahogy például szétrobban a feje, levágják valamijét (kisiskolásként).


Máig szereti a véres dolgokat, de nem tudok kiigazodni rajta, olyan, mintha nagyon keveset árulna el abból, milyen is ő.



2014. szept. 9. 16:57
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
53%

Az ilyen gyerek körül valami nagyon nem volt rendben odahaza. Vagy őt bántalmazták, vagy egy másik családtagot, aminek ő szemtanúja volt. Bizonyára sérült lelkületű ember ma is, még ha uralkodik is magán.

A gyerekkorban elszenvedett traumákat sajnos nem tudjuk levetni, mint egy kinőtt ruhát.

Biztos, hogy jót tenne neki ha pszichológushoz járna, még ha most nem is akar hallani a dologról. Az lesz az egyedüli megoldás. Akkor valószínű nem válik pszichopatává.

2014. szept. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
A saját gyerekemről van szó, már fiatal felnőtt, húsz éves. :( Sosem bántottuk, bár kissé elhidegültünk egymástól a férjemmel, sosem volt szemtanúja veszekedésnek, ivásnak, verekedésnek. Én igyekeztem neki szeretetteljes légkört biztosítani, de ő már kicsi korától fogva nem igényelte ezt (pld nem szerette, ha megölelték, vagyis inkább nem értette, miért jó). Az iskolában sem bántották konkrétan, kinézték, mert furcsa volt, de igazából ő bántott másokat lelkileg szórakozásból (már középiskolában), és állítólag nem értette, hogy az nekik fáj, ő csak szórakozni akart. Pszichológushoz mondjuk nem vittük soha, mert mindenki elintézte azzal, hogy kicsit fura, de majd kinövi..... lehet, én rontottam el.. :(
2014. szept. 9. 18:10
 3/42 anonim ***** válasza:
29%

Hm. Ilyenkor van az, amikor az ember nagyot téved, mert azt hiszi érvényes az, ami általában érvényes. Magamról írok. Én írtam az előző véleményt. Nem akartalak bántani semmiképp sem. Ilyenkor kezd el az ember gondolkodni azon, hogy tényleg lehet előző élet, karma. Mert ha teljesen normális körülmények között nőtt fel a gyermek, akkor tényleg nincs mivel magyarázni a dolgot.

Azt is el tudnám képzelni, hogy hipnózissal vagy kineziológiával fel lehetne oldozni a valahonnan hozott "sérüléseket".

2014. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
ne vádold magad, ez genetika is lehet. szerintem is vidd el a fiad szakemberhez ha lehetséges.
2014. szept. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim válasza:
0%
Szerinted hagyd hogy kiélje magát. Ne akard megváltoztadni, mert akkor önmaga ellensége lenne. Nem véletlenül vannak ilyen emberek. Szükség van arra hogy a természetben kiegyenlítődjenek a dolgok.
2014. szept. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim válasza:
bocs a helyesírási hibákért.
2014. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Mármint hogyan élje ki magát.... ezt nem értem?
2014. szept. 10. 11:09
 8/42 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd el szakemberhez, most még talán lehet segíteni, később már nem igazán.
2014. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Lányról van szó, és az a baj, hogy húszévesen én már nehezen viszem bárhova is... :(
2014. szept. 10. 12:06
 10/42 anonim ***** válasza:
20 évesen is lehet vinni /illetve már magától kellene mennie. Nem tudom, ennyi idő alatt miért nem vitted sehova? Mert a szomszéd azt mondta, majd kinövi? Az apukájával milyen a viszonya?
2014. szept. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!