Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Másfél éves egyke lány gyermek...

Másfél éves egyke lány gyermekről van szó, aki nagyon verekedős, harapós, csípős. Nem tudom hogy miért és hogyan lett ilyen, de szeretném a régi babámat vissza. : ) E téren van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Határozottság, következetesség, gyerektársaság.


Nekünk ez vált be. Most kezdte a bölcsit 2 évesen, nincsenek vele ilyen gondok.

2013. okt. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, mikor produkálja ezeket..

Az én lányom is 1,5 éves, és ha nem az van amit ő szeretne és látja, hogy nem is hajlunk rá, akkor csapkod, harap, csíp... Sokmindent próbáltam, nem vagyok büszke rá, már volt olyan is hogy rácsaptam a kezére, mert tényleg nagy fájdalmat bír okozni, de nem használt. Sőt szerintem az ilyennel csak arra tanítja az ember, hogy igen, a verekedést "szabad", hiszen anya is csinálja...szóval azt nem javaslom...

Most ott tartunk, hogy ha ilyen előfordul, akkor azt mondom neki, hogy tudom, hogy most mérges vagy, mert nem várnod kell, stb...de...és itt jön a magyarázat, hogy miért. És így szépen megnyugszik, odabújik. Nem tudom hogy miért, de ez működik. :) Na meg a figyelemelterelés!!

Nagyon akaratosak sajna, ennyi :)

2013. okt. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából ő ezt játéknak szánja, tehát elkezdünk szépen játszani, birkózni, pocakolni, belefújni egymás pocijába, és egyszer csak ő elkezd harapni - persze nevet közben -, majd csapkod, és csíp is. Amikor már nagyon eldurvul a dolog, megfogom a kezét és erőteljesen mondom neki hogy nem szabad mert fájdalmat okoz ezzel anyának/apának, akkor újra próbálja de nem olyan erősen, akkor megint elmondom hogy ez fáj ne csinálja. Viszont ő olyan durván játszik hogy már tele vagyok csikarásokkal, apja harapás nyomokkal.
2013. okt. 1. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Jah igen...nálunk is volt ilyen is, de leálltunk az ilyen játékokkal, pont emiatt. A harapás volt a legdurvább, ha ott is hagytam, jött utánam és hátulról beleharapott a combomba. És hiába mondtam neki, hogy fáj, meg "sírtam", nem használt. Úgyhogy nálunk nincs birkózás már, csak összebújás, puszizás, pici csiklandozás, és azóta játék közben nincs ilyen, csak mint írtam, ha dühös...

2013. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, és türelem, pkb. 1 hónap és fogja érteni, hogy mi az hogy fáj. Mutasd meg neki, hogy hol fáj, és harapj vissza, de ne csak úgy dühből, visszakézből, hanem álljatok le a játékkal, valahogy érd el, hogy rád figyeljen amennyire tőle tellik, és mondd el neki, hogy nézd, ez így fáj nekünk, és finoman, hogy épphogy fájjon neki kicsit, csípd/harapd vissza. Mondd, hogy látod, hogy fáj neked is? nem szabad.

Illetve nálunk van "szeretet-játék-harapás". Mikor olyan 2 éves lett, és agyilag már fogta, akkor kezdtük el, hogy ez fáj(erősebb harapás), és ez meg nem(gyengébb harapás).

Ugyanezt hajhúzással, csípéssel. Most 3 éves, és ha így játszunk, akkor közli előre: Anya ne félj, most jön egy játék harapás. és egy kicsit harap csak...

Nem tudom, hogy ezt jól csináltuk-e, csak én abból indultam ki, hogy ha nagyon tiltom, akkor tuti akkor is csinálja, és hogy engedjek egy kicsit, ezt a játékos megoldást választottuk...

Azóta se a bölcsiben, sem velünk nem csinálja, csak tényleg nagyon ritkán...

2013. okt. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!