Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet az oka, hogy az...

Mi lehet az oka, hogy az ötéves gyerek az esetek 90%-ában nem húzza le maga után a wc-t?

Figyelt kérdés

A párom gyereke már teljesen kikészít minket ezzel. Mindig, amikor wc-re megy, elmonfjuk neki szépen, türelmesen, hogy maujd húzza le a wc-t. Ritkaságszámba megy, amikor le is húzza.

Ha rákérdezünk, hofgy miért nem csinálta, amire kértük, az a válasza, hogy "mert elfelejtette". (Hogy lehet elfelejteni valamit, amit 1 perccel azelőtt mondtak, és amit naponta 5ször elmondanak?)

Vagy pedig ön valami nyilvánvaló hülyeséggel, hogy mert nem érkezett még meg a netről rendelt x játéka, vagy mert hiányzik az anyukája, stb.


Sőt, újabban már hazudik is, ha megkérdezzük, hogy lehúzta-e a wc-t, szemrebbenés nélkül válaszolja hogy igen, aztán később persze kiderül, hogy esze ágában sem volt.


Egy ideig türelmesek voltunk, de így 5-6 hónap után kezd már betelni a pohár. Mit csináljunk vele, hogy lehet ezt a gondot megoldani?



2014. szept. 11. 14:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
74%

Az 5 évesek 90%-a nem húzza le. Előbb 58967-szer el kell mondanotok. Azt hiszem Ti még csak 23685-ször mondtátok el (türelmesen-kedvesen), így még nektek is van hátra, pont mint a többi szülőnek. :)

Kívánom, hogy ettől nagyobb gyermeknevelési kihívással ne kelljen találkoznotok! ;-)

2014. szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
57%

Bizony-bizony szörnyű nagy bűnöket követnek el ezek a gonosz kis gyerekek. Egyszerűen lusta lehúzni maga után vagy tetszik neki, hogy jól fölpaprikázod magad ezen a hülyeségen. Még csak ötéves, joga van ilyen hülyeségeket csinálni, amita a világ világ, a gyerekek ilyenek, bosszantják a felnőtteket és nem fogadnak szót, ez a dolguk. (Ne gyere azzal légyszi, hogy te milyen kis angyal voltál, mert valahogy azt figyeltem meg, mindig csak a múltbeli gyerekek a földre szállt angyalok, a jelenbeliek soha.) Neked meg az a szereped, hogy szép türelmesen ötvenezerszer elmagyarázod neki, hogy merre hány méter. A pároddal együtt a kisgyereket is választottad. Nem ő választott éged, ezt soha ne felejtsd el.


Mit keres egyáltalán a problémás gyerekeknél ez a kérdés??

2014. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
50%

Nekem anno nem kllett elmondani 5483-szor. Sőt azt se hogy seggünket nem előről töröljük,mert csipni fog...lehet azért mert lány vagyok, vagy szimplán azért mert értelmes voltam,már akkor. Hugommal(8ev a korkulonbseg)is sikerult anyukamnk es nekem megertetni hogy huzza le a wc,meg hog mit merre torlunk es ehhez nem kellett 5-6 honap.



Mikor vegzett azonnal utna mesz es ha ninc lehuzva berangatod a wc-re es lehuzatod vele. Elobb utobb megunja hogy nem felbe szakitod a játekát vagy bármit amit ep wc-zés utan akart csinlni...arrol nem is beszelve hogy valoszinu kezet se mos,hát fúj....

2014. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
47%
Már akkor is értelmes voltál, valóban, ez abszolút meglátszik az írásodon. Bocsi de az önfényezéssel nagyon vigyázni kell, mert könnyen nevetségessé teszi magát az ember...
2014. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
48%
#2 Gratulálok! A hozzád hasonlo gyerekei hagyjak ott a szart az iskolai wc-ben es legyunk boldogok ha nem kenik a falra! Azt se tanitja meg a kedves szülő,hogy a csukott wc ajtonál kopogni illik és nem rátépni az ajtót a másikra,aki letolt gatyában törli a seggét...gratulálok. A gyereknek nem az a feladata hogy rossz legyen,hanem az,hogy elsajátitson olyan elemi képességeket és tudást,ami által könnyedén beilleszkedik a társadalomba (ovoda,iskola)...a tanárnak,ovononek sjnos nincs ideje arra hogy a 20-30gyerek seggét megnézze hog kitörölte e rendesen meg h a wc-t lehuzta-e maga után. Az értelmesebbje ezt a kézséget már otthon elsajátitja. A másik fele meg feltépi az ajtót (legalább lát szőröset is) , és otthagyja a piszkát a többi társának.
2014. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%

Hogy mi lehet az oka?

Ha jól veszem ki a szavaidból, 5 hónapja laksz együtt az apukájával.

A kicsi még kicsi, és sértődött az új helyzet miatt. Azt se lehet tudni, hogy otthon anyuka mire hogy reagál.

Ezt abból gondolom, hogy érkezett válaszként a miértre, hogy mert még nem kapta meg a beígért játékát.


Egyszerűen büntet titeket a maga kis eszközével. Ha azt látja, hogy idegesek vagytok, valahol úgy érezheti hogy jól megkaptátok.

Nagyon nehéz lehet az új helyzet 5 évesen.


Szerintem ha azt akarod, hogy megszűnjön ez a helyzet, ne légy dühös miatta. Egyszerűen egy-két alkalommal várd meg a wc előtt, és amikor jön ki, szépen kérd meg rá, hogy húzza le.

Ha nem ért célt, akkor abba fogja hagyni, biztos vagyok benne.

2014. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Én sem értem, képtelen vagyok felfogni, hogy mit nem lehet ezen megjegyezni. És nem hiszem, hogfy fél év alatt nem lehet hozzászokni, hogy márpedig a vécét le kell húzni magunk után. Több kisgyerekes anyukával is beszélgettem, érdekes módon az ő gyerekük képes erre a roppant összetett és bonyolult feladatra.

Én arra gondolok, hogy a párom gyereke szándákosan csinálja, talán valami lelki problémája lehet, és ha így van, jó lenne tudni, hogy mi áll a háttérben. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ez normális dolog akkor, amikor már közelebb van a 6hoz, mint az 5höz.

2014. szept. 11. 14:52
 8/37 anonim ***** válasza:
90%

inkább a megoldásra kéne koncentrálni,5 éééveeees!!!

Ragassz az ajtóra egy ikont WC lehúzósat,akkor ha kifele megy eszébe jut és lehúzza.Pont.

2014. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

"Ha jól veszem ki a szavaidból, 5 hónapja laksz együtt az apukájával."


Nem, már több éve lakom az apukájával. Korábban nem volt ilyen gond, mert még nem érte fel a lehúzót (tudjátok, ilyen zsinóros), így mi húztuk le helyette. De kb fél éve már feléri, de akkor sem húzza le. Illetve más típusú vécét sem, ahol csak egy gombot kell megnyomni.

2014. szept. 11. 14:55
 10/37 anonim ***** válasza:
42%
Az igazság fáj,tudjuk. Én nap mint nap szembesülök a "sensitiv" nevelés eredményével...már ha ezt lehet eredménynek hivni.
2014. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!