Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet az oka, hogy az...

Mi lehet az oka, hogy az ötéves gyerek az esetek 90%-ában nem húzza le maga után a wc-t?

Figyelt kérdés

A párom gyereke már teljesen kikészít minket ezzel. Mindig, amikor wc-re megy, elmonfjuk neki szépen, türelmesen, hogy maujd húzza le a wc-t. Ritkaságszámba megy, amikor le is húzza.

Ha rákérdezünk, hofgy miért nem csinálta, amire kértük, az a válasza, hogy "mert elfelejtette". (Hogy lehet elfelejteni valamit, amit 1 perccel azelőtt mondtak, és amit naponta 5ször elmondanak?)

Vagy pedig ön valami nyilvánvaló hülyeséggel, hogy mert nem érkezett még meg a netről rendelt x játéka, vagy mert hiányzik az anyukája, stb.


Sőt, újabban már hazudik is, ha megkérdezzük, hogy lehúzta-e a wc-t, szemrebbenés nélkül válaszolja hogy igen, aztán később persze kiderül, hogy esze ágában sem volt.


Egy ideig türelmesek voltunk, de így 5-6 hónap után kezd már betelni a pohár. Mit csináljunk vele, hogy lehet ezt a gondot megoldani?



2014. szept. 11. 14:28
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
60%
enyém 5 éves, lehúzza és utána kezet is mos magától ... szoktatás ... a tietek szerintem büntet (ahhoz nagyon értenek)
2014. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
57%
Ó ez valóban elgondolkodtató, vajh milyen lelki problémája lehet? Nehéz lesz kitalálni! Mindenestre a vécébe való berángatás bizonyosan megoldja majd.
2014. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

"Ó ez valóban elgondolkodtató, vajh milyen lelki problémája lehet? Nehéz lesz kitalálni!"


Hát igen, képzeld el, k.r.va nehéz kitalálni. Ugyanis bármennyire szeretnéd erre kihegyezni, szeret engem a gyerek, a legelső pillanattól imád, és nagyon jól kijövünk. :) Anyák napján az édesanyja mellett engem is fel szokott köszönteni, ragaszkodik hozzám. :)

Hidd el, nem én vagyok a hunyó, nem miattam nem húzza le. Nem én vagyok a gonosz mostoha, bármennyire is fáj neked ezt hallani. :)

2014. szept. 11. 15:01
 14/37 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, csak sejtem, mi lehet szerinted a sensitive nevelés (így kell írni a szót, azt jelenti, érzékeny, érző). Mindenestre ha az érzéketlen nevelés az alternatívája, akkor mától feltétlen nekifekszünk annak. Köszönjük, hogy megvilágosodhattunk.
2014. szept. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Te 80%-os, te ilyen szuperanyuci vagy, a kötődő nevelés önjelölt bajnoka? Netán egy ágyban is alszol a "kicsi kis kincsecskéddel", és szoptatod még 4-5 éves korában is?

Bicskanyitogató a stílusod.

2014. szept. 11. 15:04
 16/37 anonim ***** válasza:
56%
Ez az utóbbi kommented kicsit freudi volt, ugyanis én nem erre gondoltam!! Hanem arra, hogy szétmentek a szülei... :I Ha szerinted te vagy a hibás, azt nem én mondtam, hanem te. Ha ettől a kérdésben leírt problémától betelik a pohár, akkor egyrészt a világ népességének 99%-a irigyli a problémáidat, másrészt nem tudom, akkor mit jelent nálad a szeretet.
2014. szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Igenis, betelik, hogyne telne be.

Én nem vagyok papagáj hogy hónapokig, naponta többször szajkózzam ugyanazt, a gyerek pedig nem hülye, hogy ne bírja megjegyezni. Más gyereke is meg tudja, akkor ő miért nem?

2014. szept. 11. 15:07
 18/37 anonim ***** válasza:
55%
Nem alszom egy ágyban vele és 10 hónapig szoptattam, mire vagy még kíváncsi? Kötődő nevelés? Igen, kötődünk egymáshoz. Nem, nálunk nincs cirkusz meg rángatás abból, ha nem húzta le a gyerek a vécét (pisi után), max megfogom a kezét, együtt visszamegyünk, lehúzza, újra kezet most. Fölösleges ilyen baromságokon drámázni. De ha szerinted nem, akkor drámázz. Legközelebb juszt se fogja lehúzni. Naná hogy nem.
2014. szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Milyen rángatás? Már többször írtad, de hol említettem én bárhol vécébe való berángatást?
2014. szept. 11. 15:09
 20/37 anonim ***** válasza:
44%

#12 Igazad van,ne rángassa be azt a szerencsétlen drága áldott tünci münci angyalkát! A szülő vegyen erőt magát és a kis kulát vegye ki a wcből,öltöztesse fel szép ruhába és rakja be az angyalka ágyába :)


Bár rüheled a személyes példát (lehet magadból utálsz kiindulni),de én 8 éves koromban már pelenkáztam a pár hónapos hugomat. Van hiv felzárkózni.



Ha a kerdezo ugy gondolja hogy valami bosszu allhat a dolog mogott végig kellene gondolni hogy mi változott az elmult 5-6honapban. Bár kétlem hogy egy egyszeri sérelemet (mondjuk megigertetek h elviszitek fagyizni aztan mEgse menteek) ilyen hosszu ideig megőriz az emlékezetében,minden féle kép olyan dolognak kellett történnie,ami hosszu távon,napi szinten változtatta meg a gyerek életét. A bilivel mit csinált anno? szólt ha kész volt? vagy csak felállt és ment volna a dolgára? Esetleg segitett volna kiüriteni a bilit? (de ugye egy inbojgo járású kisemberre nem hagyunk egy vödör kakát meg pisit ). Anyukájával milyen kpcsolata? Ha oda is jár és ott anyuci nem.követeli meg,mert hát ő a tünci münci angyalka,akkor is nehéz lehet itt rászoktatni.

2014. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!