Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet az oka, hogy az...

Mi lehet az oka, hogy az ötéves gyerek az esetek 90%-ában nem húzza le maga után a wc-t?

Figyelt kérdés

A párom gyereke már teljesen kikészít minket ezzel. Mindig, amikor wc-re megy, elmonfjuk neki szépen, türelmesen, hogy maujd húzza le a wc-t. Ritkaságszámba megy, amikor le is húzza.

Ha rákérdezünk, hofgy miért nem csinálta, amire kértük, az a válasza, hogy "mert elfelejtette". (Hogy lehet elfelejteni valamit, amit 1 perccel azelőtt mondtak, és amit naponta 5ször elmondanak?)

Vagy pedig ön valami nyilvánvaló hülyeséggel, hogy mert nem érkezett még meg a netről rendelt x játéka, vagy mert hiányzik az anyukája, stb.


Sőt, újabban már hazudik is, ha megkérdezzük, hogy lehúzta-e a wc-t, szemrebbenés nélkül válaszolja hogy igen, aztán később persze kiderül, hogy esze ágában sem volt.


Egy ideig türelmesek voltunk, de így 5-6 hónap után kezd már betelni a pohár. Mit csináljunk vele, hogy lehet ezt a gondot megoldani?



2014. szept. 11. 14:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
19%
Nem te említetted, a "sensitiv"-es anyuka. Nem értem, mi ebben az egészben olyan felháborító, éthetetlen és megoldhatatlan. Vihar biliben. Duplán:)
2014. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
43%
Vihar a biliben, valóban. :D
2014. szept. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
84%

"Nem, már több éve lakom az apukájával. Korábban nem volt ilyen gond, mert még nem érte fel a lehúzót (tudjátok, ilyen zsinóros), így mi húztuk le helyette"


Akkor nem értem, mit nem értesz. 5 éven át nem kellett lehúzni, most meg hopp igen. Ne lepődj meg, hogy nem tud átszokni csak azért, mert így kényelmesebb nektek.


Nem érte föl?

- vagy felemelem hogy lehúzza, így megszokja,

- vagy a lehúzót meghosszabbítom, hogy ő is elérje.


Eddig azt hittem, hogy haragszik rátok, de már látom, hogy ti szoktattátok rosszul. Hát most ne rá haragudjatok.

2014. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
37%

Off: ismét rádöbbentem, hogy a helyesírás valóban az intelligencia fokmérője.


Mindenkinek kívánok további kellemes sárdobálást, hajtépést, vécéhúzogatást és ne feledjétek: csak idegből!!

2014. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
24%
#24 Teee,te kis Humor Herold!
2014. szept. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én 6 évesem is az esetek 50 %-ában nem húzza le sajnos. Pedig igen fegyelmezett, jól nevelt és az alaptermészete is jó, tehát minden adott lenne. A gombot azóta elére, mióta szobatiszta, ez sem gond. Már próbáltam mindent, dícséret, büntetés stb. Talán ami a legnagyobb hatással van rá, ha a vécélehúzás miatt abba kell hagynia zt amit csinál és vissza kell mennie a vécére emiatt és ezután ugye még kezet is kell mosni. Tehát nem azonnal küldöm vissza, hanem amikor már játszik, így egy idegesítő hercehurca neki visszamenni. Ha így csinálom, akkor csökken az "bocs, elfelejtettem lehúzni" esetek száma :)


Egyébként kitartás, nem marad így, egyszer beérik ez nála :)

2014. szept. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
79%

Már miért ne felejthetné el? De ha cirkuszolsz vele, nem is nagyon fog igyekezni.

Hívd vissza, és kérd meg, hogy húzza le. Ha megcsinálod helyette és utána veszekszel, az csak a hangulatot rongálja. Esetleg ragassz ki egy táblázatot valahová, ahol strigulázhatjátok, ha magától eszébe jutott a dolog. Öt strigula után kaphat egy rágót, vagy matricát... Ha rögzült a szokás, fokozatosan elhagyható a jutalmazás. Vigyázz! Ha elfelejti lehúzni a klotyót, te szimplán figyelmezteted, de NEM húzol ki a jutalomstrigulákból!!! Pár év múlva különben elölről kezdődik a műsor a WC kefével. Legalábbis én nem akartam, hogy az óvodás lányaim próbálkozzanak vele, aztán készíthettem is a tacepaókat iskolás korukban a célszerszám ingyenességéről és használati módjáról. Rágót és matricát ők már nem kaptak.

2014. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
65%
hát pedig a szülöség egy része te szavadal élve papagájoskodás,mert amig nem tanul meg valmit a gyerek adig mindig mondani kell neki szépen.kérdés az óviban lehuza maga után a wc ?
2014. szept. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Az oviban le szokta húzni, de sehol máshol.

Aki meg azt kérdezte, hogy miért ne felejthetné el: azért, mert nem degenerált, nem szellemileg visszamaradott. Ha akkor szólok neki, amikor kimegy a vécére, akkor 2 perc alatt ne felejtse már el. És ne minden egyes alkalommal. Szerintem ez nem oké.

2014. szept. 12. 10:14
 30/37 anonim ***** válasza:
90%

#29


Már megfejtették a problémát, nem olvastad?

Az volt a gond, hogy ahelyett, hogy vettetek volna még egy fél méter madzagot, hogy meghosszabbítsátok a zsinórt, állandóan járkáltatok utána a vécére és lehúztátok helyette. Hozzászokott és ez így neki kényelmes, nem akar rajta változtatni.


Gondolom az oviban azért húzza le, mert az ő méreteinek megfelelő cuccok vannak a vécében, így korábban is elérte, és szerintem az ovónéni sem járkál minden gyerek után lehúzni a vécét.


Ennyi. Ha még most is nyújtózkodnia kell, akkor hosszabbítsátok meg a madzagot, hogy kényelmesen, neki is fejmagasságban legyen. Gondolom neked sem lenne öröm lehúzni a vécét, ha lábujjhegyre kellene álnod érte és a tartájnál matatnod!

2014. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!