Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerek feltétel nélküli...

A gyerek feltétel nélküli ajándékokkal való elhalmozása hová vezet?

Figyelt kérdés

Páromnak a ma már kamasz fia meglehetősen furcsán viselkedik, a nagyszüleivel nevelkedett gyerekről van szó, akik harcoltak a gyerek szeretetéért minden eszközzel.


Ma a gyerek olyan, hogy szabályosan megkövetel mindent magának, természetesen méregdrága elektronikai eszközöket, és semmilyen más módszere ennek elérésére nincs neki, mint a sértődés, hisztizés, csapkodás, meg egyéb meglehetősen agresszív megnyilvánulások.

És ha nem kapja meg, amit kitalált(ami szinte már heti rendszerességgel más és más) akkor pokollá változik körülötte minden, amit én már nagyon nehezen birok.

Elképzelhető, hogy nagyszülei remek nevelési módszerüknek köszönhetően vált ilyenné a gyerek?



2014. szept. 22. 07:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Amellett, higy írod, hogy kamasz az is alapvető gond, hogy nem az apukájával-anyukájával nevelkedett. Persze a "rossz" nevelés is számít, de szerintem nem ez az alap gond.
2014. szept. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem hol az anya? anyai nagyszülők nevelik? - igen én azt mondom ez vezetett idáig, viszont ha nincs anya a képben, talán ezzel akarták a hiányát kompenzálni, hogy szegény gyerek nincs anyja, tegyük boldogabbá és adjunk meg neki mindent amit kér... nem gondoltak bele ezzel mekkora hibát követnek el... viszont ha ilyen problémás a gyermek, miért nem veszitek magatokhoz és próbáljátok megnevelni (már amennyire lehet egy kamaszt... bár talán még nem késő felállítani nála egy normális értékrendet) hogy ne szegény nagyszülők "szenvedjenek" vele?
2014. szept. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ide, ahol most van. Semmit nem értékel, csak kovetel. A megoldás csak az lehet, ha teljesen leáll mindenki a kiskiraly kívánságának teljesítésével. Ti nem tudjatok magatokrol venni?
2014. szept. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Volt, van anyja, mellette volt természetesen, csak együtt voltak a nagyszülőkkel, az anyuka elvált, nagyon sokáig egyedül volt. Én a "barát" vagyok. :)

Most már együtt vagyunk külön mindenkitől szerencsére, a barátnőm sosem volt egy erős jellem, mindig elnyomták a szülei, mellé leginkább egy kislány lett volna való, de hát...így alakult.

Én meg ott tartok, hogy már csak arra vagyok jó, hogy megvegyek mindent, meg bepótoljam azt, amit eddig elmulasztottak a rokonok. Így rajtam csattan az ostor, csak hát én is békére, meg nyugalomra vágynék, nem folyamatos veszekedésre, meg olyan dolgok elmeagyarázására, ami minden más kamasz gyerek számára egyértelmű.

2014. szept. 22. 07:58
 5/21 anonim ***** válasza:
Magtokhoz akart lenni
2014. szept. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem a nagyszülőket kell hibáztatni az anyuka gyengesége, meg életképtelensége miatt! A szülők hibája! Egyébként meg nem azt kell keresni, hogy ki a hibás, hiszen már mindegy, hanem a megoldáson kellene gondolkozni!
2014. szept. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem arra vezet, hogy nem becsül meg semmit, amit már megkapott, hanem megy a következőért, hogy ezt is meg azt is. Ami már megvan, az nem érdekli, mindig más kell, jobb, drágább.

A megoldást nem tudom, lehet, nem kell neki innentől megvenni semmit, mert már van neki. Csak aztán nehogy elszökjön, vagy valami rosszabb. Inkább nem adok tanácsot olyasmiben, amihez nem értek.

2014. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Én is laikusként állok sajnos a témához, de az biztos, nem egyforma nevelési tanács való minden gyerekhez, van, akihez elég erős jellemű szülők kellenének.

Egy ideig ezt lehet bírni, amiért kitartó vagyok, hogy nagyon szeretem a párom, az ember toleráns egy ideig, de nem a végletekig.

Remélhetőleg nem fog tragédiába vezetni az egész, sok rossz történetről hallani, hogy hova vezetett.

2014. szept. 22. 11:10
 9/21 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a problema. Apuka lelepett, en a gyerekkel kényszerből anyámmal laktam. Nagymama kényeztette a gyereket agyba főbe, hiaba neveltem volna en, ha a mama a közelben volt, mindent felülbírált, minden az gyerek kedvére volt. Hosszú hónapokba telt a költözés utan, de elértem, hogy a gyerek szót fogadjon, engem tartson a "főnökének", ne a mamát, meg akkor se, ha csak kettesben vannak. Ma mar akkor se tesz olyan dolgot, amiről tudja, hogy nem szeretnem, ha a mama mondja neki.
2014. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
"barátnőm sosem volt egy erős jellem, mindig elnyomták a szülei, mellé leginkább egy kislány lett volna való," ???? Akkor ki is az életképtelen? Miért lett volna jobb egy kislány?
2014. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!