Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerek feltétel nélküli...

A gyerek feltétel nélküli ajándékokkal való elhalmozása hová vezet?

Figyelt kérdés

Páromnak a ma már kamasz fia meglehetősen furcsán viselkedik, a nagyszüleivel nevelkedett gyerekről van szó, akik harcoltak a gyerek szeretetéért minden eszközzel.


Ma a gyerek olyan, hogy szabályosan megkövetel mindent magának, természetesen méregdrága elektronikai eszközöket, és semmilyen más módszere ennek elérésére nincs neki, mint a sértődés, hisztizés, csapkodás, meg egyéb meglehetősen agresszív megnyilvánulások.

És ha nem kapja meg, amit kitalált(ami szinte már heti rendszerességgel más és más) akkor pokollá változik körülötte minden, amit én már nagyon nehezen birok.

Elképzelhető, hogy nagyszülei remek nevelési módszerüknek köszönhetően vált ilyenné a gyerek?



2014. szept. 22. 07:29
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Te, még mindig, hogy a hülyeségedet szajkózod itt folyamatosan. Menjél már a fenébe a kérdésemből, de jó messzire, meg erről az oldalról.
2014. szept. 22. 15:30
 12/21 anonim ***** válasza:

Őszintén sajnállak, kérdező. Egy kamasz még akkor is nehéz eset, ha saját gyártmány, hát még így, egy szerencsétlen árukapcsolás következményeként. A koromból kifolyólag bőven lehetne már unokám, de a gyerekeim, noha mindegyikük stabil párkapcsolatban él, nem kapkodják el ezt a dolgot. Sokszor érzem úgy, hogy szerencsére, mert látom azt, hogy a nejem mit tesz egy gyerekkel, ha véletlenül valamelyik barátnője révén hozzájut.

Sajnos, a te helyzeted reménytelen. Ebből nem fogsz tudni jól kijönni. A gyerek el van cseszve, ez nem vitás, és az ő korában szinte kizárt, hogy jó irányban tudjon változni. Ehhez nagyon szorosan kell fogni a gyeplőt. Csakhogy! A szerelem idővel múlik. A párodból akkor újra előbújik az anya, és a gyerek pártjára fog állni, te pedig egy betolakodó, a családi békéjét szétdúló gonosz mostohaapa szerepében találod magad.

2014. szept. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Miquel, köszönöm, teljes mértékben igazad van.

Én is így látom a helyzetem, jó ideje tart már ez a kapcsolat, párom valóban nem egy életerős valaki, de én épp ezért szeretem nagyon. És sokszor segítségre szorul, gyerkőce meg nagyon benehezít neki.

Nagyon ésszel kell hozzáállni mindenhez, a gyerekhez, mert akkor magam alatt vágom a fát. A legjobb az, ha azt a szisztémát követem, amit elkezdtek a rokonok, de ez minden épeszű ember logikus nevelési ösztönével ellentétes kissé, nagyon oda kell figyelni.

A legjobb az lenne, ha olyan társaságban tudnék lenni, akik hasonló helyzetben vannak, és egymást erősítenénk ötletekkel.

Nekem már nem ép sajnos az apám, ő nagyon keményen bánt velem, de rengetegszer bánom, hogy nem tudtam neki ezt megköszönni.

2014. szept. 23. 15:48
 14/21 A kérdező kommentje:
nem él sajnos.
2014. szept. 23. 15:51
 15/21 anonim ***** válasza:
Még arra gondoltam, vedd fel egyszer videóra, amikor tombol, aztán játssz vissza neki egy nyugodt pillanatában, hátha észhez tér.
2014. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Legújabb trükkje az, ha valamit nem kap meg, akkor a régit tönkreteszi direkt.

Próbáltuk azt, hogy olyankor jó darabig nem kap hasonlót, de akkor a párommal szúrok ki nagyon.

Hozzá fordul, vele vetetne meg mindent.

És mindemellett nagyon agresszív a gyerkőc, néha látom rajta, hogy szinte remeg a dühtől, valami nagyon nem stimmel.

Egy régi videót találtam róla, amikor születésnapja volt, körbe volt véve rokonokkal, és szinte ki sem látszott az ajándékok közül. Kismotor, társasjátékok, rengeteg kisautó, stb.

Lehet, itt nem csak nevelésről van azért szó, hanem a genetika is közrejátszik.

2014. szept. 24. 08:31
 17/21 anonim ***** válasza:

Próbáld valami férfias tevékenységbe bevonni. Fúrás- faragás, vagány sport. Amit csak veled csinálhat. Ne hívd direktbe, csak úgy mellesleg, mintha neked mindegy lenne, jön-e.

Vagy szervezz a haverjaiddal valami jó kis túrát, és legyen véletlenül egy üres hely, amire meghívod.

Szerintem értelmes, férfiak közötti együttműködést sose tapasztalt, a szépen, elvégzett fizikai munka örömét meg se mutatták neki.

Csodát ne várj, de jó lenne ha ráébredne, gyári vackoknál sokkal többet kaphat Tőled.

Ha sportol, semmiképp ki ne hagyd a meccseit. Még ha eleinte "véletlenül" tévedsz is oda.

2014. szept. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

:)

Igen, így kellene, szoktunk elmenni rengeteg helyre, a párom ebben a fő szervező, ő próbál minket az elejétől fogva összekovácsolni. De újabban már nem akar jönni a gyerkőc, kamaszodik, biztos a lányok körül fantáziál.

Az a baj, hogy főképp a nagyapja mellett volt a gyerek, ő meg emberileg hát...hogy is mondjam, ha elkezdeném sorolni nem épp szokványos dolgait, betelne az oldal.

Elég az, hogy iszonyat módon gyűlöli a lányát, a nőkről úgy beszél, mint a kutyákról, rettenet módon pökhendi, lekezelő stílusa van, és ezt nagyon átvette a gyerek.

És hát igen, megjelenik mindenhol az, hogy ő volt a középpontban, ehhez kell mindenkinek igazodni.

Egy ismeretlen gyereknél, ha csak párszor találkozik vele egy átlag ember, még párszor elnézi ezt, de folyamatosan, életvitelszerűen, már nehéz. :(

2014. szept. 26. 06:31
 19/21 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten nőmentes, csak pasi programra gondoltam, hogy igazi felnőtt férfiak között törjön egy pici lefelé a szarvából.

Ha görénykedik, meg mondhatod, én sose beszéltem / beszélnék így az édesanyámmal.

Bocs, de ez jut eszembe a "neveltetéséről":

Afrikai természetvédők visszatelepítették egy területre az elefántokat. Csupa kamasz fiatalt. A bikák aztán mindent tönkre tettek, kitéptek, eltiportak, ész nélkül hajkurászták a teheneket. Végül kiderült , ezt így nem lehet. A normális viszonyok között, mindig van a környéken felnőtt bika is, aki a tomboló ifjakat ráncba szedi, és nem mehet a világdúlás, még ha tombolnak is a hormonjaik.

Be kell állnia a kis drágának a sorba. Messze még, hogy feltalálja a spanyolviaszt.

2014. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Tudod, az a gond még, hogy az anyja inkább mellette áll, mint mellettem, ami persze érthető. Én meg sokszor nem bírom már cérnával, a gyereknek nagyon-nagyon finoman próbáltam tudtára adni néha, hogy valami nem tetszik, de akkor utána kamatostul szívtam. A páromnak meg nem lehet úgy beszélni a gyerkőcéről, hogy egy kicsit is rossz színben tüntessem fel, mert nagyon bezárkózik.

A gyerek meg manipulál a háttérben, ha valami nem úgy van, ahogy ő elképzeli, az anyja az ő pártját fogja.

Szóval nem csak az még a gond, hogy sokmindent megkapott feltétel nélkül a gyerek, hanem nagyon egoista is lett, hihetetlen önbizalommal, mindenki más hülye körülötte, szóval ha elvinném valami szarvletörő programra, körberöhögne ott mindenkit, hogy az túró, amit ők csinálnak. Bizonyítani nem fog, ahhoz túl gőgös, vagy nem is tudom.

Az a baj, én se vagyok már képes semmilyen mértékű szeretettel beszélni róla, eleinte ez másképp volt.

Kissé belefáradtam már, de biztosan ez a gyerkőc célja.

2014. szept. 26. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!