Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek, nem-e lehetne...

Szerintetek, nem-e lehetne visszahozni a régi nevelést, neveltetést az iskolákban?

Figyelt kérdés
Sok a problémás gyerek manapság,és ha visszajönne az iskolákban a szigor,fegyelem,akkor a gyerekek is tudnák tisztelni,szót fogadni a felnőtteknek!Én nem bánnám!És ti?
2010. jan. 22. 20:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
hát kezdjünk onnan h nem a gyereket kéne fegyelmezni hanem a szülőket
2010. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%

Hogy a jövőben is iylen selejtes felnőttek legyenek mint manapság?


Nézz körül némelyiket oylan szinten félhülyére verték hogy azóta se lát tovább a pártnál meg a munka becsületénél és ezzel méga saját családját is kicsinálja nem csak önmagát...



A sok sztahanovista agyatlan droid állat..

2010. jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

Dehát végülis ezt sezreti a külföldi nagytőke ebben az országban...


- könnyen manipulálható, olcsó munkaerő!!

2010. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%

Továbbá pediga sok "problémás" gyerek a sok hozzánemértő tehetségtelen "tanár" tól van akiknek a 80% a csak azért lett tanár hogy legyen valamilyen diplomája vagy már bölcsésznek is hülye volt..


Régen is csak azok ütötték verték a gyereket akik annyira tehetségesek voltak hogy másképp nem értek el semmit..


Miért nem inkább börtönőrnek megy az ilyen "tanár" mert kb oda való...

2010. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés! Abban az időben nem csupán az iskolák nevelési elvei voltak poroszosak, de a családokban is sokkal szigorúbban bántak a gyerekekkel, szinte kis felnőttnek tartották a gyerekeket. Szerintem a problémákt azzal nem lehet megoldani, hogy bevezetjük, visszahozzuk a testi fenyítést (deres, körmös, verés és társai),de ez a hatalmas liberalizmus se jó. Meg kellene először is teremteni azt, hogy a pedagógusok ne lenézett tagjai legyenek a társadalomnak, utána meg lehetne kezdeni a reformálást. De addig, míg a pedagógiai főiskolákra szinte csak azok jelentkeznek, akiknek nincs sansza egy komolyabb főiskolához, egyetemhez, ez sajnos nem valószínű... És addig, amíg egy kezdő pedagógus 100 ezer bruttóval kezd, míg néhány gyerekbunkó szülőjén csak a kutyalánc többe került..amíg a tanárokat a szülők felsőségre vonhatják, összeverik, ha nevelni próbálja a gyereket... Szerintem ez kilátástalan... Ja! és a legszebb, hogy a mai érték az "én", a "csakis én vagyok a valaki"..., hát én nem vagyok bizakodó! egy pedagógus anyuka
2010. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%

Ha lenne gyerekem és kezet emelne rá egy idegen tuti hogy összetörném mind a 283 csontját!


ha én nem emelek kezet a saját gyerekemre akkor nehogy már egy idegen merje venni a bátorságot!!

2010. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy kezemen meg tudom számolni hány JÓ tanárom volt azalatt a 16 év alatt amit az iskolapadban töltöttem.(Nem nevet,volt általános,közép és fő.:)))

A fiam most elsős,és meg vagyok elégedve a tanárnénikkel.Nem sírom vissza azt a régi első osztályt,ahol 37-en voltunk,és a lényeg az volt,h hátratett kézzel üljünk,csendben.

Nem az oktatással van baj,hanem azzal,h sokan azt hiszik,

-ha nekik sok pénzük van, a tanár kussoljon,és örüljön,h taníthatja a nagypofájú,buta,agresszív gyereküket

-ha neki nincs pénzük,csak kiterjedt és agresszív családjuk, a tanár örüljön,ha néha benéz a gyerek az órára,de ne merje számonkérni,pláne nevelni.

Egy kis tiszteletet kéne nevelni a gyerekekbe -otthon!-embertársaik iránt,mindjárt kevesebb lenne a probléma.

2010. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
Épp azért ilyenek a mai gyerekek mert a szüleiket így nevelték...
2010. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%
Nem lehetne! Ha az én gyrekemre kezet emelne egy tanár (csatlakozva egy előttem szólóhoz) egy csontja sem maradna ép. Nem való tanárnak az, aki ilyen módszerhez nyúl. A napokban hívott az unkokatestvérem, és elmesélte, hogy a lánya történelem tanára megrángatta egy kislány haját, mert az otthon hagyta a tanár által előző nap kiosztott papírt. Szerintetek ez tényleg ekkora bűn, vagy a tanárnő egyszerűen levezette a gyereken a feszültségét?! Persze, hogy egy olyan kislánnyal tette, akinek a hangját sem hallani, félénk, visszahúzódó. Nem azt mondom, hogy a gyerekeknek mindent szabad, de ne terorrizálják őket az iskolában, se lelkileg, se testileg!!!
2010. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a probléma nem az iskolában, hanem otthon keződik

Az iskola tanit, a szülő NEVEL

legalább is igy kellene lennie.


A másik, ha bárki kezet emelne a gyerekemre derékba törném ketté, ha én nem ütöm, egy idegen pláne ne tegye!!!

2010. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!