Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Apadó tejet mivel lehet...

Apadó tejet mivel lehet visszahozni?

Figyelt kérdés
5 hetes babám nem szopik, fejem és cumiból kapja. A fejésre hol van időm, hol nincs a 3 éves nagytesó mellett.
2011. okt. 16. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Marpedig a rendszeres fejes a kulcs. 3 orankent kellene fel orat szakitani ra, ami nem lehet nalad egyszeru, de ha szopizna a kicsi, akkor is meg kellene valahogy oldanod.
2011. okt. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha sikerül leülnöm fejni, akkor 3-4 óránként 20-30 ml-t sikerül fejni.
2011. okt. 16. 22:36
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Nekem a "zsíros", "teljes" tejtől (és a jobbfajta joghurt is bevált) nem apadt el, azt ittam sokat és rendszeresen szoptattam, meg befolyásolta a szénhidrátdús étrend, na ettől is lett tejem rendesen. Saját tapasztalat, talán egy próbát Nálad is megér. Minden jót kívánok!
2011. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy elektromos mellszívót.Nekem 4 gyerekem van,az első háromnál egy csepp se volt.A negyediknél úgy beindult a medelától,hogy 16 hónapig még vitték is a gyűjtőbe havi 30 litert.De én már azért fejeztem be,mert annyira fájt már a mellem,hogy sírtam,így a nőgyógyász elapasztotta.Most fél év után visszajött a tej!
2011. okt. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Több tejcit egyetlen módszerrel lehet csinálni: Cicire kell tenni a babát minél többször!!! Plusz SOK FOLYADÉK ÉS PIHENÉS! A mell ingerlése váltja ki az agyalapi mirigy prolaktin nevű hormonjának termelését ami a tejci termelődéséért felelős. Nem ragozom, ha érdekel nézz utána a neten. Baba kell hozzá, mert a mellszívó nem tudja ugyanazt a hatást kiváltani.


Nekem rengeteg tejcim volt, még a fagyasztóba is tettem el, de pocifájós lett a kisfiam és pöttyös volt az arca, a védőnőm kitalálta, hogy biztos a tejtermékektől van a bélgörcse amiket én fogyasztok, így kezdjek radikális tejdiétába. Semmit sem ehettem amiben egy pici tej vagy tejszármazék van! Emellett a piros popija miatt a savas ételektől voltam eltiltva , szóval nem ehettem zöldségeket, gyümölcsöket. Nem sorolom fel mi mindent nem ehettem, azt könnyebb leírni, hogy mit igen. Liga vajas vizes zsemlét, esetleg pirítva, tojást, natúr sült csirkemellet, rizst, burgonyát, tésztát. Persze ennek az lett a vége, hogy drasztikusan csökkent a tejem a babám meg csak sírt és sírt. Egész nap a cicimen lógott, mert éhes volt. A feláztatott mellbimbóm meg annyira fájt, hogy sírva szoptattam. Felhívtam a gyerekorvot, hogy segítsen: Kaptunk tápszert kiegészítésként. Segített is, de nem szívesen tápszerezem a kisfiam, így elkezdtem én is a több tejciért harcolni. Hagytam a drasztikus diétát (tejtermékektől még azért óvakodom) és sokat tettem cicire a babám (persze fejtem is ha volt időm), és egyre kevesebb kiegészítést adtam. Most újra van tejci és már csak két etetésnél kell kicsi kiegészítést adnom.


Nem reménytelen, de kell hozzá idő és sok sok kitartás!

Szurkolok neked!

2011. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a válaszokat, van egy elektromos Avent mellszívóm, azt használom, bár a kézi része sokkal erősebben szív. Hiába teszem cicire, hypotoniás, nem tud szopizni, csak akkor szopizik, ha nyugtalan. Próbáltam már, hogy mikor csak ketten voltunk itthon egész nap csak szopiztatni próbáltam, de hiába, mert letenni se tudtam, órákon keresztül csak szenvedtünk. Ő éhes volt, én meg csak azért is szopiztani akartam. A vége a sebes cici lett és a tápszer. Így mindenképp maradnék a cumiból etetés mellett, de inkább tejet mint tápszert. Most így néz ki egy evés nálunk: 40-50 ml tej+50-60 ml tápszer.
2011. okt. 18. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:

A 4 gyerkőcös anyuka vagyok!

Én is cumisüvegből etetem a kisfiamat,mert nem igazán fogadta el a cicit.Így inkább neki is csak fejtem-fejtem 16 hónapig.De aztán már nem bírtam tovább,mert még + 30 litert vittek is havonta.

2011. okt. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!