Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudom nem vagytok orvosok!...

Tudom nem vagytok orvosok! Mégis mi lehet a baj? Aspergeres?

Figyelt kérdés
5 éves múlt.Ahogy telik az idő,mintha kinőné a tüneteket,illetve fejlődik.Eltérések tünetek: 2 évesen simán ott lehetett volna hagyni még az út szélén is.Nem beszélt.Félt a gyerekektől,kerülte őket.Minden el lehetett venni tőle.Nem ragaszkodott.Nem volt félelem érzete.3 évesen babakocsiban hordtam,mert utálta ha fogtam a kezét,de az útra simán kiment volna.Szeretett,szeret egyedül játszani.Főleg kirakó,legó,szerelés,mikro motoros kézműveskedést.Nem rajzol,nem ír.Régebben sokat pörgetett dolgokat,közben búgott és repkedett.Imádja a mosógépet nézni és játszani vele.Ha elunja magát,akkor a játékot dobálja,mossa és búg.Fölöslegesen kelt hangokat,zörög,ütöget,kattog.Nem olvashatok neki mesét,még nézegetni se hajlandó.Kivéve egy anatómiai gyerek könyvet.Vannak kérdései : Miből van a nyál? Miből van a bőr? Természete elég akaratos,irányító.Öccsével,csak addig játszik,amíg tudja manipulálni.Sokszor megharapja,van hogy ok nélkül.Egyébként nem verekedős,kutyáinkat se bántotta soha.1 éve van biciklije,de még pótkerekes.Motorozni is csak 3 évesen kezdett.Szívesen megkínál a finomságból.Nem hisztizik ha nincs,vagy nem megyünk.Beszéde megkésett,de 2 évesen tudta a betűket,számokat.Jelenleg is nehezen fejezi ki magát.Nehéz a mondatszerkesztése.Nem mesél,nem szerepjátékozik.Nincs szemkontaktus.Nem válaszol sokszor,mert nem akar.Nehéz vele beszélgetni.Külső szemmel.Nincs semmi baja,csak neveletlen és értetlen.Inteligenciája átlagos.Van amiben átlag feletti,van amiben alatti.

2014. okt. 27. 15:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
48%
Nem akarlak megijeszteni de amiket leirtál egy Autista gyermek képét vetìti ki!
2014. okt. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Ovónők mit mondanak? Szakember látta már? Hogy mi lehet a gond, azt nem tudom megmondani, de azt mondanám, hogy valami biztosan nincs rendben. Én nem foglak különböző diagnózisokkal ijesztegetni, mert tényleg nem értek hozzá. DE a helyedben több szakemberhez is elvinném.
2014. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
65%
Gyermekpszichiáterhez vinném minél előbb. Budapesten az Autizmus Ambulanciát tudom ajánlani, ahol konkrétan ezzel a problémával foglalkoznak. Nagyon jól összefoglaltad a problémát amúgy, de a kérdésem az lenne, hogy miért most jutott eszedbe lépni? Hogy alakult a gyerkőc közösségbe szokása, közösségi élete? Védőnő, gyermekorvos, óvónő nem látta a problémát? Nem kértél tőlük tanácsot?
2014. okt. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 pazsu válasza:
33%
Én sem vagyok orvos,de mivel érintett szülő vagyok,az 1. válaszolónaknagy valószinűséggel IGAZA van.De ennek már 5 évesen rég kikelett volna derülni.Hogy-hogy még nem voltatok sehol?És az hogy ASPERGERES, már én ugy tudom nincs.Egy fogalom alatt vannak:GYEREKKORI AUTIZMUS.
2014. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
63%
Bennem is ma már gyanút ébresztenének a fenti tünetek. Lépj tovább, vizsgáltasd meg. Tudom, hogy mennyire nehéz lehet, ha senki sem látja rajtad kívül, hogy valami nem jó. Mindenki hajlamos azt gondolni, hogy nem neveled jól. Nem rajzol, mert nem hagysz előtte ceruzát, nem próbálsz kedvet csinálni hozzá. Az én gyermekeim sem rajzoltak, ha fejen álltam sem. Nem is játszottak szerepjátékokat. A legóból inkább csak építettek, de nem "játszottak szerepjátékot" vagy csak nagyon ritkán. Most várunk a kivizsgálásra. A védőnő, meg a gyerekorvos, csak megcsinálja a kötelező státuszokat és ha nincs valami nagyon kirívó, akkor bizony nem veszik észre, hogy valami gáz van. Szóval keresd meg az autizmus ambulanciát, vagy az autizmus alapítványt. Érdemes utánajárni. Ha auti azért, ha meg nem akkor azért.
2014. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Szándékosan nem írtam,nem akartam olyan választ hogy ha hordom,akkor minek kérdezek itt.2 évesen vittem először a nevtanba.Ott azt mondták a finom motoros mozgása le van maradva,azon kívül semmi baja.Tornáztatni kellett és kontrolra járni.Tavaly a nyári szünet alatt majd megbolondultunk a viselkedésétől.Ezért szeptemberben megint el kezdtem ütni a vasat és akkor a nevtanos pszichológushoz és fejlesztő tornára jártunk.Idén szeptemberben a pszichológus közölte,hogy a gyerekkel semmi baj sincs,csak mi sokat egrecírozzuk.Érdekes módon az óvodai pszichológus látja amit mi is szülőként és továbbította a fiam problémáját a NEVELÉSI TANÁCSADÓBA! Szerencsére csatolta azt az igényt,hogy fiamat a közösségben kell megfigyelni,mert a kétszemélyes vizsgálat negatív lett.
2014. okt. 27. 16:47
 7/30 A kérdező kommentje:
Az óvónő is látja az eltéréseket.Burokban van.Nem veszi az adást ha mond valamit,vagy nem akarja.A szemébe mond valamit és nem érdekli.Amikor meglestem az oviban,épp mentek ki az udvarra.A gyerekek öltöztek,ő meg mint valami földönkívüli kóvályog és nézelődik.Ha valami nem érdekli,nagyon nehéz bevonni a tevékenységbe.
2014. okt. 27. 16:52
 8/30 anonim ***** válasza:
56%
Én sem a nevtanban próbálkoznék, menj speciális helyre a kisfiaddal. Vadaskert, vagy Delej utca.. A nevelési tanácsadóban sajnos nem igazán értenek az autizmushoz, ha náluk próbálkozik az ember sajnos akár éveket is csúszhat a diagnózis, és a kicsi addig bizony nem kapja a számára fontos fejlesztést - ha tényleg szükség van rá!
2014. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Annyira értelek! Én évekig jártam a nevtanba a gyerekeimmel. Finommotorika volt mindig a válasz. Mondtam, hogy a gyerek az oviban olyan mint egy kiürült borsóhéj. Ott van a teste, de belül mintha nem lenne senki. Suliban is jöttek a gondok, ledől a padra, ha elunja az órát, vagy csak borsóhéj. Jártak pszichológushoz én, jártam a férjemmel, jártunk csalásterápiára, hátha. Voltunk epilepszia vizsgálaton, mert ugye bambul, nem-e csöndes rohama van...Most 12 éves és iszonyatosan lemaradt. Már meg sem próbál az órán maradni. Mi ahol lakunk, egyedül maradtunk a problémával. Így megyünk az autizmus alapítványhoz. Mert nem mindig világos a helyzet. Talán ha előbb találok internetet és előbb áll össze a kép. Sok sok magamathibáztatomot elkerülhettem volna és a gyereknek már lenne segítsége. Szóval sok erőt és kitartást és igen, menj, intézkedj. Mert akkor kap csak a gyerek megfelelő segítséget, ha kitaposod az utat neki.
2014. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták,hogy a nevtanból küldenek tovább a Vadaskertbe,ha úgy látják.Nos nem látta úgy a pszichológus :(
2014. okt. 27. 17:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!