Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudom nem vagytok orvosok!...

Tudom nem vagytok orvosok! Mégis mi lehet a baj? Aspergeres?

Figyelt kérdés
5 éves múlt.Ahogy telik az idő,mintha kinőné a tüneteket,illetve fejlődik.Eltérések tünetek: 2 évesen simán ott lehetett volna hagyni még az út szélén is.Nem beszélt.Félt a gyerekektől,kerülte őket.Minden el lehetett venni tőle.Nem ragaszkodott.Nem volt félelem érzete.3 évesen babakocsiban hordtam,mert utálta ha fogtam a kezét,de az útra simán kiment volna.Szeretett,szeret egyedül játszani.Főleg kirakó,legó,szerelés,mikro motoros kézműveskedést.Nem rajzol,nem ír.Régebben sokat pörgetett dolgokat,közben búgott és repkedett.Imádja a mosógépet nézni és játszani vele.Ha elunja magát,akkor a játékot dobálja,mossa és búg.Fölöslegesen kelt hangokat,zörög,ütöget,kattog.Nem olvashatok neki mesét,még nézegetni se hajlandó.Kivéve egy anatómiai gyerek könyvet.Vannak kérdései : Miből van a nyál? Miből van a bőr? Természete elég akaratos,irányító.Öccsével,csak addig játszik,amíg tudja manipulálni.Sokszor megharapja,van hogy ok nélkül.Egyébként nem verekedős,kutyáinkat se bántotta soha.1 éve van biciklije,de még pótkerekes.Motorozni is csak 3 évesen kezdett.Szívesen megkínál a finomságból.Nem hisztizik ha nincs,vagy nem megyünk.Beszéde megkésett,de 2 évesen tudta a betűket,számokat.Jelenleg is nehezen fejezi ki magát.Nehéz a mondatszerkesztése.Nem mesél,nem szerepjátékozik.Nincs szemkontaktus.Nem válaszol sokszor,mert nem akar.Nehéz vele beszélgetni.Külső szemmel.Nincs semmi baja,csak neveletlen és értetlen.Inteligenciája átlagos.Van amiben átlag feletti,van amiben alatti.

2014. okt. 27. 15:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

nevtanon én csak nevettem. én 3 irányba vittem kapásból a fiam, egy időbe :)

nem tudom ki mondta, hogy a tevtan küld a vadaskertbe, ők nem küldenek sehova, max javaslatot tesznek. nevtan mint a nevében is benne van, nevelési tanácsadó! ha nevelési gondok vannak akkor nagyon ott vannak, a logopédiát is jól meg tudják oldani, de egy ilyen dologhoz nincs sok közük, a szakembereik nem erre specializálódtak, tényleg nevelési dolgokban érdemes hozzájuk menni.

fiamnak megállapították hosszas vizsgálat után, hogy le van tapadva a nyelvféke, azért nem beszél. persze nem volt...

iq tesztet csináltak vele, azt hiszem 3x mentünk, de nem sikerült, értékelhetetlen lett, azt mondták, hogy nagy valószínűséggel átlag alatti az iq-ja, szerintük enyhe értelmi fogyatékos.

na most a gyerek iq-ja jóval átlag feletti... :)

szóval ennyit róluk. a vadaskertben hosszú a várólista, szerintem butaság várni, 5 éves, tavasszal esetleg sor kerül rátok ha most kérsz időpontot. nagyon sürget titeket az idő, hisz iskola előtt kell fejleszteni, szerintem ne várj!

enyém 2 éves korától kap speciális fejlesztést autizmus gyanúra. nála az asperger merült fel mert nagyon kólönc agya van, most 5 évesen ott tartunk, hogy vannak fura dolgai, én autizmust gyanítok, de a szakemberek levették róla, bár hozzátették, hogy nem biztosak benne, hogy nem vágta át őket a gyerkőc, mert annyira remekül kompenzál. mondjuk lényegtelen is, mert be tud illeszkedni, nincsenek gondjai a mindennapi életben, már csak én látom azokat a dolgokat amik nem épp normálisnak mondhatóak :D


szóval inkább ne várj, mert ebben a korban remek eredményeket lehet elérni a fejlesztéssel :)


és ahogy már írták, idő közben az aspergert eltörölték, de rájuk sok mindenben pont az ismert autista tünetek ellentettjei az igazak. pl. nagyon korán kezdenek el beszélni, túl nyitottak, remekül kompenzálnak, és egy-egy területen kiemelkedő agyuk van

2014. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
December 18-ra kaptunk időpontot :)
2014. nov. 15. 10:42
 23/30 anonim ***** válasza:
Hova sikrült ilyen hamar bekerülni?
2014. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Bocsi nem írtam.A Vadaskertbe.
2014. nov. 26. 17:14
 25/30 anonim ***** válasza:
Mit mondtak a Vadaskertben? Prekop Csilla nézte meg elsőre?
2014. dec. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Első nekifutásra úgy néz ki autista.Most csak minket kérdezett ki,valamilyen Andrea.Próbált 2 szót váltani a fiammal,de hűen magához,nem hallgatott a nevére :).Márciusban beköltözünk 5nap ,4éjszakára a teljes diagnózis miatt.
2014. dec. 20. 17:14
 27/30 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Végre kiderül mi a gond és kaphat majd fejlesztéseket. Majd írj márciusban is!
2014. dec. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Mi újság? Megvan a diagnózis?Az én fiam most kapta meg az autizmus spektrum zavar diagnózist, négy és fél évesen. Már két éve elkezdtük a vizsgálatokat. Voltunk a korai fejlesztőben, a szakértői bizottságnál, a Vadaskertben, végül az Autizmus Alapítványnál írták le. Az egyik válaszoló vagyok, aki decemberben is kérdezte a fejleményeket.
2015. ápr. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Megszületett a diagnózis.Autista.Nem meghatározható fejlődési pervazív zavar,vagy mi.Sajnos most ott tartunk,hogy annyi fejlesztést se kap,mint eddig.A nevelési tanácsadóba jártunk tornára,de most hogy megkapta az SNI státuszt,levették a kezüket róla.Át kellene íratnom a város másik felében lévő óvodába,de 6 évesen lehet többet ártanék.Ha nem íratom át,akkor csak magán úton,fizetős szakemberrel tudnám fejleszteni.
2015. jún. 23. 21:34
 30/30 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Sajnos a Nevelési tanácsadóban nem értenek hozzà. Ha nemmegy még suliba, akkor arra az 1 évre jó lenne átiratni a másik oviba. Tudom milyen ez, nekünk is havi 50 ezer a magán fejlesztés! Kitartást nektek! A fejlesztéssel alapozzátok meg az élhető jövőjét! Ja igen, nekünk is nagyon messze van az ovi, de most egy még messzebbre lévőbe irattuk át, ahol minőségi fejlesztéseket fog kapni a fiunk. Minden jót kívánok nektek! (A sokat érdeklődő utolsó voltam.)
2015. jún. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!