Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudom nem vagytok orvosok!...

Tudom nem vagytok orvosok! Mégis mi lehet a baj? Aspergeres?

Figyelt kérdés
5 éves múlt.Ahogy telik az idő,mintha kinőné a tüneteket,illetve fejlődik.Eltérések tünetek: 2 évesen simán ott lehetett volna hagyni még az út szélén is.Nem beszélt.Félt a gyerekektől,kerülte őket.Minden el lehetett venni tőle.Nem ragaszkodott.Nem volt félelem érzete.3 évesen babakocsiban hordtam,mert utálta ha fogtam a kezét,de az útra simán kiment volna.Szeretett,szeret egyedül játszani.Főleg kirakó,legó,szerelés,mikro motoros kézműveskedést.Nem rajzol,nem ír.Régebben sokat pörgetett dolgokat,közben búgott és repkedett.Imádja a mosógépet nézni és játszani vele.Ha elunja magát,akkor a játékot dobálja,mossa és búg.Fölöslegesen kelt hangokat,zörög,ütöget,kattog.Nem olvashatok neki mesét,még nézegetni se hajlandó.Kivéve egy anatómiai gyerek könyvet.Vannak kérdései : Miből van a nyál? Miből van a bőr? Természete elég akaratos,irányító.Öccsével,csak addig játszik,amíg tudja manipulálni.Sokszor megharapja,van hogy ok nélkül.Egyébként nem verekedős,kutyáinkat se bántotta soha.1 éve van biciklije,de még pótkerekes.Motorozni is csak 3 évesen kezdett.Szívesen megkínál a finomságból.Nem hisztizik ha nincs,vagy nem megyünk.Beszéde megkésett,de 2 évesen tudta a betűket,számokat.Jelenleg is nehezen fejezi ki magát.Nehéz a mondatszerkesztése.Nem mesél,nem szerepjátékozik.Nincs szemkontaktus.Nem válaszol sokszor,mert nem akar.Nehéz vele beszélgetni.Külső szemmel.Nincs semmi baja,csak neveletlen és értetlen.Inteligenciája átlagos.Van amiben átlag feletti,van amiben alatti.

2014. okt. 27. 15:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes tőlük függetlenebb helyen keresgélni. Igaz az autizmus alapítványnál sokat kell várni, de legalább megnézik rendesen.
2014. okt. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
56%
Mi alapból a Vadas a mentünk, nem is próbálkoztunk a nevelési tanácsadóban... Így is több hónap volt a várakozás... :( de addig kijártuk az autizmus szülőtréninget legalább. :) szerintem hívd fel őket, vagy írj nekik email-t, hogy mihamarabb kaphassatok egy időpontot, meglátod, nagyon értik a dolgukat!
2014. okt. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Nem Asperges! A leírtak alapján gyermekkori autizmussal élő gyermek!
2014. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

A Vadaskertbe mi csak simán háziorvosi beutalóval mentünk.


Az Aspergert pedig felejtsd el, eltörölték ezt a diagnózist vagy autista vagy nem autista, ez van. Tudom, hogy sokkal jobban hangzik az Asperger, csak azért írom, hogy tudd mire számíthatsz ezzel kapcsolatban.

2014. okt. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
A nevelési tanácsadós pszichológus kizárta az autizmust.
2014. okt. 27. 22:07
 16/30 A kérdező kommentje:
Most várok még egy kicsit,mert az oviban is meg fogják vizsgálni,figyelni szakemberek.Ha ez se hoz eredményt,akkor megint lépek.
2014. okt. 27. 22:18
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Azt kell, hogy mondjam, a Nevelési Tanácsadókban sok esetben sajnos nem értenek ehhez. Biztos, hogy más területen tudnak segíteni, de nagyon sok helyen olvastam már, hogy ott ilyen tünetek esetében nem tudnak segíteni. Ezért sem fogadtam el kislányom esetében sem amit tanácsoltak (hogy várjunk) és kértem időpontot a Vadaskert Alapítványhoz. Hamarosan megyünk az egy hetes megfigyelésre. A gyógypedagógusok például nagyon értenek ehhez, és hát azok a gyermekpszichiáterek, akiknek ez a szakterülete. Mindenkinek javaslom, akiben felmerül a kérdés, akár ki is hagyhatja a Nevelési Tanácsadót. Egyébként ezek szerintem is autisztikus tünetek.
2014. okt. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányomat is mindenhová elvittük nevelési tanácsadóba is két megyébe semmi problémát nem találtak, vizsgálta kétszer is a szakértői Bizottság azt mondták enyhe elmaradásban van, megkésett beszédfejlődés, be fogja hozni a lemaradást, orvostól orvosig hordtuk mindenhol kizárták az autizmust, sőt komplett hülyének néztek mikor rákérdeztem, folyton csak azt hallottam, hogy egy autista gyerek nem ilyen, az utolsó szakértői Bizottságot követően ahol egyébként mindent rendben találtak, 1 hét múlva Budapesten vizsgálták a vadaskertbe Diagnózis: Gyermekkori autizmus, jelentős fejlődési elmaradás, 1 éves értelmi szint(az akkor négy éves gyermekemnek). Én kértem a vizsgálatot a Vadaskertbe nem hagyott nyugodni a dolog, hiába állította mindenki az ellenkezőjét, én tudtam!


Kérdező amiket te itt leírtál a gyermekedről kétséget kizáróan teljes mértékben megegyezik az autizmus sprektumzavarral, én egy percig sem várnék tovább a helyedbe hanem megkérném az időpontot Budapestre ha nem akarsz évekig végig menni azon amin mi mentünk keresztül!


Gyermekedről leírtak alapján teljesen megegyezik a gyermekemmel.

2014. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

A cseperedő alapítványhoz is el lehet vinni vizsgálatra és ott elérhetőek fejlesztések is, ami nektek most nagyon fontos lenne. Az Autizmus Alapìtvànyhoz már 1 éves várólista van.

Elég jellegzetes tünetei vannak a gyermekednek, nem kellene várni a vizsgálattal.

Nekem 4 éves az érintett fiam, már 2 éves kora óta rendületlenül fejlesztetjük és már jól beilleszkedett a nagy létszámú normál óvodai csoportjába. Ja diagnózisunk még nincs. De kap egyéni és csoportos gyógypedagógiai fejlesztést (autizmus specifikus) zenetetápiát és tsmt-t. Amíg bírtuk addig terápiás lovaglásra és hrg-re is hordtuk. A fejlesztések nagyon fontosak!

2014. okt. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
65%

Szintén nem vagyok orvos de ezek alapján gyanús. Én aspergeres vagyok, amikor pszichológusnál voltam azt mondta teljesen kizárt, de nem tudott mit kezdeni velem és továbbküldött a Bókay-ba a pszichiátriára, ahol diagnosztizáltak. Nem mindig érdemes egy pszichológus véleményére adni, sajnos.


Nem csak a vadaskert van, felállítanak diagnózist a betesdában vagy a Bókay-ban is, csak egy háziorvosi beutaló kell ha jól tudom. De sajnos sokára adnak időpontot, ha nincs ott ismerősöd, aki előrébb írna. Nekem szerencsémre pár nap volt, és miután engem ismertek, az öcsém rögtön megkapta a következő vizsgálatra, de van olyan is aki lassan egy éve vár. :/

2014. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!