Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyna lehet egy tiszteletlen,...

Hogyna lehet egy tiszteletlen, figyelmetlen gyereket rendre nevelni? Erre valami cikk, video, könyv?

Figyelt kérdés
öt éves

2014. okt. 28. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Példamutatással, szerepjátékokkal lehet helyzeteket előre átgondolni. Tiszteletre nevelni??? Szeretettel és türelemmel. Lehet ütni is, de szerintem félelemből még senkit nem tiszteltek, még ha úgy is viselkedtek vele, ahogy elvárta, akkor sem. Figyelmetlen? 5 éves, negyed óránál tovább képtelenség, hogy koncentrálni tud valamire. Erre nem lehet nevelni, korai.
2014. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A figyelmetlenséget úgy értem, hogy ott van az asztalon a baba, a mesekönyv, meg egy cserepes virág. Játszik a szobában és egyszercsak elkezd a torka szakadtából ordítani, hogy hol a babája, biztos én raktam el. Odafordulok, és látom, hogy ha körbenézett volna, észrevette volna hogy ott van az orra előtt.


Szólok neki hogy ebéd van, húsz perc kell neki, hogy meghallja a hangomat. Ez még okés. De ha az országúton csinálja ugyanezt-mégpedig csinálja-az azért probléma, nem? Ordítok neki, hogy állj meg, jönnek az autók, sétál mintha mi se történt volna.


Szeretettel fordulok felé, de vagy verbálisan bánt vagy körberöhög. Mondom neki hogy pakoljunk össze, gyere segítek, erre fejbevág egy babával.

2014. okt. 28. 14:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz, amikor nem hallja meg a hangod az utcán vagy amikor fejbevág egy babával? Mi a reakciód erre?
2014. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha konkrétan veszélyes ahelyzet, akkor közbeavatkozom fizikailag (még jó hogy).

Ha nem az, akkor szólok neki mégegyszer meg mégyegyszer...

2014. okt. 28. 14:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Hallása rendben?

Lelke rendben?

2014. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hallás igen.


Lelke szerintem nem, de nem tudom hogy segíthetnék, azon kívül hogy nagyon szeretem.

2014. okt. 30. 21:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Nevelési Tanácsadó

óvónő

barátnő, nagyi, aki elvállalja, amíg szusszansz egyet? (néha a saját stresszel teli életünket tükrözi a gyerekünk )

2014. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
50%
A pénz ösztönzi, csak időnként, mondjuk minden 3. nap adj neki zsebpénzt
2014. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én rám úgy hatott mindig az édesapám, hogy megemelte a kezét, vagy a mutató ujjával néma csendben mutatott, így rázva azt, hogy: "Nana.." . Őszintén szólva, mindig képes lettem volna odafosni ettől a szőnyegre, míg ki nem próbáltam, hogy valóban megütne-e. Megtette. Tudtam utána hol a helyem, utána még csak ráznia se kellett az ujját. Attól még, hogy 5 éves megfogja érteni, viszont ez az elmagyarázás stb... ugyan már, 5 éves, hogy érthetné meg. Viszont az atyaitól való félelem a vérében lehet, csak kicsit elő kell segíteni! ;)
2014. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!