Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyermek fekete...

Hiperaktív gyermek fekete pontot kap magatartásából egy szünetben elkövetett cigánykerékért az osztályban, hihető, vagy a gyermek nem mond igazat?

Figyelt kérdés
Gyógyszert kap, mely kb 4 órán keresztül segít neki a túlmozgást kontrollálni, nem tudom mikor történt az eset lehet, hogy akkor mikor a gyógyszer kiürülőben van és átmenetileg fokozódnak a tünetek.
2014. nov. 26. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem bármi hihető, de te ismered a gyereket, meg a tanító nénit is.
2014. nov. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Én azt se értem, hogy szünetben mért nem lehet cigánykerekezni. Jó hogy le nem fogják őket. Még egy normális gyereknek is hatalmas a mozgásigénye, 45 percet alig bírnak ki egy helyben, egy hiperaktív meg főleg. Talán az zavarta a tanító nénit, hogy a teremben követte el a bűntettet, de nem mennek minden szünetben udvarra?
2014. nov. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem csak ártatlankodik, talán súlyosabb dolgot tett.
2014. nov. 26. 16:57
 4/7 Medvi ***** válasza:
100%
Holnap reggel kérdezd meg a tanító nénit, nálunk nem jár ilyesmiért semmi büntetés, elsős a kislányom. Ha mondjuk cigánykerék közben véletlenül fejbe rúgott valakit, akkor már érthető, hogy a tanító néni felmérgesedett. A gyerekek szeretnek féligazságokat közölni, jobb ezt már az elején tisztázni a tanítóval, hogy mi is történt valójában.
2014. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem is volt jellemző eddig nálunk sem, hogy fekete pontot adna a tanítónéni, nagyobb horderejű dolog lehetett szerintem egy cigánykeréknél.
2014. nov. 26. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Én simán elképzelhetőnek tartom, és meg is értem, a balesetveszély miatt. A gyerek nem egyedül van a folyosón, se a teremben. Pont egy figyelemzavarostól nem várható el, hogy alaposan meggyőződjön róla, tényleg nincs-e senki a közelben, sőt, nem is fut senki feléje. Ha meg már fejbe rúgta a társát, késő sajnálkozni.

egyébként a többi gyermek se képes erre, ezért általában tilos minden ilyen tornamutatvány.

2014. nov. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy ADHD-s gyereknek világosan el kell mondani mit lehet és mit nem! Konkrét esetekkel! Azt is, hogy minek mi a jutalma és a büntetése. Ezt a tanítóval célszerű megbeszélni. Ahogyan azt is, ha büntet, akkor adjon rá indoklást! (írásban pár mondatban)
2014. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!