Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavaros gyerek miért...

Figyelemzavaros gyerek miért kap sírógörcsöt ha tanácsolok valamint a leckeírásnál és ő attól tart ha mégsem lesz jó a tanítónéni fekete pontot ad érte?

Figyelt kérdés

Nem értem miért fél ennyire, hiszen dícsérik, hogy nagyon okos.

Körmeit nagyon rágja, pedig évek óta nem csinálta már.

A tanítónéni szava szentírás, már többször elmagyarázta nekem a kisfiam mennyire nagyon fontos a tanítónéni kéréseit betartani maradéktalanul!


2014. nov. 25. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Stresszeli az egész rendszer. Gondolkodtatok waldorfban? Megszabadulhatna az állandó nyomástól és teljesítménykényszertől.
2014. nov. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Medvi ***** válasza:

Kislányom elsős, nem figyelemzavaros, mégis kapott már sírógörcsöt a leckétől. Nem tudott megoldani egy feladatot és úgy behisztizett, hogy semmit nem tudtam kezdeni vele, amíg le nem nyugodott. Mondtam neki, hogy biztos éhes, azért nem megy a munka. Megkajáltunk, úgyis épp etettem a kistestvérét, ő is evett, azalatt kitaláltam, hogyan magyarázzam el neki az új feladatot, nyugodt állapotban azonnal megértette és meg tudta oldani. Pedig előtte azt üvöltözte, hogy ez a feladat nyolcadikosoknak is nehéz lenne, mért adják fel elsősöknek. Szerintem ha tanácsot adsz neki, mindig biztosítsd előtte arról, hogy a tanító néni is ezt tanácsolná és őneki is tetszeni fog, ha így csinálja.

A körömrágással nem tudok mit kezdeni, szerencsére a gyerekeim nem rágják a körmüket, a férjem viszont kisgyerekkora óta rágja, nem tud leszokni róla, nem is akar, eléggé gyenge idegzetű embertípus. Bátorítsd sokat a kisfiadat, dicsérd meg mindenért, ha valamit jól csinál, ha elront egy feladatot akkor se azt mondd neki, hogy ez nem jó, hanem azt, hogy nézd meg még egyszer, biztos, hogy jó lesz ez így? ezzel az ellenőrzésre is rászoktatod...Remélem segítettem.

2014. nov. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mert,fáradt,az én 6. osztályosom is ilyen ha elfáradt,vagy hosszu volt a nap akkor legkisebb problémátol is sirni kezd mert be stresszel .
2014. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen ragaszkodom hozzá, hogy valamit másképp csináljon, mint ahogy (szerinte) a tanító néni mondta, felajánlom, hogy beírom az üzenőbe, hogy én kértem így. Az én kisfiamat ez megnyugtatja.

Múltkor egy iskolában felejtett könyvbe reggel kellett volna megírnia a leckét. A gyermek váltig állította, hogy ezt tilos. A tanítónő pedig válaszolt az üzenőben, hogy "tényleg nem szabad, otthon pótoljon" De legalább nem adott fekete pontot szegény kis kelekótyámnak.

2014. nov. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én figyelemzavartalan vagyok de én is sirnék ha te szólnál hozzám
2014. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!