Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismama vagyok! Mit...

Túlsúlyos kismama vagyok! Mit egyek, hogy keveset hízzak? Hasonló cipőben járó kismamák válaszát várom

Figyelt kérdés

8 hetes vagyok,178cm/102 kg!

Adjatok tanácsot,hogy mit egyek reggelire,ebédre,vacsira,stb,ami jó,és hogy keveset hízzak,vagy esetleg semmit (a "tartalékjaim" fogyjanak inkább)!

Amúgy alig kívánok enni.Éhes vagyok,szedek enni,de két-három evőkanál kaja után besokallok! Reggel 9-kor ettem utoljára,most egy tányér őszibarit ettem kivivel,ha főtt kajára v bármire gondolok elkap a hányinger....

Túlsúlyos kismamik írjatok,h ti mit csináltatok a kilenc hónap alatt,mit etettek,mennyit híztatok,stb!

Érdekel minden válasz

Köszi-köszi :)


2010. aug. 5. 13:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A doki a védőnő nem adott tanácsot?
2010. aug. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Védőnőnél még nem voltam.Dokihoz is bonyolult úton jutottam el,az nem vizsgált meg,mondván,h nem hozzájuk tartozok (bármi bajom van,abba az sztk-ba járok,így nem értem),hétfőn megyek ezekszerint az illetékes dokihoz!Már idegesít engem is,h ide-oda kell rohangálnom.Az uh miatt is beutalót kaptam,és a legközelebbi kórházba kellett bemennem,ott tudtam meg,h 8 hetes vagyok!
2010. aug. 5. 13:21
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 172 cm és 96kg kezdtem a terhességem.

Teljesen be voltam sz...a, hogy mindenki (védőnő, doki) cseszegtetni fog a súlyom miatt.

De senki nem szólt rá semmit, kivéve hogy a uh papírra folyamatosan rá van írva, hogy vaskos hasfal.

Jelenleg 23 hetes vagyok és 95 kg, pedig mindent eszek és ezt bármikor teszem.

Bezzeg a terhesség előtt minden rám ragadt.

Ami biztos, hogy nem eszem sok édességetm mert nem vagyok édesszájú.

Hátha te sem leszel hízékony.

2010. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tudom még az elején vagyok,de az édesség mostsem kell.Eddig se voltam nagy édesszájú,mégis meghíztam.Inkább a kekszeket kívánom,remélem az nem baj!

Bízom benne,h nem fognak piszkálni a súly miatt,az olyan elkeserítő! :(

2010. aug. 5. 13:26
 5/15 anonim ***** válasza:

Engem nagyon piszkáltak a súlyom miatt, de úgy tűnik nem eleget, mert nagyon durván meghíztam. Én a 165cm-emhez 50 kg-mal kezdtem a terhességet, szóval elég vékony voltam. Igen ám, de mire a 20. hétig jutottunk, már 70kg-ot mutatott a mérleg. A terhesség végéig még jobban eldurvult a helyzet, 100kg-osan mentem szülni. Másfél év alatt le sikerült fogyni a szülés után teljesen, de az izületeim teljesen tropára mentek.


A második terhességnél már résen voltam, számoltam a kalóriákat (amúgy is be vagyok fosva a túlsúlytól, mert a fél családom cukorbeteg és nem szeretnék én is az lenni).

[link] oldalon kiszámoltam, hogy mennyi kalóriát éget el a szervezetem egy nap. Napi 400 kcal-val ettem többet ennél az értéknél a terhesség alatt és a kórházból már ugyanannyi kilóval jöttem ki mint amennyi terhesség előtt közvetlenül voltam. Ez a módszer tuti beválik, de elég macera.

2010. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

próbáld kerülni a zsíros, cukros, fehér lisztes dolgokat. Ha ezeket nem eszed, máris sokat tettél azért, hogy ne hízz sokat.

pl: reggelire zabkása (tejben főtt zabpehely), vagy teljes kiörlésű kenyérből szendvics

ebédre hús és valami zöldségféle mellé

2010. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Még szerencse,h szeretem a párolt zöldséget.... :)

Csak az a pláne,hogy nagy a család,így hogy fogok "külön" étkezni? Nagycsaládot ellátni ígysem könnyű,nemhogy nemhízlaló kajákkal.... Na mindegy,majd megemlítem nekik,h innentől magamra külön főzök.... Mikor diétáztam akkor is azt csináltam...

2010. aug. 5. 13:39
 8/15 anonim ***** válasza:

A keksz üres és felesleges szénhidrát. Valódi tápértéke nincs, ellenben nagyon is hízlaló kis nasi....

Rossz hír: a terhesség elején a sok émelygés miatt nem kívánják a kismamák az ételt, sajnos ezen időszak elmúlásával annál inkább.

Szerintem ne koplalj, de azért figyelj az egészséges táplálkozásra! Ne egyél zsírosat, cukrosat. Köretnek főzeléket vagy zöldséget fogyassz! Fehér pékárúkat kerüld!

2010. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is be voltam ijedve amikor terhes lettem, hogy mekkora leszek, ahhoz képest most vagyok 33 hetes és eddig 4 kg-t híztam. Tiszta finnyás lettem:D
2010. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia,

Rajtam is van nem is keves kilo sajnos. 28 hetes vagyok es 5 kiloval tobb mint az elejen.

Az en sulyom sajnos stressz miatt ragadt ram - legalabb helytelen taplalkozas miatt ragadt volna, akkor konnyebb leadni de igy csak yo-yo.

Nyugodj meg, minden rendben lesz!

Enned kell, mert a babank szuksege van a kajara a novekedeshez de szerencsere valahogy ugy mukodik ez az egesz, hogy undorodunk ettol-attol de megis mukodunk es a baba is no mint a gomba!

En pl. elotte sem voltam nagy edesseg evo...most aztan meg csak szinte gyumolcsbol es malnaszorp (olykor) kapom a cukrot. Nagyon jo a malna es a dinnye...

2010. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!