Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit gondoltok, mi vagy mik a...

Mit gondoltok, mi vagy mik a gyerekek legnagyobb problémái, amivel meg kell küzdeniük?

Figyelt kérdés
Mik azok, amivel egy gyerek nem tud mit kezdeni, de hétköznapi? Bármilyen tapasztalat, vagy ötlet érdekel!
2014. dec. 10. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
azzal szerintem, hogy széthullott a családjuk, vagy útban vannak felé... sajnos nagyon kevés a kivétel :( családterapeuta vagyok.. a legnagyobb probléma, hogy nem egészséges viszonyok között nevelkednek.
2014. dec. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nem lehet így válaszolni, minden életkornak megvannak a "feladatai" amivel meg kell küzeni, olyan akadályok, amiket sikeresen kell venni a továbblépéshez-a felnőtté válás útján.


Az ovis 4,5 éves kisfiam aktuális hétköznapi problémája pl. az, hogy fejben már szerete megcsinálni valamit, de még nem elég ügyes pl. a keze hozzá (szeretne szuperül, természetesen késsel-villával enni, de néha még kitúrja a tányérjából az ennivalót- vagy szeretne apró mintákat kivágni kisollóval, de még nem tudja pontosan a vonal mellett- ettől időnként ideges lesz :)- ezt a helyzetet azonnal megoldani nem tudja- kell még fejlődnie a finommotorikus mozgásának, idővel és gyakorlással lehet csak, ez nem akarásra működik.


Ugyanígy alakulnak az első barátságok, igazi közös tevékenységek és ott is meg kell küzdenie azzal, hogy a csoportban, az óvónőtől, a társaitól jusson rá elég figyelem, olyat játsszanak a többiek, amiket ő szeret stb.- itt az alkalmazkodást, az együttműködést kell megtapasztalnia, megtanulnia, ez is gyakorlással, éréssel megy majd a maga útján.


Egy kamasznak egészen más gondjai vannak.

2014. dec. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, de én kifejezetten a gyerekek problémájára gondolok, lehet,hogy nem fogalmaztam pontosan. Tehát úgy max 12 éves korig.
2014. dec. 11. 16:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Anorexia, pánikbetegség, hányásfóbia, a szülők válnak...

12/l

2014. dec. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megírom, hogy szerintem az enyémeknek milyen problémái vannak:


1. figyelemfelkeltés és megosztozás. A nagyok ikrek, és állandóan próbálnak dominánsabbak lenni az ikertestvérüknél, de mivel mindketten nagyon erős egyéniségek, ez nem sokszor sikerül. Néha rosszalkodnak, hogy rájuk figyeljek, ne a tesóra, pláne a kistesóra.


2. anya mérges. Sokszor hangoztatják (néha sírva), hogy anya ne legyen mérges, anya örüljön... de ha felhúznak a negatív figyelemfelkeltéssel, pl. azzal, hogy elkezdik egymást csépelni vagy a kistesót kupán vágni, akkor bezony kiabálok, és ki is mondom, hogy mérges vagyok. Szóval meg kell küzdeniük a felnőttek frusztrációjával is, azzal, hogy anyu ugyan figyel végre, de mérges rám...


Szerintem ezek kellően hétköznapi dolgok, ami minden családban előfordulhat. Ha valaki egyke, még akkor is.

2014. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A többi gyerek bántásait elviselni.
2014. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Marcix12 válasza:
kopasz
2014. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!