Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit tennétek az alábbi...

Ti mit tennétek az alábbi esetben? Beteg gyerek:

Figyelt kérdés
Szóval terhesség alatt semmi nem derül ki, de szülés után igen. A gyerek soha nem lesz önálló, pelenkázni kell, etetni, egész életében babakocsiban tolni, úgy hogy ő csak fekszik tudatlanul és folyik a nyála. Hazavinnétek és gondoskodnátok róla 24 órában, vagy ott hagynátok a kórházban, adják gondozásba?
2015. jan. 27. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem tudnám otthagyni. Hazavinném, de valószínű én keresnék neki valami bentlakásos intézményt, de látogatnám, nem hagynám teljesen magára.

Van ennél kisebb gondozást igénylő a rokonságban, fele életét intézetben, felét otthon élte le, mert az anyuka nem merte felvállalni a teljes bentlakást, tönkretette a családot. Elváltak, felőrölte az erejüket.

2015. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Mi most várjuk első babánkat, nem tudom milyen szülőnek lenni. Így elsőre azt mondom, hogy nem vinnénk haza :(

De aztán ki tudja, ha megszülném, hogy változna a véleményem.

2015. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Bármilyen gonosz dolog, de én otthagynám. Van már két gyerekem, nem tenném tönkre az ő életüket "feleslegesen". Mert sajnos felesleges erőfeszítés, mert soha nem lesz jobb az állapota.
2015. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
nem hagynám csak úgy ott, de gondozásba adnám és látogatnám rendszeresen
2015. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Én a két egészséges gyerekem miatt lemondanék róla. Szomorú vagy sem, de így van.
2015. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Egészen biztosan otthagynám a kórházban, bármennyire sajnálnám is. De az egészséges gyermekem és a családom egészséges pszichéjének megőrzése érdekében ezt tenném. Biztosra veszem, hogy ha hazavinném, előbb-utóbb felőrölné a 0-24 órás ápolás az egész családot, mentálisan biztosan nagyon labilissá válnék.
2015. jan. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem vinném haza.Ha tényleg öntudatlan,és nem lehet javítani az állapotán,semmiképpen.A meglévő gyermekemre sem raknék ilyen terhet.Azt nem tudom megmondani,hogy látogatnám -e,szerintem igen.
2015. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos tudom, hogy van ilyen, nem is kevés, ennél borzalmasabb dolog nem sok történhet egy családdal. Ennek ellenére hazavinném, hátha lesz jobb is a helyzete, sosem lehet tudni, mikor találnak fel valami új gyógymódot. Aztán majdcsak kialakulna, végső esetben persze beadnánk intézetbe, ha ez lenne a legjobb a családnak. Remélem csak elvi kérdés volt és nem ismersz senkit, aki így járt. Én ismerek itt a környékünkön egy ilyen kisfiút, igaz a nyála nem folyik, de nincs neki tudata!!! Több őssejtbeültetése is volt, vajmi kevés változással és a szülei még mindig hisznek benne, hogy meg fog gyógyulni. 4 éves a kisgyerek. Annyira sajnálom őket.
2015. febr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Én köztes megoldást választanám.Áplom,ameddig tudom,aztán keresnék egy intézetet,ahol rendszeresen látogatom,illetve hazaviszem hétvėgenként.Nem tudnám otthagyni,hiszen az ép gyerekeimet sem hagynám ott,ha valami miatt sérültekké válnának.Teljesen soha.
2015. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kérdés ez, nem hiszem, hogy ezt érdemben meg is lehet válaszolni. Most tisztán racionálisan és az eszemre hallgatva azt mondom, hogy van itthon három egészséges kisgyerekem, és ha lenne egy 4. és bizony így járnék vele, otthagynám a beteget a kórházba, de ez csak elmélet.

Ha valóban megtörténne, már nem tudnék csak racionális és ésszerű döntést hozni, mert bizony az érzései is felélednénak ez embernek.

Otthagynám- de belebetegednék lelkileg, hogy szegény magatehetetlen gyerkemet otthagytam egyedül és sose fogja senki szeretni, nem fogják szívvel ápolni, csak egy beteg gyerek lesz egy inézetben. Nem lenne nap, hogy ne gondolnék rá, hogy mit csinálhat... stb.

Ha hazavinném, akkor meg sajnos előbb utóbb a családot őrőlné fel a betegsége.

Egyszóval valószínű, hogy mentálisan így is úgy is rámennék bármit is döntenék.


Te ilyen helyzetben vagy, vagy csak elméleti a kérdésed?

2015. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!