Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sokat várok el a 9 évesemtől...

Sokat várok el a 9 évesemtől szerintetek?

Figyelt kérdés

Őszinte véleményekre lennék kiváncsi.

Ti ezeket elvárnátok egy 9 évestől?

-tartson rendet a szobájában

-ágyazzon be reggel (nem kell centire)

-tisztességesen mosson fogat,arcot és fésülködjön

-rendesen rakja el a levetett ruháit (nálunk gombóccá gyúrva landol a szekrényben vagy elsőre landol a szennyesben csakhogy ne kelljen összehajtani)

-ne mászkáljon cipőben a a lakásban

-ha megbeszéljük melyik műsort nézheti meg,akkor ne "csaljon" rá még 10-20 perceket

nem is folytatom.

Tehát ilyen és ehhez hasonlók,amikről én úgy gondolom,hogy bele kell,hogy férjen,ha már kezdetektől fogva így van nevelve,tehát nem újdonság neki egyik szabály se.

A kérdésem az lenne,hogy Ti mikor szólnátok rá,illetve mikor büntetnétek.

Lehet rosszul csinálom,de én bizony nem bírom megállni,hogy minden egyes dolog miatt ne szóljak.

tényleg mindig szólok.

Hülyeség?

Napi szinten 5-10 dolog,hogy ezt nem így kellett volna.

Nem csúnyán,nem gonoszkodva,de én azt hittem ezzel segítem és megtanulja,de látom,hogy nem.

Nem akarom a kicsi lelkét alázni.

Ma is majdnem sírva ment iskolába,mert 3szor kértem meg,hogy még ne vegye fel a cipőjét,el is magyaráztam,hogy miért nem,de csakazértis felvette és mászkált a lakásban.

Ti hány ilyen után "büntetnétek" úgymond,vagy szólnátok?

Korrekt hozzáállást kérek,segítséget,mert tényleg jót akarok mindannyiunknak.


2015. febr. 12. 07:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Eltúlzod. adj egy kis teret annak a gyereknek, mert ezzel épp az ellenkezőjét fogod elérni tini korára.
2015. febr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Négy gyereket nevelek, a legkisebb is elmúlt 12 éves.

Szerintem, amit el lehet és el kell várni:


-tisztességesen mosson fogat,arcot és fésülködjön


-ne mászkáljon cipőben a a lakásban

-ha megbeszéljük melyik műsort nézheti meg,akkor ne "csaljon" rá még 10-20 perceket


A rakjon rendet a szobájában, rakja el a ruháját., ágyazzon be című dolgok, tapasztalataim alapján, csak segítséggel mennek. tehát:

- Gyere, elrakjuk a ruháidat EGYÜTT... stb.

Persze, az elvárható, hogy ne gombóccá gyűrve tegye le, hanem mondjuk tegye a székre. Az összehajtogatást én ebben a korban még nem várnám el.

2015. febr. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A 2.nak köszönöm.

1. leírnád kérlek,hogy gondolod?

2015. febr. 12. 08:12
 4/21 A kérdező kommentje:

Annyit még leírnék,hogy ma reggel a 3szor szóltam,hogy még ne vegye fel a cípőjét,de csakazértis felvette dolog miatt szóltam rá.

A csak összefogta a haját,de nem fésülte meg

és a földön heverő játékok miatt.

ez sok?

Tényleg nem akarom bántani

2015. febr. 12. 08:15
 5/21 A kérdező kommentje:

Tegnap reggel szintén az összevissza heverő játékok miatt

a szintén csak összefogta a haját,de nem fésülködött

nem mosta meg az arcát

rövidujjút vett fel,hosszúujjú helyett

és hogy nem tudta elrakni a tízóraiát,mert dugig volt a táskája játékkal.

2015. febr. 12. 08:18
 6/21 A kérdező kommentje:

Ja és a szemtelenkedés.

Úgy érzem korrektül szólok hozzá és visszakaffog,na ezt nagyon nem tudom tolerálni.

És volt tegnap reggel is és ma is.

2015. febr. 12. 08:20
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Képes lenne ezeket megcsinálni, de egí 9 éves épp kezd kamaszodni, nem érdemes napi szinten küzdeni a nem fontos dolgok miatt, a fogmosást, mosakodást várd el, a többit hagyd, majd leszokik róla. 9 évesen lett saját szobám, olyan káosz volt, hogy csak na, sose ágyaztam be. Mikor kinőttem a kamaszkorból rájöttem, hogy ez gáz, azután tipp-topp lettem :-), hálás vagyok a azüleimnek, hogy nem szekáltak ilyesmivel.
2015. febr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Én a 7,5 évesemtől majdnem ezeket várom el. A beágyalást mér nem, de , hogy a pizsamáját ne szanaszét, hanem az ágyába dobja, azt igen. Végülis a fogmosás az rendben, fésülködni épp csak picit kell, mert fiú. Néha ő utána marad csipa a szemében, de érte víz, csak hanyagul.

A levetett ruhákkal küzdök én is, de szerintem évekig fogok :)

Cipőben nem mászkál bent.

Hát a műsornézés érzékeny pont, azzal folyton be akar csapni, de ha sikerül, büntetem , hogy azonnal kikapcsolom és holnap nem kapcsolhatja be.

2015. febr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Ismerős helyzetek :) én is de sokszor elmondom az én majd 8 évesemnek, és a miért-eket is hozzá teszem.... de csakazért se.... :)

mondjuk ő fiú...

DE fogat mos, alaposan egyedül, arcot is mos önállóan, néha beágyaz, ruha hajtogatással hadilábon áll, az elpakolás nem erőssége.... mindig alkudozik a tv-nézési idővel

Szerintem KELL nekik a "terelgetés". Minél többször hallja, annál jobban "beleívódik" szerintem. Ha építő jellegű dolgokra tanítod, és nem szemrehányóan oktatod ki meg fogja hálálni majd évek múlva, persze biztos más másképp látja, és nincs két egyforma gyerek.

A büntetést én ritkán alkalmazom ilyen dolgok miatt.


Egy konkrét példa: kicsinek, kb. 2-3 évesen minden útpadkában felbukott. Mikor együtt mentünk valahova minden útpadkánál rá kellett szólnom, vigyázz, útpadka, emeld a lábad.... hát ezt kb. 1 évig kellett mondogatnom, mire hatást értem el :) de ettől nem lett "lelki beteg", vagy hasonló :)

2015. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Egyet értek abban, hogy amire egy gyerek-akármilyen korú- fizikailag és mentálisan képes, azt el is kell várni tőle. De ha nem haragszol, leírnám a véleményem:

Amit ne felejts el, 9 évesen napi 8-9 órán van távol az iskolában. Ott ezer meg egy szabályt kell betartania, olyan dolgok, amit felnőttként természetesnek veszünk. Pl. nem csúszkálunk a folyosón, legyen minden órán ott a felszerelés, legyen kihegyezve a ceruza, legyen kész a házi feladat, stb stb

Otthon már fáradtak a gyerekek, még ha nem is látszik rajtuk. Reggel időben el kell indulni, így is sok a teendő.

Nem azt mondom, hogy engedékenyebb legyél, mert látszik, hogy jót akarsz neki. Inkább az igényeket próbáld leredukálni, mert szerintem amit írsz, az sok neki.

Ha neked belefér, akkor egy héten elég egyszer kitakarítani a szobájában. Pl. szombaton a reggeli után, ő a saját szobáját takarítja, te a lakás többi részét. Közben kikapcsoljátok a tévét és a kislány választ olyan zenét, amit együtt hallgattok közben.

Az ágyat sem fontos hétköznap megcsinálni, elég ha az ágyneműt megigazítja annyira, hogy este bele lehessen feküdni.

A ruhákat elpakolni is nehéz, főleg szépen betenni a szekrénybe. Esetleg kérd meg, hogy hajtsa össze és te elrakod őket.

Tévézés... azért csal rá, mert van lehetősége rá :) Ha van tv újságotok, akkor jelölje be filccel hétvégén, hogy a következő napokban mit szeretne megnézni. Megbeszélitek, hogy ebből mit szabad neki. Utána kikapcsolod.

A cipőt pedig tedd be a szekrénybe, a tiéd mögé/alá. És azt csak akkor veheti fel, amikor már teljesen útra készek vagytok.

1-2 hetet rászánhatsz, hogy a napi rutin együtt csináljátok. Amíg ő mosakszik, fésülködik, te mellette vagy és öltözöl. Ha kéri, akkor segítesz neki.

Büntetést pedig következetesen tedd, ne legyen túl nagy. Pl. ha legközelebb utcai cipőben megy végig a lakásban, elmondod neki, hogy ha legközelebb ezt teszi, akkor aznap nem játszhat a kedvenc játékával/vagy nem nézheti meg a kedvenc meséjét. És ha mégis felveszi a cipőt, akkor beteljesíted az ígéreted, nem engedsz belőle.


Visszakaffog :)

Ezt nem tudom, hogy érted. De 9 évesen már kiskamasznak számít, lehetséges, hogy ezeket tv-ből látta. Vagy a suliban hallja a nagyobbaktól.

2015. febr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!