Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aspergeres felnőttek, nálatok...

Aspergeres felnőttek, nálatok milyen tünetek vannak felnőttként? Mi az, ami másképpen működik?

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kényszeresség (súlyos) ,érzékenység a hangokra . Sokszor "rá kell pihennem" ,ha sokáig vagyok emberek közt,illetve szeretek egyedül lenni. Mondjuk ez nem tudom,hogy a betegségem miatt van-e .

A járásom mindenki szerint furcsa,esetlen .

Amin nagyon szivesen változtatnék,és folyamatosan próbálok is , mindent eltervezek fejben,sokszor percre (!) pontosan "kell" elkezdenem a szokásos teendőimet ( ezek minden nap ugyanúgy zajlanak,éveken keresztül) . Tudom,hogy ez rossz,sokmindenről lemaradtam már ezek miatt,amihez egyébként lett volna kedvem .


Nekem ez a kényszeresség az ami valóban probléma (az eszemmel tudom) ,egyébként úgy gondolom teljes életet élek .

2015. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja és nekem autizmusom van nem aspergerem,de tekintve,hogy nem mostanában (30+ ) éve állapították meg ,lehetséges ,hogy nem pontos . Engem csak enyhén érint,tudok beszélni , bár tény,hogy nem nagyon szeretek. Idegenek közt sokszor izgulok és nem tudom mit mondjak,de biztos mások is vannak így ezzel.


Üdv !

2015. febr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat! Érzelmekkel hogy állsz? Átéled őket, vagy csak a kifejezés nehézkes?

A környezeted tudja problémádat?

2015. febr. 22. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, a kisfiam 3,5 éves, most van folyamatban a diagnosztizálása, valószínűleg magasan funkcionáló autista (mivel Asperger diagnózist mostanában szüntették meg). Párkapcsolatot tudsz kialakítani, az mennyire működőképes hosszabb távon, mennyire tolerálja a partnered a furcsa szokásaidat (kisfiamnak is elég sok van, már ennyi idősen is mutatkozik enyhe kényszeresség, remélem felnőtt korára nem lesz súlyosabb)? Ha gyerekkorodban kiemelkedőbb értelmi képességed volt esetleg, az megmaradt a későbbiekben is, vagy egy idő után lelassult az értelmi fejlődés üteme és azonos lett a normál gyerekekével/illetve később felnőttekével? iskolai tanulmányok végzésében, illetve munkahely megtalálásában mennyire okozott akadályt az autizmus? Köszönöm, ha válaszolsz ezekre a kérdésekre, annyi mindenen izgulok, hogy vajon hogyan fog alakulni a kisfiam életében.
2015. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utsó én két felnőtt magasan funkcionáló autit ismerek csak, ezért tettem fel a kérdést, hogy mások hogy vannak. Mind a kettőnek van családja, az egyiknek 4 gyereke van! MInd a kettő felsőfokú végzettséggel rendelkezik, az egyik szakfordító, a másik egyetemi tanár. Furcsának furcsák, de abszolút szerethetőek.

Az a furcsa, hogy mindent mondani kell nekik, azt is, hogy éjfélkor illik befejezni a vendégségben már a focimeccset:))

A tanár ismerősömnek van egy nagyon egyedi stílusa és humora is. Vizsgázni szörnyű volt nála, mert a saját szempontjai szerint osztályzott, amit nem tudtunk kiismerni, de rengeteg hasznos kutatást végzett és végez is.

2015. febr. 23. 08:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első illetve második válaszadó vagyok,megpróbálok mindenre sorban válaszolni.


1.Érzelmeim vannak természetesen ! Ha az információim nem csalnak a pszicho illetve szociopaták akiknek nincsenek .


2. Párkapcsolat : ez nagyon sarkalatos pont nálam,volt már barátnőm,több is,de előbb utóbb mind meguntak (?) illetve nem tudtak elviselni. Elsősorban az a probléma,hogy nekem minimális igényem van a testi kapcsolatra (és az is javarészt csak a másik fél miatt ) . Tehát aszexuális vagyok . Bocsánat,de ha érdekel titeket leírom : van merevedésem,de abszolút nem hiányozna a szex,akkor sem,ha soha többé nem csinálhatnám. Ezt a nőknek nehéz elfogadni,és meg is értem . Régebben akartam családot,de mivel már látom,hogy hozzávetőleg nulla az esélyem erre,lemondtam róla. Pedig a külsőmmel nincsen gond! Nem látszik,hogy "fogyatékos" vagyok. Tudom valójában nem,de mások szemében ez annak minősül.

A másik probléma,hogy szeretek egyedül lenni. Ezt nem lehet hosszútávon megszokni egy nőnek,hogy nem mindig vele foglalkozom. Akkor sem ha szeretem,mert voltam már szerelmes és akkor sem tudtam megváltozni .


3. A munka számomra nem okoz problémát,ahogy az iskoláim elvégzése sem okozott ,én olyan területen dolgozom ahol a szaktudásra kíváncsiak,és nem érintkezek ügyfelekkel tehát az esetleges "bénaságom" semmit nem befolyásol .


4. Gyerekkoromban a memóriám nagyon jó volt,szerencsére ez megmaradt. A fotomemória eltűnt teljesen,pedig tisztán emlékszem,hogy 6-7 évesen csak ránéztem egy oldalra,és szó szerint vissza tudtam volna mondani az egészet :( OLvasni nagyon szeretek a mai napig . 3 éves koromtól olvastam,úgy,hogy senki nem tanított rá. A számok sosem érdekeltek,csodálkoztam is,hiszen a csapból is az folyik,hogy aki ebben a "kórságban" szenved,az imádja a számokat. Hát én nem .


Persze nem csak jó oldala volt gyerekkorban. Arra például határozottan emlékszem,hogy másodikos koromban sokszor azért nem válaszoltam,ha kérdeztek mert a kérdést magát sem értettem. Pedig akkor már 7 év körüli voltam. Valamint az éjszakai pisilésekkel voltak nagy gondjaim,sokáig -13 éves koromig sajnos .

Sokat bántottak általános iskolában ,mert nem mertem megszólalni . Valójában inkább nem tudtam mit mondjak . Nevettek rajtam,de én 13-14 évesen nem voltam agyilag ilyen szinten ,ezt csak jóval később értettem meg,hogy csúfoltak és gonoszkodtak velem.Fogyatékosnak és némának neveztek,meg még sok más,rondább jelzők.


Ennek hatására sokáig nem volt önbizalmam , a gimnáziumban már meg sme próbáltam másokkal beszélni ,féltem a kigúnyolástól.


Azért rossz tulajdonképpen,mert én szeretnék családot,de nem lehet. Sokszor arra gondolok ha értlemi fogyatékos is lennék,legalább nem fognám fel a helyzetem,és nem lenne ilyen rossz . Más hátrányát nem látom,tehát nem vagyok butább más embernél ,vannak érzelmeim,a tanulás nem okozott sosem gondot . És írásban eléggé jól ki tudom fejezni magam,mert van idő átgondolni a mondatokat .


Ha van még kérdésetek nagyon szívesen válaszolok !


üdv!

2015. febr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért ne vegyük már egy kalap alá az összes nőt. Inkább fogalmazzunk úgy, hogy a legtöbb embernek furcsa amit leírtál, mert nem ezt szokták meg. Ez nem nemtől függ. Én nem vagyok hivatalosan sem autista, sem aspergeres. Igaz régóta gyanítom, hogy valami tutira van bennem, de hát soha senki nem vett észre semmit, átmentem az egész tanítási rendszeren anélkül, hogy "lebuktam" volna, szóval nem tudom... Minden esetre amit a 2. pontban leírtál (meg úgy általában az egész, de nem akarok netdoktorkodni), szó szerint illik rám, sőt én nem lemondtam a családról, hanem egyáltalán soha nem is akartam! Én még nő is vagyok! :D
2015. febr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden kiesik a kezemből, kétszer kell megfognom a dolgokat. Nem veszem észre amit nem mondanak ki az emberek. Minden kimondott szót szó szerint értelmezek még akkor is, ha nem úgy értette az illető.
2015. febr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!