Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aspit nevelő szülők, mi a...

Aspit nevelő szülők, mi a tapasztalatotok, mi az esélye annak, hogy ha egyik gyereketek aspergeres a másik is az legyen, vagy esetleg súlyosabb autista?

Figyelt kérdés

Nagyobbik fiam nagyon enyhe aspergeres (5 éves, édes és a diagnózis ellenére világon semmi komoly probléma nincs vele), a kicsi fiúnk NT és terveztünk még egy babát, de nem szeretném kísérteni a sorsot, hogy egy súlyosan autista, esetleg értelmi fogyatékos kistesó legyen.


Apósom és férjem is hasonló típus, van egy-egy furcsaságuk, de a gyerek diagnózisa előtt sosem merült fel a környezetükben, hogy ilyen típusú probléma lenne náluk.

Tudom, a hivatalos statisztika szerint 6-8% az esélyünk, hogy ismét auti gyerekünk legyen.


Nektek mi a tapasztalatotok a családi halmozódásra?

Van olyan ahol egy picit problémás gyerkőc után egy súlyos auti babuci érkezett?

Válaszotokat előre is köszönöm.



2013. okt. 11. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Megvan az esélye, és ennek az ellenkezőjének is. De akkor is meglenne, ha nem lenne érintettség a családban.

Elég sok példát látok magam előtt, és ez annyi, de annyi tényezőn múlik, hogy ha auti lenne is, akkor hol helyezkedne el a spektrumon...

Pl. (konkrét példa), ha valamilyen károsodás éri terhesség alatt a babát, vagy születési sérült lesz, akkor az (esetleg enyhe) autizmus mellé még könnyen hozzáadódhat értelmi akadályozottság, ami súlyos mértékű autizmusban jelentkezik. De ez akkor is fennállna, ha nem lenne már érintett gyermeked!

Hogy mennyire "bejósolhatatlan", és rejtélyes ez az egész, azzal tudom leginkább érzékeltetni, hogy én tudok olyan egypetéjű ikerpárról (!), ahol az egyik gyermek típusos, nem beszélő autista, a másik pedig enyhén autisztikus (valószínűleg Aspergeres) volt - azért nem tudom pontosan, mert abban az időben még más volt a diagnosztika helyzete, aspikat nem is nagyon diagnosztizáltak.

Te is írod pl. az értelmi fogyatékosságot, holott - te is nyilván tisztában vagy vele - az égvilágon semmi köze az autizmushoz, mégis felmerült benned. Igen, mindig benne van a pakliban, hogy sérült gyermek születik. Lehet pl. mozgássérült, vak, siket is. Senki nem tudja garantálni előre, hogy milyen lesz! Sem neked, sem másnak, ahol nincs érintettség a családban.

2013. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a nagy lányom aspi,a két kisebb fiam teljesen átlag gyerek.

Szóval nem halmozódott a családban.

2013. okt. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Köszönöm a válaszokat

2013. okt. 13. 22:06
 4/4 anonim válasza:
édesapám aspi, az öcsém NT, de az ő egyik fia gyanús, hogy örökölte az asperger-t. A másik gyerek nem érintett. A legfurcsább, hogy az a gyerek az érintett amelyik külsőre nem az öcsémre hasonlít, hanem a mamájára akinek a családjában egyáltalán nem fordul elő érintettség. A szakirodalom azt írja, hogy a fiúknál gyakoribb az előfordulás.
2014. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!