Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyi idő elintézni az emelt...

Mennyi idő elintézni az emelt idejű gyest? Ami 10 éves koráig jár.

Figyelt kérdés
A teljes folyamatra gondolok.Most kezdtük el és most 2 hetet kell várni ,amíg a nevtantól megkapjuk a diagnózist,illetve továbbítják a papírokat a bizottságnak SNI elbírálásra.

2015. márc. 12. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
bocsi hogy nem tudok válaszolni a kérdésedre, de erre én is kiváncsi vagyok.
2015. márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mi a 3 fordulós vizsgálat után egyből kézhez kaptuk az orvosi papírt (pervazív fej.zav.), másnap elmentem a mákba, ott leadtam a papírt és a kitöltött gyes igénylő lapot, 30 nap lt ugye az elbírálás, következő hónapban már utaltak.

nektek akkor még kb 2 hónap, ha egyből intézel majd mindent.


és egyébként nem emelt idejű, hanem tartósan beteg gyes, ami csak akkor jár 10 éves koráig, ha minden évben meghosszabbítja az orvos, tehát minden évben új igénylés...

2015. márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Második.Mi az a három fordulós dolog?Egyébként nekünk is ugyan ezt a betegséget állapították meg a vadaskertben.Pénteken jöttünk haza,szerdán nevtan és most várunk.Illetve intézzük amire járnia kell majd.
2015. márc. 12. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor tudod ezt te is :) nekünk 3 fordulós szokott lenni, egy pszichiáter, egy hét múlva egy logopédus vizsgálja meg, következő héten pedig megcsinálják vele az autizmus és beszédértési tesztet, így 3 forduló. lehet a vadaskertben nem ez a menete, lényegtelen szerintem. viszont miért nem adtak ki orvosi papírt? miért kell a nevtant belekeverni? ez tényleg időhúzás, viszont igényléstől számítva 3 hónapig lehet visszamenőleg igényelni, persze az orvosi papír dátuma számít, de talán figyelembe veszik a vadaskert dátumát, ezt nem tudom, kérdezz rá!


arra figyelj, hogy jövőre ne akkor kérj időpontot mikor lejár a gyes, mert tényleg csak 1 évre adják ki a papírt, hanem 2-3 hónappal korábban kérd a felülvizsgálatot, így nem fog megszakadni. és persze az emelt csp-t is kérd, az is huszon párezer lesz :)

2015. márc. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdezőtől szeretném kérdezni hogy milyen volt a vadaskerti vizsgálat?Elég volt egy alkalom,nem kell majd befeküdni kivizsgálásra?És rögtön adtak papírt is?(Diagnózis)Mi hétfőn megyünk és már nagyon izgulok hogy mi lesz.

Köszönöm előre is a választ.

2015. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megkaptam az igazolásokat a Vadaskerttől.Bementem a kormányablakhoz és ott kitöltöttem a papírokat.Jan 1-ig visszamenőleg igényeltem az emelt családit.Tényleg gyors volt ez a része.
2015. márc. 21. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!