Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy neurológus kijelentheti...

Egy neurológus kijelentheti egy 9 hónapos babáról, hogy egészséges?

Figyelt kérdés
Babám elég nagy oxigénhiánnyal született és járnunk kellett 2 havonta ellenőrzésre a neurológiára, és 2 hetente dévényes tornászhoz is. A neurológus minden alkalommal elmondta, hogy teljesen rendben van minden a babámmal, mindent úgy csinál ahogy kell. A dévényes tornász 2 hónapig tornásztatta, mert kicsit feszes volt a nyaka, de később azt mondta néha ránéz, de nem tud már igazából mit tornáztatni rajta. 9 hónaposan voltunk a neurológusnál amikor azt mondta, hogy nem kell menjünk többet, volt a születésnél ami volt, de teljesen egészséges. Én ennek örülök nagyon nyilván, hogy ezt mondta, csak furcsállom, hogy többet nem kell menjünk. Tényleg 9 hónaposan ezt elhihetem, hogy minden rendben van vele? Eléggé félek azért még mindig...:(
2015. ápr. 4. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem úgy 10 éves korig bármi előjöhet... nekem a terhességgel volt problémám, valószínűleg ott lett valami gond a buksijában. időnként előjöttek gondok, majd kapott fejlesztést, majd egészségesnek mondták. aztán jött más... most gyúrunk az iskolára, épp most mondták az oviban, hogy valami gond van ezért megyünk a nevtanba. igaz már az iskolaérettségin átment, szóval nem is értem. valószínűleg megint jönnek a fejlesztések... és simán el tudom képzelni, hogy diszes lesz, mert ami most van, annak az előjele lehet a disz.

de ettől függetlenül egészséges, csak vannak nehézségei. szerintem ha szülésnél gond volt akkor te is számíthatsz ilyenekre, de természetesen ne legyen! de ettől függetlenül rendben lesz :) ha ezt mondják szakemberek akkor higgy nekik, csak figyelgesd, hogy ha valamiben nehézsége lenne akkor időben menjetek, mert nem mindegy, hogy korai fejlesztést kap vagy 10 évesen áll a suliban, hogy nem megy az olvasás (azért írtam ezt mert sajnos elég gyakori, hogy akkor derül ki :()

2015. ápr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen, tudom sajnos, hogy akár ilyen problémák előjöhetnek a későbbiekben, de én jelenleg úgy vagyok vele, hogy ennyi legyen a legnagyobb probléma, mert annyi minden sokkal- sokkal rosszabbat lehet olvasni, hallani. Persze egy írással, olvasás tanulással is nehéz megküzdeni és lehet akkor nagy gondnak éli meg az ember, de most én mégis ezt elenyésző problémának látom, már ha érted mire gondolok. Szóval egyrészről olyan jó azt hallani hogy a neurológus azt mondja, hogy teljesen egészséges, de folyamatosan ott van a félsz és nem tudom, ha később mentálisan súlyosabb problémája lenne, azt most látná-e a doki, zavaros annyira az egész.
2015. ápr. 5. 00:18
 3/4 anonim ***** válasza:
9 hónaposan a súlyos mentális elmaradást már ki lehet mutatni. Ha fejlődésneurológiai értelemben negítv, akkor sok mindent ki lehet zárni. Vannak persze olyan állapotok, melyek nem mutatnak még tünetet ennyi idős babánál.
2015. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan értelemben igen, hogy úgy tekinthetsz rá mostantól, mintha a szülés körüli zűr meg sem történt volna. Innentől nincs több "esélye" bármi idegrendszeri bajra, mint annak, aki minden gond nélkül született.

Minden jót, és sok örömet Nektek!

2015. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!