Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Unokaöcsémmel mit kezdhetek,...

Unokaöcsémmel mit kezdhetek, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés
7 éves és 4 éves unokaöcséimre vigyázok a nyáron, mert a szülők dolgoznak. Nekem is van két gyerekem, 6 és 3 évesek. A kisebbekkel semmi gond nincs egész nap, nagyon jól elvannak. De a nagy az valami katasztrófa. persze most tudtam meg az anyjától hogy nev.tan.ba járnak már 2 éve... Nem lehet lekötni csak gyurmázással hosszabb ideig. Olyan kis zsarnok. Állandóan sír valaki ha ő a közelükben van. Leszaggatta a függönyömet karnisostul mindenestül, a lányom kis bizsujait féltett kis kincsecskéit elszaggatta, a babák ruháit eltépi. Adtam nekik nasit egy tálba pufit, azt játék kalapáccsal apró porrá zúzta hogy így ossza ki a többinek az adagot. Az anyja azt mondja hogy csak akaratos meg vezető egyéniség.. de én ezt másképp látom. Nagyjából tudom kezelni, de egy egy dologért kb 6-7szer kell rászólnom azért hogy ne tegye. Pl szóltam hogy ne ugráljon az ágyon, mert rálóg az ágyra a függöny az ablak előtt, és mondtam mondtam mondtam egymás után sokszor türelmesen hogy ne ugráljon mert rálép és leszakad a függöny.... hát ez háromszor ismétlődött meg mire tényleg leszakadt...Nincs benne tisztelet sem mások, sem mások holmijai iránt. Ha vmelyik játszik vmivel tuti odamegy és elveszi tőle... Meg nem adja oda meg neki kell minden, a legnagyobb gyurma, a legszebb gyurma... Az én gyerekeimmel szoktunk könyvtárba járni és tudják hogy a könyvtári( de az összes többire is) könyvekre vigyázni kell. Jön ez a gyerek, lekapja a polcról, szólok neki hogy szépen nézegesse mert könyvtári könyv, erre kitépett egy lapot. Olyan kicsit mint akiben mindig kukacok mászkálnak! Nem tud nyugton lenni. Mikor a függönyletépős dolog volt pont megjött az anyja és hallotta hogy kiabálok a gyerekkel, de össz-vissz annyit tett hogy bocsánatot kéretett a gyerkőccel. Nem szidta le, nem mondta h enyje mit csináltál, semmi. És még tőlem kérdezte hogy mit lehetne kezdeni vele hogy ilyen. Hosszú lesz a nyár és félek az idegeim rövidülni fognak mellette. Hogyan lehetne kezelni, vagy mit lehetne mondani az anyjának. A nev.tan ennyit ér hogy évek óta járnak és nem változott semmi....?

2014. jún. 20. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ebből egy szimpla viselkedésproblémás neveletlen elkényeztetett gyerek jön le. Lehet, hogy csúnyán hangzik, de nincs ott az anyja napközben, te vagy az úr. Ne könyörögj, kérleld, szólj rá 50x, szigoríts! Ha nem hallgat megfogod a kezét, leülteted egy székre majd felállhat, ha tud viselkedni. Ha rombolja a játékot átküldöd egy másik helyiségbe és a többi. Legyél vele következetes, a te házad, a te értékeid, a te családod, ne hagyd, hogy egy tak*nyos kölyök tönkretegye.
2014. jún. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt is teszem általában. Csak mindig az jut eszembe hogy majd úgy megy haza hogy otthon azt mondja hogy rossz itt mert egész nap vele veszekszek. de tényleg így van. Volt már hogy úgy húztam el a fülénél fogva hogy na most ezt fejezze be... sokszor kiröhögi a saját anyját ha rászól. Jah és mikor megjött az anyja és bent beszélgettem vele, addig a gyerek kint az udvaron egy követ teniszütővel jól megküldte pont az ablaknak. Hál istennek nem tört ki az üveg, az anyja nem szólt semmit. Én mentem ki leszidni ogy mégis mit képzel magáról! Az anyja ki sem jött... De az a kiakasztó hogy a másik három gyereknek ilyen eszébe sem jutna. Ez a gyerek meg olyan mintha pont arra lenne beprogramozva hogy rosszat csináljon. És ezek már rég nem édes kis gyerekcsínyek! Mi lesz vele így az iskolában?
2014. jún. 20. 07:35
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
anyukának meg kell értenie h muszáj leszidnod,hisz te vigyázol az ő gyerekére,be kell tartania a szzabályokat.szerintem ő már belefáradz.nem kap esetleg sok édességet?valahol olvastam,h valamire allergiás volt a gyerek és mikor az megszűnt,a viselkedése is nagyban javult.
2014. jún. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az anyja belefáradt. Minek szóljon rá, ha úgysincs semmi értelme? Ezzel persze nem segít, de sajnos meg tudom érteni.

Az idegeid rövidülni fognak, de muszáj következesnek lenned. Próbálj ne harcolni vele, inkább a furcsa dolgaira építeni, több olyan játékot, mozgást vinni a napjaikba, amivel elvan, lefárad tőle. De igenis, a te házad, a ti szokásaitok, próbáljon alkalmazkodni!

Ha szeret gyurmázni, akkor esetleg segítene neked a konyhában pepecselni? Szerintem a hús klopfolást imádná! Vagy a habos vízben mosogatást, persze szigorúan műanyag poharakkal, esetleg kanalakkal. Trambulin vagy egy matrac a földön, amin ugrálhatna?

A nevelési tanácsadóban mit mondtak? Mit csinálnak ott vele?

Én nem hiszek abban, hogy egy gyerek direkt rossz akarna lenni. Valami nem oké vele és az sajnos így jön ki. Keres bizonyos ingereket, másokat meg kerül, gondolom.

Kevesebb cukor, tej, glutén sokat segíthet, esetleg tényleg kivizsgáltatni, hogy van-e ilyen érzékenysége, valóban okozhat problémát.

2014. jún. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Allergia teszten már voltak, ott elméletileg nem találtak semmit sem. Trambulinja az van otthon is, szereti is használni. Kérdeztem az anyjától hogy mivel szokta sakkban tartani, ha nagyon elvetemül, azt mondta h egyedül a számítógépet tudja eltiltani ha netán nagyon felforrósodik a helyzet. Az érdekesség hogy van két keresztlányom, testvérem gyerekei. Ott a nagyobbik hasonló viselkedéssel bír, és ő is szintén duci. Ő is mindig kötekedik, gúnyolódik, ő rá is azt lehetne mondani hogy nem túl kedves ember. Pedig ő már 10 éves, szóval ennyi idősen lehetne annyi esze hogy megérti hogy nem bántunk másokat. Lehet hogy tényleg valami allergiával kapcsolatos dolog lehet? Vagy mindkettőjük étkezésében van valami közös ami miatt ilyenek? Egyébként ők nem ismerik egymást csak futólag, mert másik városban laknak.
2014. jún. 23. 07:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezt a problémát nem neked KELL megoldani, de sajnos most te vagy az elszenvedője, a családoddal együtt. De szerintem a gyereknek se jó így, továbbra se hiszek abban, hogy egy hét éves direkt rossz akarna lenni.

Létezik olyan is, hogy ételintolerancia, ennek a tünetei sokkal rejtettebbek, az allergia rögtön megmutatkozik.

Tegnap voltam a 3 és fél éves fiammal neurológusnál, aki pszichológushoz küldött minket tovább, mert már most látszik, hogy szociálisan elmaradt a gyerekem. Kezdettől fogva ilyen és ez nem normális! Ezért kérdeztem, hogy a nevelési tanácsadóban mit csinálnak vele? Hogyan próbálnak segíteni neki és a családnak? Tényleg érdekel, mert ha nem kupálódik ki a fiam, akkor ő is ilyen lesz:-((

2014. jún. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

1. Büntesd. A többieknek adj cukorkát, csak neki ne, vagy valami. Ha eldurvul a helyzet vágd pofon. Vagy rámolj ki minden cuccot egy szobából, és zárd be oda, hogy ki se tudjon menni. Vagy barikádozd el a sarokot.


2. Közöld az anyjával, hogy a gyereke mit csinál, persze vedd fel videóra, hogy lássa tényleg igaz amit mondasz!

2014. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az anyja pontosan t udja hogy milyen a fia, csak úgy szépen megpróbál tudomást sem venni róla. Olyan mint aki elfogadta hogy ilyen és változtatni sem akar rajta. Persze mikor jött és mondtam neki hogy miket csinált itt nálunk, akkor azért úgy látszott hogy szívesen megnyílna és elmondaná hogy mi minden van, de valahogy tartja magát azért hogy ne tartsák őt ezért rossz szülőnek, hogy nem tudja kordában tartani a gyerekét.
2014. júl. 4. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!