Ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés
Lassan 20 hónapos lesz a kisfiam. A nagyanyja havonta jön hétvégére, de nem akar vele egy légtérben maradni, ha én nem vagyok ott. nagy hiszti rohamokat rendez bújik hozzám. Amúgy meg nagyon jól elvan akármit meg tudok csinálni mellette, de ha itt van a mama még a wc-re is úgy követ, hogy közben sír.Amúgy mindenkivel elvan, mindenkit szeret, csak a mamát nem. Másnak volt már ilyen problémája?
2010. febr. 22. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kedvelhetünk egyformán mindenkit. Valamiért a nagyit nehezebben fogadja el.

Nem erőltetném, hogy a közelében legyen, majd magától megoldódik a dolog, sok türelemmel és szeretettel.

Lehet, hogy valamikor megijedt és a nagyihoz köti, vagy ilyesmi.

2010. febr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom ugyanígy volt a nővéremmel!:(Eleinte az ajándékokat sem fogadta el Tőle...Végül-lehet nincs összefüggésben- amikor nővérem nem festette tovább feketére a haját, hanem maradt az eredeti világos hajszíne, megbarátkozott Vele!:)

2010. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igazából érdekes szaga van én is alig tudom elviselni, főleg így terhesen. Ez lehet zavarja a gyereket is. Igazából már mióta megszületett ez van. Én se szeretem amúgy, de hát ezt a gyerek még nem érti meg szerintem.
2010. febr. 22. 18:06
 4/10 A kérdező kommentje:
én se erőltetem, hogy itt legyen, de hát a férjem anyja, nem tilthatom el tőle. Bár már mondtam, hogy ez így nem lesz jó, főleg, hogy 1-2 hét és itt a kistesó.Mit csinálok ha itt van és mind a két gyerek üvölt,a nagy meg még földhöz is vágja magát???
2010. febr. 22. 18:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi ugyan igy vagyunk az anyossal. A 4 éves fiam mindenkit szeret általában, de neki még ha simogatni akarja elöki a kezét. Én sem szeretem az anyost hisz mindig kritizál. Szerintem érzi a gyerek. Ja és a páromnak van 2 nagy gyereke és ök sem szeretik. Ök programot csinálnak vagy sürgöss "tanulni való" van ha jön. Tehát azt hiszem ez nem változik.
2010. febr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
utolsó hozzászóló: és mondja is már, hogy nem szereti ha ott van?és te se tudsz akkor csinálni semmit, mert a fiad nem engedi, hogy elmenj a közeléből? nálunk hiába van ott akkor az apja nem érdekli teljesen bekattan. Még soha nem láttam olyannak, mint mikor itt van.
2010. febr. 22. 21:54
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyerek azért sír ilyenkor, mert érzi, hogy te se szereted a mamát. Iszonyú jó radaruk van, mindent megéreznek és átvesznek. Gondolj csak bele, ha idegesebb, feszültebb vagy, akkor mintha a gyerek is tiszta hiszti, nyekerge lenne, nem? Ugyanez van ilyenkor is. Te feszült vagy (mit keres már megint itt, jaj, a gyerek is miatta sír stb), ő érzi, és még inkább rákezd. Ördögi kör. A megoldás kulcsa nálad van. Én se rajongok anyósért, de már kezdek megbékélni (úgyis az van amit a gyerekem akar, nem az amit a mama), így sokkal jobban elvannak. Próbálj megnyugodni, gondolj arra, h de jó,h jött, legalább tudsz főzni, olvasni, netezni stb, és mindjárt megy is. Játszatok hármasban és egyre többször hagyd őket kettesben. Ha a fiad érzi, hogy minden ok, akkor ő is megnyugszik.
2010. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsó válaszolónakk igaza van,. nálunk is ez volt, én terelgettem őket egymáshoz, és már sokkal jobb a helyzet.
2010. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Babát várok, lassan 28 hetes a pocaklakóm, de már előre félek ettől a mamás dologtól. Nem nagyon szeretem az anyósomat, elvagyok vele, de szinte vibrálok, ha a közelemben van. A kiskutyám ezt megérzi, morog rá, eddig 2x tudta a 6 év alatt megsimogatni a kutyát, akkor is csak ha olyan kaját adott neki. Egy gyerek sokkal érzékenyebb, ráadásul ott nem mondhatod/mondhatom azt és nem is fogom, hogy á, dilis, nem kell vele foglalkozni...


Írta egyik válaszoló, hogy ő maga terelgette egymáshoz őket. Na én még terelgetni se szeretném, anyósom iszik, olyankor billeg és büdös és...

2010. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

18,38 vagyok

Nem enged sehova, söt engem is huz, hogy ne legyek ott ahol az anyos. Nem beszél vele, csak elöki a kezét ha felé nyul. Nem tudom, hogy lehetne változtatni, mert szerintem ö sem akar. Nem unokázni jár hozzánk hanem szerintem kémkedni, kioktatni.

2010. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!