Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetek még gyógypedagógus,...

Lehetek még gyógypedagógus, ha lelki betegség (családi okokból kifolyólag) miatt fel kellett keresnem pszichiátert és gyógyszert kellett szednem, Vagy elutasítanak?

Figyelt kérdés
van egy testvérem, aki mozgássérült és így minden sokkal nehezebb neki, de rengeteget tanultam tőle kitartásról, a negatív dolgok átértékeléséről, poziítv szemléletről. December óta munkanélküli vagyok, és egyre inkább tönkretesz, leépít ez a hasztalanság. Sosem volt számomra könnyű idegen emberekkel kommunikálni (mert kb 15 fokkal kancsalítok az egyik szememmel) Sok helyre jelentkeztem (kereskedelmi és adminisztratív munkákra), de az állásinterjúkon mutatott bizonytalanság miatt nem sikerült bejutnom. Azt hiszem, gyógypedagógusként hasznos lehetnék, és nem érezném ennyire nullának magam mint most. Véleményeket, javaslatokat várok. Ha van esetleg más munka, ami nekem való lenne, szívesen veszem az ötleteket.

2015. máj. 12. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ez így még kevés info.

Amiket írtál, az alapján lehetnél jó gyógypedagógus, ha szereted a munkádat és szívvel-lélekkel csinálod. És nem arra használod tudat alatt, hogy kompenzáld a nehézségeidet.

A gyóygpedagógiának vannak ágai, ami a mozgás fejlesztésével kapcsolatos.

Önismereti célból azonban nem ártana ezzel párhuzamosan pszichológushoz fordulni. A lelki betegség, a bizonytalanság és önmagad megerősítése céljából.

Én pszichológus vagyok és nekünk bizony kötelező x óra önismeret. És megnyugtatásul Van kollegám, akinek egyáltalán nincsen könnyű élete... mégis az egyik legjobb közülünk:)

2015. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, kérdező!

Lelki betegség, gyógyszeres kezelés a múltban, ez nem kizáró ok. Hidd el, imndenki életében vannak súlyos problémák. :)


De! Ha csak azért akarsz valakinek segíteni, hogy a saját problémáid elfedd, azokról megfeledkezz, akkor inkább másik szakma után nézegess. Fogyatékos gyerekekkel foglalkozni szép, de nagyon kemény hivatás. Rengeteg köztük a magatartászavaros, erőszakos, vagy az elutasító. Gondold végig, lelkileg ki tudnád-e bírni a szakmát.

Ha igen, sok sikert!!! :))

2015. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem se legyél gyógypedagógus. Én fogyatékos vagyok és az ilyet "vakok közt a félszemű a király" effektusnak hívom. Van 1-2 ember aki csak azért választja a szakmát, hogy valahol átlagosként kitűnhessen, mert más területen nem tud érvényesülni és akkor elszáll magától. Neked kéne meggyógyítani őket és nem nekik kell gyógyhatással lenniük a lelkedre.
2015. máj. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ el tudod-e fogadni, hogy ott neked kell segíteni és nem rajtad fognak segíteni. Amúgy nem könnyű szakma. Én még nem vagyok gyógypedagógus, csak leszek, de ilyen gyerekekkel foglalkozom. Nehéz. És ott van még a képzés: 4 éves a gyógypedagógus képzés. Végig tudnád csinálni? Gondold végig.
2015. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszolóval értek egyet. Bár én magam nem vagyok érintett, de foglalkozom fogyatékos gyerekekkel (mozgásszervi, hallás, mentális, értelmi) és van egy autista saját gyerekem is. Ezt a pályát az válassza, aki a 100 %-ot adja önmagából anélkül, hogy bármit is várna cserébe. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem kapsz majd semmit, mert a fogyatékos gyerekek adnak érzelmileg a legtöbbet, de rajtuk akkor tudsz maximálisan segíteni, ha te lelkileg stabil vagy.
2015. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!