Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 17 éves lányom nem akarja...

A 17 éves lányom nem akarja elfogadni a gerincferdülés betegségét mit csináljak? Rám nem hallgat. (részletek lenn)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 17 éves lányom, akinek gerincferdülése van. Járatom gyógytornára, magántornász is jön, csináltattunk "fűzőt" is....stb, de egyszerűen nem akarja felfogni a betegségét. Ha nem mondom neki hogy tornázzon vagy hordja a fűzőt, akkor magától esze ágába se lenne. Most volt lehetőség 1 hetes, bennalvós gyógytornára, de ment állandóan a hiszti, haza akar jönni onnan. Hiába mondom hogy az ő érdeke, azt mondja nem érdekli... Mit csináljak, és Ő miért csinálja ezt?

2013. júl. 15. 14:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Gyerek még nagyon, azért nem fogja fel a betegsége súlyát
2013. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Néha a szembesítés a legjobb, még akkor is ha a példa eltúlzott. Ha az ortopéd orvos rendes és lehet vele beszélni, próbáld megbeszélni, hogy mutasson neki súlyos gerincferdültet, esetleg "élőben" ne csak fényképről. Nem tudom milyen mértékű a ferdülés, milyen a prognozisa, de mindenképp észhez kell téríteni. Tapasztalat hogy számos esetben csak ez a módszer a jó.
2013. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Igen tudom hogy abban a korban van, de az orvos szerint 18 éves koráig helyre lehetne hozni ezt, és mindenképp félünk és kerülni akarjuk a műtétet, mivel nem hallottam sok jót róla... Mindig próbálom emggyőzni ,még gyógytornára is eljárok vele mert egyedül nem menne, deez így kicsit sok már amilyen hisztiket levág... 17 éves és nem 3... Pszichológuson gondolkoztam hátha ő tudna segíteni neki, vagy az rossz ötlet?
2013. júl. 15. 14:31
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz ötlet csak itt az idő tényező ami nem mindegy, mire a pszichológus áttörést ér el, lehet már kicsúsztok az időből.

A gyógytornász miért nem tud hatni rá?

2013. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nos ez jó kérdés. Többször modnta már neki a gyógytornász is, de hiába... Egyik fülén be, másikon ki. Mondjuk lehet közrejátszik az, hogy volt a közelmúltban egy vállás is... És így egyedül sajnos kevés vagyok.... Midnig csak én mondom neki hogy fontos fontos fontos, de a végén még (számára) az jön le, hogy én vagyok a rossz.
2013. júl. 15. 15:01
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Mennyire súlyos? (fokban) Mert nagyon nem mindegy. Mikor tini voltam nekem is volt gerincferdülésem, még mindig van, csak nem foglalkozom vele. Az ortopédus mindig odavolt, hogy kell a gyógytorna meg gyógyúszás meg fűző, meg minden. Fűzőt mondtam, hogy ne is készítsenek, mert úgysem fogom felvenni egyszer sem, gyógyúszás kizárt, gyógytornára eljárogattam jó ritkán. Semmit nem romlott a gerincem, (objektív mérés támasztja alá) semmi panaszom nincs. Simán lehet, hogy elege van a dologból, és ezért utálja az egészet. Lehet, hogy ha nem erőltetnéd ennyire a gyógytornát és fűzőt, hanem adnál neki egy kis nyugi időt, mondjuk, hogy csak úgy ússzon, hátha azt élvezné és nem állna ellen. De 17 évesen nem hiszem, hogy jókedvéből majd fűzőt fog hordani.
2013. júl. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Az már nagyon nagy baj,ha nem fogadja el.

Volt korábban valamilyen műtétje?

2013. júl. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat, akkor énis válaszolok párra:


- Nem volt műtétje de kiskora óta fél a kórháztól.


- A ferdülés S alakú...


- Nem nagyon retten el, még a műtéttől sem, akkor 1 képtől el fog?

2013. júl. 15. 20:20
 9/17 anonim válasza:
100%

Szerintem ne aggódj. Ha eldöntötte, hogy nem veszi fel akkor csak arra fog emlékezni az egészből, hogy milyen pocsék is volt az.

nekem 2 éve diagnosztizálták a gerincferdülésem. akkor volt 30°os. amire megkaptam a fűzőt, 36°os lett. én rendesen tornáztam és hordtam a fűzőt éjjel-nappal (torna közben is). 1 év alatt gyógyult a hátam több mint 10°ot. utána az orvos közölte, hogy már nem fog javulni a hátam mert megáltam a növésben

most ott tartok, hogy minden második nap tornázom és heti egyszer úszom és a hátam megint egyre csak romlik. megint több mint 30° és 2-3 éven belül tervezek egy hátműtétet ( ezt még nem tudom hogy mondjam meg a szüleimnek de amit szeretnék azt úgy is elérem.)

sok sikert és kitartást

17L

ui.: ágyéki scoliosisom van

2013. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Igen,sajnos nagyon gyerek még.Én 15 éves vagyok,öt műtétem volt idáig.Nem gerincferdülés,de súlyos esetek.Tehát én már megszoktam a kórházat és a szenvedést.Próbálj neki az én esetemről beszélni,mennyire rossz lenne az neki,amit én is átélek/átéltem.Írok privibe,ha szükséges.
2013. júl. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!