Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek ez autisztikus?

Szerintetek ez autisztikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szerintetek autisztikus tünet ha a 2éves Gyerek ahogy kimegyünk az udvarra rögtön biciklivel akar menni (felnőtt bicikli gyerek üléssel) és ha mentem vele egy kört csak azután hajlandó játszani az udvarba.

Szerintetek ez autisztikus?

Ritkán ha olyanja van akkor nem akar menni de a legtöbbször igen.

Ha pl 3x megyek ki vele akkor 3x kell vele menni .

Szerintetek?



2015. máj. 27. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez így önmagában édeskevés egy autizmushoz. Vannak más megrögzött szokásai is, pl vacsi csak fürdés után, piros pólóhoz csak nemtomilyen nadrág, a pohár csak a csíkig lehet vízzel, csak a zöld csíkos buszra szállhatunk fel vagy akármi?
2015. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne autisztikus?

Semmi baja nincs, csak biciklizni akar, ennyi.

Fiamnak egy ideig az volt a mániája, hogy ha kimentünk az udvarra, felült az apja biciklijére, ami ott állt a garázsban, ücsörgött rajta kicsit és ment játszani. Nem lett autista.

Nem kéne mindenből erre következtetni, hogy valami baja van!

2015. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem más megrögzött szokása nincsen csak ez az egy
2015. máj. 27. 11:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Jézusom, miért lenne ez "autisztikus"???

Egyszerűen szeret biciklizni, és kialakította ezt a szokást.

2015. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nemtudom csak furcsa volt hogy Ennyire ragaszkodik ehhez a szokáshoz.

Hozzám is ragaszkodik nagyon,olyan szinten hogy pl más ne hintáztassa csak én.Szóval hozzám is túlzottan ragaszkodik.tudom ez bizonyos mértékig normális de Ennyire?

2015. máj. 27. 11:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan már... Ebben a korban nagyon rá tudnak kattani valamire, ami tetszik nekik. Kétévesen meg kihez ragaszkodjon, ha nem az anyjához? A fiam 4,5 éves, és még mindig csak én csinálhatok bizonyos dolgokat, hiába imádja az apját is, ha ott vagyok, csak én adhatom rá a cipőt pl., vagy én öltöztethetem (amúgy tud magától, de szeret babát játszani nekem :)) Az autizmus azért ennél jóval "súlyosabb".
2015. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a tünet sem nem zárja ki, sem nem erősíti meg az autizmust. Az autizmus egy komplex fejlődési zavar, 3 terület érintettségével. Nem lehet kiragadott tünetekkel diagnosztizálni. Ha aggódsz, akkor vidd el autizmust diagnosztizáló helyre.
2015. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!