Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hol tudom a szakember segítség...

Hol tudom a szakember segítségét kérni?

Figyelt kérdés
Vadaskertben mondták,hogy szüksége van a fiamnak a következőkre: autizmus specifikus személy,logopédus.Nekem kell keresni,vagy kijelöl valaki valakiket?

2015. márc. 21. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Óvódás vagy iskolás? Kapott a Vadaskertben valamilyen diagnózist? (Mit?) Nagy valószínűséggel (a kérdésed alapján) a gyereked megkapja az SNI diagnózist Szakértői Bizottságban, ők kijelölnek egy intézményt (ha már intézménybe jár, és adnak befogadó nyilatkozatot, akkor azt), és az óvoda/iskola jelzi az EGYMI-nek, hogy kérnek utazó gyógypedagógus, logopédust, hacsak helyben nincs ilyen szakember (kicsi a valószínűsége).

Ha nincs Szakértői Bizottság által kapott szakvéleményetek az SNI-ről, akkor nem tudnak neki kérni megfelelő szakembert.

2015. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még hátra van a szakértői bizottság,de már tudom a diagnózist.Kérdés,hogy megkapja-e az SNI státuszt,de szerintem megkapja.Óvódás és attól félek másik ovit fognak kijelölni.Hordanám én a másik oviba,de oda járatni nem szeretném.Nagyon kiborítaná az a változás.Nagycsoportos.
2015. márc. 21. 22:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha autizmust megkapja, az automatikusan SNI. Ha az óvodának nincsen benne az alapító okiratában ez, akkor nem tudnak autizmusban jártas szakembert ott kijelölni. Az is lehet, hogy az ovi utólag módosítja az alapító okoratot. (ha szuper a kapcsolat volt már, hogy megtették)

Mivel nagycsoportos és autista, semmiképpen nem javasolt az intézmény váltása, ha a helyén már beilleszkedett. Ebben az estben az a megoldás, ha az ovinak nem adod le a papírt (de tudnak róla) és járatod magán úton fejlesztésre 1 évig. Vagy a nevelési tanácsadóban kerestek olyan gyógypedagógust, aki járatos ebben a terápiában. Oda meg elmentek ovi után.

Azt tudni kell, hogy legalább heti 3 óra fejlesztés kell minimum.

2015. márc. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!