Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy ne feljen a...

Mit tegyek hogy ne feljen a kicsi?

Figyelt kérdés
Kislanyom 18 honapos es fel a tobbi kisgyerektol. Rendszeresen jarunk babas foglalkoztatasra, eleinte sirdogalt es leginkabb csak az olemben ult, ezt mara mar atveszeltuk, sokkal jobb a helyzet, nem sir, szepen elvan, jatszik, es annyira mar nem zavarjak masok. De pl ma is mikor mentunk a jatszoterre baratnom kislanya amimt megkkozelitette mar sirva szaladt hozzam. Illetve mikor eszegette a kis gyumolcset, a masik kislany visitott es kislanyom ismet sirva bujt. Az lehetseges hogy amiatt a kislany miatt fel mas gyerekektol is? Mert tobbszor is eloforbult hogy szepen elvoltak mind a ketten a maguk kis vilagaban, (meg ugye meg ilyen idosen meg nem ugy jatszanak egymassal) es baratnom kicsije, csak ugy mert valami nem sierult neki elkezdett visitani, emiatt az en kicsim megilyedt es sirt. Mikor mar megint kezdtek megszokni egymast, ismet uez tortent. Ehetseges hogy az iyen rossz elmenyek miatt fel? Ezt leszamitva nagyon okos, es ertelmes a kicsim. Soha sem kell "kiabalni" ra. (Baratnom sokat ordibal az ovevel). Szepen eljatszik egyedul is de velunk is ugyan ugy. Csak ez a felosseg... Van tippetek mit tehetek? (Bocsi de nincs ekezetem)

2015. jún. 10. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Majd kinövi. Ha fél a többi gyerektől, akkor ne erőltesd, hogy a közelükbe menjen, hagyd hogy bújjon!
2015. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem simán lehet, hogy a kis társától ijedt meg, mert kiszámíthatatlan a viselkedése. De olvasd el az alábbi írást, lehet, hogy ráismersz a problémátokra:

[link]


Ez a cikk is említ egy dolgot, ami persze nem biztos, hogy igaz a kislányodra, de azért érdemes tudni róla. Mivel nem vagyunk egyformák, vannak olyan emberek, akik sokkal érzékenyebben reagálnak a külső ingerekre, mint mások. Nekem a gyerekem viselkedésének figyelése, annak okainak kutatása révén sikerült rájönnöm, hogy én is ilyen vagyok. Leegyszerűsítve arról van szó, hogy sokkal inkább figyel az ember a részletekre, nem siklik el felettük, és a több információ miatt könnyebben ingerelhető, illetve gyorsabban kifárad. Az ilyen, ún. szuperérzékeny gyerekek nem szeretik a zsivajt, a tömeget, a hangos dolgokat, nehezebben szokják meg az új helyzeteket. Egy-egy nyüzsgőbb esemény után szükségük van az egyedüllétre, amikor feldolgozzák, kipihenik az őket ért ingereket.

Ez nem egy kóros állapot, nem „betegség”. Ugyanúgy, ahogy gyerekben és felnőttben is vannak olyanok, akik folyton pörögnek, rohannak, nem bírnak leállni, vannak akik az ellentétes póluson helyezkednek el.

Azért írom csak ezt, mert nekem eleinte nagyon rosszul esett, hogy a gyerekem nem szereti a csiribiri táncházat és társait, nem értettem, miért van, hogy mások vígan ropják ott. Később jöttem csak rá, hogy nem várható el minden gyerektől ugyanaz – ahogy én sem rajongok a tömegrendezvényekért, úgy egy gyereknek is lehet sok valami vagy valaki.

2015. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket. Remelem tenyleg hamar tulesunk ezen. Amugy tenyleg nagyon jo kislany. Vegul is ez az egy kellemetlenseg van. Majd csak elmulik... 😊
2015. júl. 5. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!