Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan segíthetném a 8 éves...

Hogyan segíthetném a 8 éves kisfiamat?

Figyelt kérdés
Kicsi korától sokkal több energia kell a neveléséhez, mint egy "átlagos" gyerekhez, de én már egész jól tudom őt kezelni. Viszont iskolába került, elvégezte az első osztályt és tudom, hogy segítenem kell neki. Az önbizalmát elvették, rossz gyereknek van kikiáltva.Megkezdődött a nyári szünet és azon gondolkodom, hogy maradjon-e vagy vigyem másik suliba.Azt is tudom, hogy ott is ugyanez lenne, csöbörből, vödörbe. Az osztálytársai is már kiközösítették, kinevetik, bohócnak csúfolják. Mindig fekete pontokat kap a magatartására, mert zavarja az órát, a széken hintázik.Szünetben néha verekszik. A két tanítónéni sokat panaszkodik rá, már kiültették külön padba is, állítólag nem akar senki a kisfiam mellé ülni. Ti mit tennétek?

2015. jún. 22. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Elso korben megprobalnam megnevelni, es megtanitani vele hogy hogyan kell az iskolaban viselkedni, ha eddig meg nem sikerult.


Es abbahagynam a tanarok es az iskola hibaztatasat. Nem veluk van gond...

2015. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pedagógiai szakszolgálat/Nevelési tanácsadó, már elvesztettem a fonalat hogy épp hogy hívják. Nálunk nagyon értik a dolgukat.
2015. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
pofozd fel azt mondd neki,hogy viselkedjen úgy ahogy a többiek,ne legyen bolond mer az k...a idegesítő
2015. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvinném nevelési tanácsadóba, és ha van valamilyen diagnosztizálható problémája, pl. hiperaktivitás keresnék egy olyan iskolát, ahol tudnak foglalkozni ezzel a problémával, esetleg van erre képzett pedagógus.

De már az is segítene ha több hasonló gyerek társaságában lenne, könnyebben el tudná fogadni saját magát, ha látná, hogy mással is előfordul.

2015. jún. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Első és harmadik...titeket kéne felpofozni. Minek irtok kommentet ha semmi tapasztalatotok nincs. Majd megtudnátok milyen is egy ilyen kisgyermeket nevelni, mennyire nehéz...én saját bőrömön tapasztalom, bár ő már 12 éves. Kedves kérdező, tudom ismerem a problémát. Én elvittem a kisfiamat másik iskolába , ahol elfogadták, ahol befogadták, ahol nem úgy kezelik mint egy csodabogár kis bolondot. Nagyon sokat beszélgettem vele, nagyon türelmes próbáltam vele lenni. Sokszor elfogyott nekem is a türelmem, de mindig beláttam hogy ő nem akar ilyen lenni, ő ilyen. Ő maga megmondja hogy nem akarok ilyen lenni de ilyen vagyok, ne haragudj rám anya. Azt mondta kisebbnek is, anya én nem akarok rossz lenni, de nem tudom hogy legye jó. Ő is zavarta az órát, hintázott, beszélt, énekelt. Mára már nem csinálja, nagyon elvétve van vele nagyobb magatartási probléma. Hordtam őt gyermekpszichológushoz, szerintem sokat segített. Szeretet, türelem, pszichológus, elfogadó tanárok, gyerekek....ezek segítenek. Nagyon nehéz én tudom, végigjártam és járom ezt az utat.
2015. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat azt elfelejtettem hogy megállapították hogy figyelemzavaros, és mivel nem tud sokáig figyelni, mással tölti el úgymond az idejét...elveszti egy idő után a fonalat az órán is és utána már nem tudja miről van szó, elfárad a figyelme. Ezért "szórakoztatja" úgymond magát.
2015. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó Válaszoló! Szinte mindenben ilyen az én fiam is, ahogyan Te leírtad.Vele a legtöbb gond akkor van az iskolában,amikor szabad foglalkozás van. Már így volt ez az oviban is.Olyankor nem tud magával mit kezdeni,bosszant más gyerekeket, direkt idegesíti őket.Először azt hittem túlmozgásos,kisebb korában állandó mozgásban volt,de mára már inkább lusta.Az iskola nagyon merev,náluk a nevelést a büntetés jelenti.És látom,hogy ezzel nem érnek el semmit a fiamnál,sőt...
2015. júl. 6. 18:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a probléma a kisfiamnál amit te írsz,csak ő 7 éves,most végeztük az első osztályt.Pont ugyanezen töröm én is a fejem,mint te "iskola ügyben".Az iskola ahová járunk nem tűri a legapróbb fegyelmezetlenséget sem. Ha van kedved írj nekem privátban ;).
2015. júl. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen rossz a viszony az iskolával, akkor én gondolkodnék a váltáson. Most, nyári szünetben a legegyszerűbb, mert nem év közepén kerül be egy új közösségbe.

A fiadnak is sokkal jobb lesz, mert ha itt hagyod, előbb-utóbb eléri azt a szintet, hogy tüneteket produkál és ezért nem jár be. Vagy annyira balhés lesz, hogy kiteszik a szűrét. Ezt talán meg lehetne előzni egy nyitottabb sulival.

2015. júl. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is vàltanék. Az én kisfiam is nyolc,mintha róla ìrtàl volna. Èn màr oviban vittem nevtanba,pszicho hoz,de csak annyi az eredménye,hogy kiderült nagyon okos,és nem autista,sem adhd se semmi betegség csak ilyen. Izgàga és különc. Nekünk is rengeteg bajunk volt a nagatartàsa miatt. Szerencsére a tanàrok mind elfogadtàk szeretik. Sokat segìtettek neki beilleszkedni. Pl amikor nagyon elfàradt ő mehetett ki egyedül kicsit rohangàlni a folyosóra,hogy megnyugodjon. Sőt az osztàlytàrsai sem cikizték emiatt. Szóval a suli igenis sokat szàmìt!!!! A pszihomokus is tud segìteni, szerintem az a fontos a hasonlò gyerekeknél hogy le tudjàk vezetni a feszültséget. A kisfiam túl lett terhelve és azóta elenyésző magatartàsproblémàja van. ( úszik heti4 X,focizik,karate 2X,sakk,kórus 2X)
2015. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!