Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek a gyermekének megkésett...

Akinek a gyermekének megkésett beszéde volt vagy van, mikor kezdett el beszélni a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az én gyermekemnek megkésett a beszéde,2éves és még nem beszél.

Van köztetek olyan akinek a gyermeke esetleg 3éves korban óviban tanult meg beszélni?

Vagy hogyan tudnám rávenni a beszédre?

Tuttommal logopédus csak 3éves kortól foglalkozik vele.

Akinél volt ilyen probléma megosztaná velem hogy mi lett ,mikor kezdett beszélni??

Köszönöm



2015. jún. 22. 15:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
2 évesen nem beszélt, viszont renekül megértette mindenki mit szeretne. 2 és fél évesen mondott szavakat. 3 évesen folyékonyan beszélt. Most 5 éves lesz, de nem beszél tisztán. Palócosan beszél :D imádom. a nevtanba mondták, nem probléma, annyira tökéletesen ejti a palc akcentust :D nincs palóc a rokonságba.
2015. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Figyelemzavaros még nem derülhet ki! az 5-6 évesen lehet gyanus... de nem mondják ki.


Hiperaktiv lehet, ha olyanokat csinál, de ahhoz nem feltétlen társul a figyelemzavar! Kisfiam is hiperaktiv, de egyáltalán enm figyelemzavaros. 5 éves. Nincs is rá gyanú se.

2015. júl. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Azért az nem igaz, hogy nem tanul a tévéből, nekem igenis mond olyanokat a gyerek, amit a mesékből lát, és mi soha nem mondtuk neki. Ennek ellenére én sem tartom jó ötletnek, a túl sok tévét, én is olvastam, hogy nem hat túl jól a nyelvi fejlődésre. A képzelőerőt mindenképpen csökkenti, na meg a sok vibráló kép túlterhelheti az idegrendszerét és nyugtalanul fog aludni.

Ha néz is tévét, ne hagyd állandóan bekapcsolva, hogy reklám, híradó, bármi menjen, csak a saját korosztályának szóló mesét engedd maximum.

2015. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Na, akkor most jövök én...

Ha 2 évesen pár szót mond, az nem megkésett beszédfejlődés.

A logopédusok tényleg csak 3 éves kortól foglalkoznak vele, ha szükséges.


Amit te tehetsz, ha fejleszteni szeretnéd:

- hanghallás fejlesztésére: mi csörög/minek a hangját hallod játék. (Mondjuk elég, ha becsukja a szemét/bekötitek, és kitalálja, hogy anya vagy apa beszél. Két évesnek nagyon többet nem kell, maximum, ha van valami, aminek a hangját szereti, felismeri.)

- Nézegessetek mesekönyvet, mondd el, melyik képen mi van. Először egyszerűbb, főleg a 2 évesnek, ha csak egy-egy dolog van a képen, akár újságból is lehet kivágni, és mesélni: Hű, nézd, egy cica! Egy szép vörös szőrű cica. Vajon mi lehet a cica neve? Lehet, hogy Matyi cica? Ilyesmiket, de nem kell rögtön elvárni a picitől, hogy ő maga is mondja. Inkább Te "mesélj" neki.

- Fürdéskor sorold, éppen mit mostok: "Juj, most jön a büdi lába! Juj, a hónalját ki ne hagyjuk? Hol a pocakod? azt megmostuk már?"

- Evéskor is el lehet mondani, hogy mit esztek éppen: "Zöldségleves: Van benne répa, borsó, brokkoli, nézd, még tészta is úszkál benne!"


A rádiót meg a tévét állandóan bömböltetni nem találom valami hasznosnak. Persze, egy idősebb gyermek ki tudja szűrni a számára is fontos, érthető infókat, de egy 2 éves csak megszokja, hogy mindig van valami háttérzaj körülötte. Ez azért annyira nem jó. Plusz a rádióban nincs vizuális megerősítés a beszédről, a tévében pedig hiába mozog a karakterek szája, az az artikuláció nem egyezik meg a normál beszéddel, ez is okozhat problémát. Persze, nem azt mondom, hogy ne nézzetek/hallgassatok mesét, mert ennek is nagy szerepe van a beszéd fejlesztésében. :)


Ilyen, és ehhez hasonló játékos módszerekkel tudod te is fejleszteni a gyermekedet, csak ne érezze, hogy ez egy hatalmas elvárás, hogy neki most rögtön beszélnie kell. Akkor frusztrálja a feladat, és lehet, hogy amiatt nem fog beszélni.


Majd írj, hogy mi a helyzet!

2015. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!