Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeljem az elkenyeztet...

Hogyan kezeljem az elkenyeztetett rokongyereket, aki folyton el akar vinni tolunk valamit?

Figyelt kérdés
Van egy 5 eves keresztlanyom, aki szornyen elkenyeztetett, szinte mindent megvesznek neki a szulei, amit akar. Sokszor el akar tolunk vinni valamilyen jatekot ,kolcsonbe, aztan persze elfelejtik visszaadni. Kinos utana nekunk kell visszakerni. Aprosagokrol van szo nem draga dolgokrol de akkor is zavar. Az en kislanyom meg csak 2,5 eves es nem tudja meg eldonteni hogy kolcson akarja e adni a jatekat ezert nem tartom fairnek hogy helyette dontsek es odaadjam amit a kis rokon hercegno kinez maganak. Masreszrol rengeteg mindent orokoltunk toluk. De en ugy erzem ez nem ugyan az mert nekik arra mar nem volt szukseguk. A kislany persze mindig vegigmutogatja nalunk, hogy ezt meg ezt tolunk kaptatok. A szulei persze mindig ra hagyjak, nem mondjak el neki hogy igy nem illik viselkedeni. De egyebkent nem csak nalunk csinalja ezt masoknal is akik nem orokoltek tole semmit. Ti hogyan kezelnetek ezt? Mar lassan utalom ha eljonnek hozzank..

2015. júl. 4. 21:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Ó, az én ötévesem is ilyen (szintén kislány).

Félig viccesen azt szoktam mondani, hogy bróker, ügyvéd, vagy piaci kofa lesz belőle.

Alig bírtam ki nevetés nélkül, hogy micsoda védőbeszédet mondott, és alkudozott, hogy miért is járna neki egy szelet abból a tortából, amit a húgomnak sütöttem (természetesen azonnal).

Amit tanácsolhatok: kitartás és ne engedj.

2015. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Krande ***** válasza:

Nekem a leírtakból az jön le, hogy a gyerek otthon nem érzi azt az egyértelmű családi "falkabiztonságot" érzelmileg, amire szüksége van. Hiányoznak olyan szabályok, amikre pedig szüksége van ahhoz, hogy civilizált felnőtt legyen belőle. Mit tehetsz? Pl édeshármasban elbeszélgettek arról, hogy mit jelent végleg odaadni, kölcsönadni, visszaadni valamit. Hogy mennyire örültök annak amit ti kaptatok tőlük, hogy ő is örült amikor elvitt a múltkor (valamit) és ti legalább annyira fogtok örülni amikor VISSZAADJA (ő! Nem a szülei!) azt ami épp nála van.

Szóval tanuljon meg a gyerek adni, lemondani más javára valaminek az (ideiglenes /végleges) birtoklásáról. Az meg már csak hab lenne a tortán ha adventkor pl a két gyerekkel közösen állítanátok össze cipősdobozt, amihez pl ti adjátok a dobozt és a csomagolást, és az ő szülei fizetik (és ő veszi meg!) az ajándékokat. Ha jól tálalod, teljesen pozitívként fogja megélni, és maradandó emlék lesz. Nyilván a teljes család életszemléletét nem egyedül fogod megváltoztatni.

2015. júl. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!